Skocz do zawartości

jak uniknąć mostków cieplnych pod drzwiami


Recommended Posts

Izolację dolnej krawędzi oscieżnicy drzwiowej wykonuje sie tak samo jak w przypadku osadzania okien. W miejscu gdzie bedą mocowane drzwi ustawia się klocki nośne z impregnowanego drewna a wolną przestrzeń pod oscieżnicą wypełnia się pianką poliuretanową. W przypadku zagłębienia oscieżnicy w podłodze w miejscu jej osadzenia należy pozostawić odpowiednio szeroki rowek w posadce, sięgający do warstwy nośnej stropu lub podłogi.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
A jak to zrobić pod bramą garażową segmentową która standardowo nie ma progu. Czy są jakieś progi wpuszczane w podłogę garażu pod bramą albo z czego taki próg można zrobić aby wytrzymywał nacisk przejeżdżającego samochodu. Czy są jakieś specjalne profile, czy też wystarczy kantówka drewniana wpuszczona w podłogę, ale jak ją wówczas zabezpieczyć na styku z betonem.
Link do komentarza
Ja też mam problem z wylewką. Moi tani, ale jednak mało dokładni fachowcy zrobili wylewkę wylewkę w salonie i na tarasie w ten sposób że w w kilku miejscach mają połączenie i gdy pada deszcz to wilgoć przenika z tarasu do środka domu. Jak można naprawić ten błąd?

Czy nalezy wyciąć wylewkę w salonie przy oknach balkonowych i zrobić ją ponownie?
Czy może wystarczy tylko posmarować wylewkę na tarasie Dyserbitem wodoodpornym - czy to wystarczy (tak doradził mi inny "fachowiec")?
Proszę o fachową poradę.

pozdrawiam
Darek
Link do komentarza
Przy bramie segmentowej w progu umieszcza się najczęściej kątownik stalowy rozdzielający pokrycie podłogowe garażu od nawierzchni podjazdu. Natomiast wystarczającą ochronę cieplną bramy zapewnia izolacja podpodłogowa.
Jeśli taras nie jest połączony konstrukcyjnie z podłogą domu,, to na styku płyty tarasowej ze ścianą domu powinna być wykonana dylatacja np. z pasków styropianu grubości 2 cm. Powierzchnia tarasu musi też być pochylona 1, 5 - 2 % w stronę krawędzi co zapobiega zaleganiu wody. Na połączeniu ściany z płyta tarasu niezbędne jest ułożenie izolacji w postaci np. blachy wywięnietej na wysokość ok. 20 cm na ścianę. Blaszany fartuch należy równiez umiescić w progu drzwi tarasowych , a ewentualne szczeliny wypełnić silikonem.

Odrebna sprawa jest wykonanie izolacji powierzchni tarasu. W przypadku ułożenia tam płytek ceramicznych - przed ich przyklejeniem - należy powierzchnię pokryć izolacja z tzw. płynnej folii. Zapobiega to wnikaniu wody w płytę tarasową i chroni przed odspajaniem się płytek.
Link do komentarza
jeżeli wylewka garażu będzie się stykała z elementami betonowymi czy kamiennymi podjazdu do będzie w tym miejscu niezły mostek przez który bedzie uciekało ciepło, nawet jeżeli będzie oddzielony kątownikiem stalowym to niewiele się poprawi; dla garażu ogrzewanego z bramą szerokości 5 metrów taki mostek jest nie do zaakceptowania; czy sa jakieś "cieplejsze" metody wykonania takiego połaczenia posadzki garażu i podjazu?

[ Dodano: 26.09.2005, 21:16 ]
czy nie ma już lepszych pomysłów w tym temacie?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
    • Witam Jaki tani kocioł jednofunkcyjny kondensacyjny polecacie do ogrzewania podłogowego domu 180m2?   Dom jest parterowy i posiada dwa rozdzielacze, jeden 10 pętli grzewczych a drugi na poddaszu 9 pętli.       
    • Chodzi o ogrodzenie tuż przy domu sąsiada ponieważ teraz jest wjazd (ten prostokąt pomarańczowy ) który ma tylko jedną ścianę z lewej strony i brama która jest bliżej mojego domu a ta L'ka przy domu sąsiada i drodze miałaby być wykończeniem ogrodzenia, rzecz w tym, że nie wiem czy mogę postawić płot tuż pod oknami sąsiada.  Docelowo przeniesiona brama przy ulicy co będzie zgodne z prawem. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...