Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Krzys

kominek - dym z kratek nawiewnych

Recommended Posts

Czy orientuje się ktoś, czy pojawienie się białego dymu z kratek wywiewnych (z tych z których ma się wydobywać tylko ciepłe powietrze do ogrzewania pomieszczenia) kominka to normalna sprawa? Posiadam nowy kominek (Spartherm), w którym tak naprawdę palę na razie sporadycznie i to wilgotnym drewnem, gdyż nie mam innego.
Pewnego wieczoru wrzuciłem do niego spory kawałek papieru w postaci kartonu, wywołało to duży płomień i temperaturę, a z w/w kratek zaczął wydobywać się biały dym. W domu, a szczególnie na poddaszu zgromadziła się go duża ilość wraz z brzydkim zapachem.
Zakomunikowałem to wykonawcy, który stwierdził, że jeżeli to biały dym, to wypalają się jakieś farby etc. , i że sytuacje takie mają miejsce podczas osiągania wysokiej temperatury przez kominek, szczególnie w początkowym okresie użytkowania.
Czy ktoś z użytkowników spotkał się z podobnym problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wkrącają Cię. Po zamontowaniu kominka fachura go przepalił, jak inaczej sprawdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przetłumaczę na polski: kominek powinien być po zdudowaniu porządnie przepalony, żeby sprawdzić jakość wykonania, wtedy powinno się to wypalić i przy kolejnych paleniach już nie dymić (a w zasadzie to wogole nie powinno się dymić). Pośmierdzi jeszcze trochę. Najlepsza metoda to wypalić w kominku np. kartony od mebli..... Ja tak paliłem ze dwie godziny i przyniosło rezultat. Smród był duży, ale grzałem i wietrzyłem jednocześnie i jakoś wywiało.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Czy orientuje się ktoś, czy pojawienie się białego dymu z kratek wywiewnych (z tych z których ma się wydobywać tylko ciepłe powietrze do ogrzewania pomieszczenia) kominka to normalna sprawa? Posiadam nowy kominek (Spartherm),....Przekazaliśmy problem do firmy Spartherm.
Redakcja BD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomimo upływu czasu pragnę zameldować, że natychmiast skontaktował się ze mną, dzięki uprzejmości redakcji BD przedstawiciel producenta i wyjaśnił przyczynę. Zasugerował, aby porządnie przepalić kominek brykietem (ok. 2 opakowań). Będę testował jesienią. :idea: :idea: :idea:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Urszula Kozub
   Czyste powietrze Jak wiadomo, Unia nakłada na państwa członkowskie obowiązek zwiększenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz ograniczenia zużycia węgla. W związku z tym powstał program „Czyste powietrze”, które wspomaga inwestowanie w tzw OZE czyli odnawialne źródła energii. Oprócz innych ulg i dopłat istnieje program dopłat do instalacji pomp ciepła, powietrznych czy tez ziemnych. Warunkiem otrzymania takiej dotacji do pompy, minimum 30% jej wartości, jest likwidacja posiadanego węglowego kotła C.O. I tu bardzo proszę, niech mi ktoś wytłumaczy, po co istnieje taki warunek. Moim głupim zdaniem po to, żeby zniechęcić ludzi do instalacji takich pomp. Bo jakie może być inne wytłumaczenie? Przecież nikt rozsądny nie zlikwiduje sobie pieca, jeśli jest to nowoczesny, ekologiczny piec na ekogroszek. Nie dlatego, że mu go żal, tylko dlatego, żeby zapewnić sobie alternatywne źródło ciepła w razie bardzo ostrej zimy, ewentualnej awarii pompy, czy też innych zdarzeń losowych. Czy twórcy takiego ograniczenia sądzą, że posiadacz sprawnej pompy ciepła będzie sobie kupował węgiel i palił w piecu tylko po to, żeby im zrobić na złość? Podobno ma to być gwarancja, że posiadacz takiego pieca nie będzie palił w nim śmieci. I tu moje zapytanie: Skąd on ma brać te śmieci, jeśli jest zmuszony ekonomicznie do dokonywania segregacji odpadów, wszystko oddaje do recyklingu bądź utylizacji. Czy ma może chodzić po lesie i zbierać porzucone butelki po wódce i piwie, puszki, potargane i pobrudzone ziemią reklamówki i rozkładające się papierki, żeby je spalić w swoim piecu na ekogroszek? Przecież w takim piecu nie ma możliwości nic palić, prócz ekogroszku właśnie! Ponadto bez przerwy latają nad nim drony i sprawdzają, co też wylatuje mu z komina. Pytam więc jeszcze raz: jaki jest cel robić z ludzi idiotów?
  • Nie no myślę że schody nie powinny przeszkadzać. Tylko jakie drzwi by tutaj pasowały? Takie żeby wygluszyc hałas z dolu i było też wejście pod te schody? 
  • Ja tam się cieszę, że na PV jest ostatnio moda  i masz rację, to dobra inwestycja! No i tak jak pisałeś, ludzie się też obawiają wzrostu cen prądu i chętniej inwestują w fotowoltaikę. Myślę też, że ta moda będzie wzrastać. Widać to po Moim Prądzie, po tym ile wniosków wpływa.   Notabene, warto napisać że od wczoraj można też składać e-wnioski. Minął dopiero jeden dzień a tu już 56 wniosków złożonych online.
  • Czy wiecie jak prawidłowo odpowietrzyć grzejnik? Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu instruktażowego, pokazującego jak to zrobić! https://www.facebook.com/ViessmannPL/videos/2496437663725468/
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...