Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na stronie http://www.ekopiece.pl/index.php?option=co...p&Itemid=40 piszecie państwo: Instalacja jest wyjątkowo prosta. Zaletą ekopiecy jest fakt, iż nie wymagają one podłączenia do tradycyjnego przewodu kominowego. Również codzienna eksploatacja jest bardzo łatwa, a dzięki dostarczonemu w standardowym wyposażeniu pilotowi komfortowa. To w jaki sposób odprowadza się spaliny?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Zaletą ekopiecy jest fakt, iż nie wymagają one podłączenia do tradycyjnego przewodu kominowego. To w jaki sposób odprowadza się spaliny?



Ekopiece, czyli piece kominkowe na pelet, posiadają mechaniczny wyrzut spalin, czyli wydmuchują spaliny podobnie jak np. samochody. Oznacza to, że do ich prawidłowej pracy nie jest potrzebny komin. Jeżeli jest komin, to oczywiście można wyrzut spalin podłączyć do komina. Ale jeżeli nie ma możliwości podłaczenia ekopieca do komina, to wystarczające jest wyprowadzenie spalin za zewnętrzną ścianę budynku (przez otwór w ścianie). Jest to bardzo korzystne w sytuacji, gdy nie tylko nie mamy komina, ale wręcz nie chcemy go mieć, dotyczy to ogrzewania np. małych pawilonów handlowych, biur i sklepów w kontenerach, ogrodów zimowych.

Osoby zainteresowane urządzeniami grzewczymi na pelet zachęcam do zadawania mi pytań za pośrednictwem Forum Ekspertów
Link do komentarza
Cytat

Sorki, ja z czystej ciekawości... Ale osobom zainteresowanym z pewnością też się przyda. Czy gdzieś w necie można znaleźć przekrój takiego pieca?



http://www.kominek.org.pl/wokol-kominka/ar...e-male-abc.html
w ww. artykule jest schemat, który po powiększeniu jest całkiem czytelny i dobrze pokazuje zasadę działania pieców kominkowych na pelet.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Większość odpowiedzi w tym wątku to spam .... sorry ale mam wrażenie że to kółko wzajemnej adoracji lub nabijacze postów icon_smile.gif

W cyutowanyum fragmencie podana jest informacja
"węgiel i pellety 0,55 zł/kg;"
w tej cenie nie kupimy obecnie pellet. Choć może się udać niewiele drożej ale przy b. słabej jakości.
Na plus dla peletu zaliczam dużo większą czystość kotłowni.

Czy ktoś może podać ile kosztuje taka przeróbka kotła ?
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Do tego dochodzi ruchoma cena peletów. Podobno energetyka kupuje spore ilości.


Ceny oczywiście się zmieniają, ale czy ceny innych nośników energii są niezmienne? W przypadku peletu przynajmniej nie ma zagrożenia, że stanie się to, co kilka lat temu z ceną oleju opałowego, który przez pewien czas był sztucznie tani i wielu to skusiło a teraz tego żałują.
Polska jest dużym producentem peletu, w kraju jest kilkadziesiąt poważnych prywatnych firm produkujących peletu. Nie ma monopolu ani producenta ani właściciela linii przesyłowych, więc jest to paliwo stosunkowo odporne na "humory władzy".
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...