Skocz do zawartości

Kompostownik


Mathir

Recommended Posts

Napisano
Widziałem w sklepie całkiem fajny kompostownik plastikowy. Pytanie - czy jest on w jakikolwiek sposób lepszy od zbudowanego samodzielnie? Banalne pytanie, jednak nie znam się zupełnie na tym, a nie chcę przepłacać.
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Napisano
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy mając trawy po skoszeniu jednorazowym ok 3-4 taczki kopiaste (ok 400 l) jestem w stanie małym kompostownikiem z marketu przerobić to w tydzień? Jakie są wasze doświadczenia w tym względzie? Na razie mam gdzie wyrzucać trawę ale jak się przeprowadzę to będę musiał mieć kompostownik.
  • 2 lata temu...
Napisano
Tak można dodać liście rabarbaru na kompost. Mimo to wielu ogrodników nie dodaje ich do kompostu ze względu na obawę, że są trujące i że zawarty w nich kwas szczawiowy ograniczy rozwój pożytecznych mikroorganizmów i nadmiernie zakwasi rozkładając się materię organiczną. Te obawy są nieuzasadnione, gdyż liście rabarbaru i zawarty w nich kwas dość szybko ulegają rozkładowi, a jeśli na kompoście jest dużo innych resztek organicznych poziom pH nadmiernie nie spadnie.
Napisano
Witam. Dziękuję za konkretną odpowiedź, właśnie dlatego pytałem, iż powiedziano mi że rabarbar zakwasi kompostowniki i nic w nim się nie będzie rozkładało.
Pozdrawiam
  • 1 rok temu...
Napisano
A co myślicie o przyśpieszaczach kompostu ? Czy warto w ogóle to kupować ? i czy kompost po użyciu takiego przyśpieszacz jest tak samo dobry i skuteczny?
Napisano
Jak kupowałam kompostownik przez internet razem w zestawie otrzymałam komposter zielony dom. Szczerze mówiąc nie wiem jak inne tego typu produkty się zachowują, ale ku mojemu zaskoczeniu ten był ok i nie nie wydaje mi się, żeby w jakikolwiek sposób zepsuł kompost.
  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Szukam sposobu na czyszczenie historii kredytowej – ktoś testował?
    • Witam  Nie wiem jak zrobić podłoge z płyty OSB  Chodzi mi chce zerwac starą podłoge czyli warstwę betonu pod samą glebę bo jest wilgoci  Po zerwaniu chciałbym położyć płyte OSB na legary tylko jak to zrobić w podłodze idzie rura doprowadzejąca zimną wodę i odpływ a zależy mi na szybkiej pracy bo bym chciał zrobić remont całej kuchni jak najszybciej a wylanie całe wylewki i wyschnięciu trochę to zejdzie  Może ktoś mi podpowie jak to zrobić bezpośrednio na piasku czy zmieszanie piasek z cementem i położenie listw wogule jak to można zrobić od począwszy  Z góry dziękuję wszystkim za odp i pozdrawiam 
    • Ale j/w, jakby ten zasyp miał 20-30 lat, mógłby mieć znaczenie, ale tylko w przypadku pełnego obciążenia typu piętrowy dom zadaszony, gdzie konstrukcja tradycyjna np ze zwykłych pustaków waży ~50 ton. Ale tak jak autor napisał, że 3-4 lata, a rodzimy grunt jest tylko na środku tego obiektu, to j/w, ta obsybka nic nie wnosi. I to, że wyszczególnił z czego są zrobione ściany, że nie ma dachu, tylko samą więźbę, znaczy, że nic tej budowli nie grozi jak się jej odkopie ściany, które są tylko obsypane, a nie ubite. Autor zadecyduje sam, albo poczeka na poradę fachowca, bo ja tylko gdybam, ale zrobiłbym j/w. Kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Niestety trzeba zacząć od własnej edukacji, czyli przy zakupie czegokolwiek najpierw powinniśmy zastanowić się, co z tym zrobimy potem, jak się zużyje, znudzi itd.   Na przykładzie papy, ja bym jej nie kupił, nawet za 1 zł całej rolki, bo potem jest problem, trzeba sporo zapłacić, żeby się tego po latach pozbyć, jest alternatywa np. blacha trapezowa, którą oddajemy na złom i jeszcze mamy zwrot na paliwo za transport. 
    • 1. Jeżeli jest taka możliwość to tak, najprostsza metoda wibrowania to opukiwanie szalunków młotkiem, użycie wibratora powierzchniowego, najlepiej wibratora pogrążanego.   2. Jest w małym stopniu, bardziej zagęszczenia prętów w szalunku,  konsystencja wlewnego betonu (plastyczna, półpłynna), temperatury otoczenia (upał, szybsze wiązanie mieszanki). Dostatecznego zroszenia deskowania przed wylaniem.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...