Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysztof71

Zakończenie folii kubełkowej

Recommended Posts

Standardowo powinno zakończyć się folię kubełkową w "zerze" gruntu na poziomie opaski wokół budynku. Jeśli zachodzi potrzeba zakończenia jej wyżej jest to również wykonalne.

Folię można zamknąć profilem schodkowym (np. profil guttabeta) a niezależnie zamocować ją płaszczyznowo do ściany poprzez podkładki dociskowe dopasowane do kształtu przetłoczeń na folii. Jeśli folia przylega po montażu stabilnie do ściany można przykleić do niej płyty styropianowe i dalej ułożyć wyprawę tynkiem lub cokołem z płytek.

Profil służy do wyprowadzenia linii przyszłego cokołu, nie stanowi natomiast elementu wentylacyjnego. Jego zastosowanie warunkuje jedynie brak pasa montażowego na folii kubełkowej. Jeśli folia posiada pas montażowy należy zamocować go do ściany w odstępach ok. 40cm, co pozwoli już zamknąć szczelinę i uniknąć jej zasypania.

Drożna szczelina jest istotna dla bezciśnieniowego odprowadzenia skroplin z przegrody zewnętrznej powstających w wyniku dyfuzji. Folię montujemy tym samym wypukłymi kubełkami do ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zgadzam się całkowice z postem Pana Mariusza z firmy Gutta, który według mnie dał wyczerpujacą odpowiedź na postawione pytanie.

Ze swojej strony pragnę tylko dodać że firma MARMA POLSKIE FOLIE posiada również w swojej ofercie folie kubełkowe IZOFLEX oraz akcesoria do montażu tychże folii w postaci w/w profili (listw) montażowych oraz łączników IZOFIX.

Z naszą ofertą budowlaną można się zapoznać na stronie www.lenko.com.pl oraz www.marma.com.pl

Pozdrawiam
Sylwester Jaworski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubię jak firmy podają linki. Ale byłabym zachwycona, gdyby te linki kierowały czasami bardziej szczegółowo. Nie na stronę, a do konkretnej podstrony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...