Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
honeym

jak uniknąć mostków cieplnych pod drzwiami

Recommended Posts

czy ktoś mógłby napisać (a może ktoś ma rysunki) jak prawidłowo wykonać połączenie podłogi i posadzki na parterze pod drzwiami wejściowymi, balkonowymi i garażowymi z podjazem/schodami wejściowymi/tarasem aby nie powstał tam mostek przez który będzie uciekało ciepło;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izolację dolnej krawędzi oscieżnicy drzwiowej wykonuje sie tak samo jak w przypadku osadzania okien. W miejscu gdzie bedą mocowane drzwi ustawia się klocki nośne z impregnowanego drewna a wolną przestrzeń pod oscieżnicą wypełnia się pianką poliuretanową. W przypadku zagłębienia oscieżnicy w podłodze w miejscu jej osadzenia należy pozostawić odpowiednio szeroki rowek w posadce, sięgający do warstwy nośnej stropu lub podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak to zrobić pod bramą garażową segmentową która standardowo nie ma progu. Czy są jakieś progi wpuszczane w podłogę garażu pod bramą albo z czego taki próg można zrobić aby wytrzymywał nacisk przejeżdżającego samochodu. Czy są jakieś specjalne profile, czy też wystarczy kantówka drewniana wpuszczona w podłogę, ale jak ją wówczas zabezpieczyć na styku z betonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam problem z wylewką. Moi tani, ale jednak mało dokładni fachowcy zrobili wylewkę wylewkę w salonie i na tarasie w ten sposób że w w kilku miejscach mają połączenie i gdy pada deszcz to wilgoć przenika z tarasu do środka domu. Jak można naprawić ten błąd?

Czy nalezy wyciąć wylewkę w salonie przy oknach balkonowych i zrobić ją ponownie?
Czy może wystarczy tylko posmarować wylewkę na tarasie Dyserbitem wodoodpornym - czy to wystarczy (tak doradził mi inny "fachowiec")?
Proszę o fachową poradę.

pozdrawiam
Darek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy bramie segmentowej w progu umieszcza się najczęściej kątownik stalowy rozdzielający pokrycie podłogowe garażu od nawierzchni podjazdu. Natomiast wystarczającą ochronę cieplną bramy zapewnia izolacja podpodłogowa.
Jeśli taras nie jest połączony konstrukcyjnie z podłogą domu,, to na styku płyty tarasowej ze ścianą domu powinna być wykonana dylatacja np. z pasków styropianu grubości 2 cm. Powierzchnia tarasu musi też być pochylona 1, 5 - 2 % w stronę krawędzi co zapobiega zaleganiu wody. Na połączeniu ściany z płyta tarasu niezbędne jest ułożenie izolacji w postaci np. blachy wywięnietej na wysokość ok. 20 cm na ścianę. Blaszany fartuch należy równiez umiescić w progu drzwi tarasowych , a ewentualne szczeliny wypełnić silikonem.

Odrebna sprawa jest wykonanie izolacji powierzchni tarasu. W przypadku ułożenia tam płytek ceramicznych - przed ich przyklejeniem - należy powierzchnię pokryć izolacja z tzw. płynnej folii. Zapobiega to wnikaniu wody w płytę tarasową i chroni przed odspajaniem się płytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli wylewka garażu będzie się stykała z elementami betonowymi czy kamiennymi podjazdu do będzie w tym miejscu niezły mostek przez który bedzie uciekało ciepło, nawet jeżeli będzie oddzielony kątownikiem stalowym to niewiele się poprawi; dla garażu ogrzewanego z bramą szerokości 5 metrów taki mostek jest nie do zaakceptowania; czy sa jakieś "cieplejsze" metody wykonania takiego połaczenia posadzki garażu i podjazu?

[ Dodano: 26.09.2005, 21:16 ]
czy nie ma już lepszych pomysłów w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...