Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
rob8001

Problem z ustaleniem granicy działki

Recommended Posts

Witam wszystkich

Mam problem z moim sąsiadem, który buduje gdzie popadnie, ale żeby dobrze naświetlić problem zacznę od początku.
Mianowicie mam nieruchomość w małej wiosce zabitej dechami, ale z ładnymi widokami no i problem z granicami mej działeczki. Wyciągając mapki zauważyłem że prawie cała wieś nie ma uregulowanych granic, czyli zero kółeczek na końcach linii granicznych tylko same kreski. Znaleźć jakikolwiek słupek graniczny na tej wiosce to jak szukać igły w stogu siana i moja działeczka ma ten sam problem, lecz nie co większy bo mam sąsiada który
choć nie wie gdzie jest granica buduje sobie i ma wszystko w nosie. Należy tu dodać że gość nie jest prawnym właścicielem nieruchomości którą zamieszkuje moim zdaniem bezprawnie. Otóż kupił ją na umowę kupna - sprzedaży od Pana X, który to pan kupił ją w ten sam sposób od jakiejś Pani X, i cała historia powtarza się chyba jeszcze parę razy a prawowita właścicielka już dawno jest na tamtym świecie, dodam iż nie ma zachowanej ciągłości umów gdzieś zaginęły bo jak to na wsi nikt nie zwracał na to uwagi.
Chcąc zastopować popędy budownicze mojego samozwańczego sąsiada zwróciłem się do geodety o ustalenie granic i jest problem icon_sad.gif geodeta ma problem kogo pozwać do sprawy czy samozwańca którego dziwnym trafem UG zameldował na nie swojej nieruchomości czy prawowitych spadkobierców po zmarłej właścicielce (część żyjących dzieci które odnalazłem)sprawa leży icon_confused.gif:

Pomóżcie, może ktoś z was miał podobny przypadek, dodam że sąsiad to wredny typ i obawiam się sprawy w sądzie, a dla tego się jej obawiam iż sąd może odrzucić całe postępowanie z braku ustalonego właściciela czyli brak przeprowadzonej sprawy spadkowej i cała moja kasa pójdzie w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Formalnie istotne jest, aby geodeta otrzymał potwierdzenie odebrania zawiadomienia o terminie przeprowadzenia wznowienia granic. Pismo powinno być skierowane do osoby figurującej w rejestrze gruntów jako właściciel lub w przypadku jego śmierci do jednego ze spadkobierców ustawowych. Nieobecność podczas tyczenia osoby zawiadomionej nie wstrzymuje ustalenia granic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witaj,  Twoje pytanie jest dość nietypowe - na czym można najwięcej oszczędzić. W jakim kontekście chcesz porównywać te dwa rozwiązania? Fotowoltaika produkuje energię elektryczną, a kolektory pomagaja w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej.  Na czym ci zależy najbardziej? 
  • Podpowiem pellet który sprzedają na pelletem.pl. Bardzo dobry producent, opał jest polski, z wysokogatunkowego drewna. MI się z takiej biomasy korzysta bardzo fajnie, łatwe składowanie, pało popiołu i nie zasmradzam nam powietrza przy domu tak jak moi sąsiedzi palący w domach jakimiś śmieciami...człowiek wychodzi na podwórko i się dusi.
  • Czy ktoś z Was użytkuje kolektory słoneczne lub panele? Jestem ciekaw jak w praktyce się sprawują obydwa rozwiązania, a także wady i zalety obydwu rozwiązań. A przede wszystkim na czym można najwięcej oszczędzić. Temat dla jednorodzinnego gospodarstwa z 1 piętrem i poddaszem.
  • 1 Nie za bardzo rozumiem, gdzie 10 cm, gdzie 20 cm wełny?   Ja bym rozpatrzył możliwośc ocieplenia dachu nad deskami - od zewnątrz.35 cm styropianu, lub mniej XPS albo jeszcze mniej płyt rezolowych dachowych. Na to oczywiście pokrycie. Dzięki temu zostanie fajny sufit i więcej przestrzeni na poddaszu, a i łatwiej będzie to jednorodnie i dokładnie ocieplić.   2. Nie ocieplalbym podłogi poddasza - jedynie 5 - 8cm wełny też jako wytłumienie - chyba że nie zamierzasz użytkować tego poddasza? Ciepło głownie ucieka przez strop, dach - szczególnie w takim domu jak twój.   3. Zostawiłbym tylko okna dachowe (dodał ewentualnie - gdzie trzeba).   4. Dzięki ułożeniu ocieplenia na dachu (na deskach) - łatwiej też będzie połączyć je z ociepleniem ścian.
  • Sprawa wygląda tak. Jeśli nie staniesz się namolny, to kasy nie będzie zawsze. Niezbędnym jest więc i obowiązkowym: a) uczestnictwo w zebraniach wiejskich. Wtedy najłatwiej skrzyknąć się w kilku sąsiadów i zrobić taki zamęt, że każda władza zmięknie. I obieca wysupłanie kasy, bo przecież na taki projekt oświetlenia to kilkaset złotych, to są grosze w stosunku do gminnego budżetu. b) interwencja u radnych, wraz z obecnością (jako obywatela) na posiedzeniu Rady Gminy. Też wskazane jest działanie grupowe. c) pismo do dyrekcji szkoły z uwagami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Trzeba zrobić z dyrektora swojego sojusznika, niech nacisk będzie wielostronny. d) pisma do władz gminnych ze wskazaniem konieczności zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom. Niech występ na zebraniu będzie poprzedzony wcześniejszymi interwencjami, jako że sytuacja jest pilna. Nie można tego odkładać na nie wiadomo kiedy.   PS. W dobie możliwości pozyskiwania funduszy z najróżniejszych tematów pomocowych, tłumaczenie o braku kasy jest świadectwem albo nieudolności władz gminnych, albo ich kompletnego tumiwisizmu. Bo rozumiałbym twierdzenie, ze nie da się w tym tygodniu, ale za miesiąc wszystko będzie zrobione. To zrozumiałe. W takiej jednak sytuacji jak najszersze nagłośnienie problemu może być jedyną drogą do jego rozwiązania.
 • Popularne tematy

×