Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
KAROI

Programy do projektowania kuchni

Recommended Posts

Cytat

Jeśli chodzi o kuchnie to znalazłem na stronie http://dobreprogramy.pl/index.php?a=68&dz=8 takie bezpłatne programy do ściągnięcia: IKEA Home Planner - Kitchen, ALNO Kitchen Planner, KitchenDraw.

Jeszcze nie próbowałem, ale spróbuję icon_smile.gif

Najlepszy z nich jest Kitchen Draw. Można na nim zrobić wszystko nawet płytki na ścianach i podłodze ułożyć w fantazyjne wzory, nanieść podłączenia światła, wody, gazu, zmieniać krajobraz za oknem i kierunek padania światła, kolor frontów, rozmiary szafek itp. Ma tylko jedną wadę ograniczony czas działania potem trzeba dokupić dodatkowe godziny, a żeby dobrze poznać możliwości tego programu trochę czasu mija.
Pozdrawiam

Zabawa z programami jest naprawdę świetna, a najlepsze jest to, że bardzo szybko okazuje się, że to coś więcej niż zabawa icon_smile.gif Widzę, że sporo ludzi odwiedza ten temat. Napiszcie o swoich wrażeniach icon_smile.gif

Woo Karoi nie sądziłam że takie aranżowanie wnętrz może być aż tak wciągające icon_biggrin.gif Miałam tylko rzucić okiem jak to wygląda, a siedzę już z dobre 2 godziny i zmieniam, ustawiam, przestawiam icon_smile.gif . Zaraz chłopak wróci z pracy, a obiadu jak nie było tak nie ma icon_biggrin.gif, ale cóż tak trudno się oderwać, zwłaszcza jak póki co nie mogę sobie pozwolić na takie luksusy w realu icon_smile.gif

no fajne te programy nie powiem icon_smile.gif dobrze że się nam tak wirtualizuje świat, bo dzięki temu można sobie kuchnię obejrzeć przed jej powstaniem. Ja już swoją dawno urządziłem, ale zabawa niezła icon_smile.gif

Moim zdaniem ten będzie dobry http://www.3kropki.pl/p/0/1/kuchnie_projektuj_sam_w_3d.php Sama z niego korzystałam i mogę wszystkich zapewnić, że się sprawdził. Świetna sprawa, łatwy w obsłudze, nawet amator sobie poradzi, przynajmniej ja tak uważam. Jak ktoś planuje remont, to coś takiego może się przydać, na pewno ułatwi planowanie.

Tylko PRO100 przy okazji od razu masz wszystkie formatki rozpisane.
Wersja demo specjalnie myli się w tym losowo w wymiarach - ale mozna sobie policzyc gdzie.

mam pro100, ikea homeplanner, sweet home 3D i inne takie ale w żadnym nie mogę zrobić kuchni w nietypowym kształcie. Czy ktoś może mi pomóc zrobić taki projekt, albo polecić dobry program. Póki co to ArchiCAD'a się uczę, więc na razie odpada.
To jest rzut domu http://www.wubud.pl/zoom.php?id=569

Cytat

mam pro100, ikea homeplanner, sweet home 3D i inne takie ale w żadnym nie mogę zrobić kuchni w nietypowym kształcie. Czy ktoś może mi pomóc zrobić taki projekt, albo polecić dobry program. Póki co to ArchiCAD'a się uczę, więc na razie odpada.

Jak dla mnie pro100 z renderingiem. Przykłady: http://kuchenne.net
  • Lubię to 1

kurcze fajnie, że ktoś zamieścił taki temat. Nie wiedziałem, że takie programy są szeroko dostępne. Myślałem, że trzeba wynająć projektanta wnętrz, żeby Ci fachowo zaprojektował, a tu prosze odrobina wyobraźni i czasu i można sobie samemu zaprojektować.

Cytat

kurcze fajnie, że ktoś zamieścił taki temat. Nie wiedziałem, że takie programy są szeroko dostępne. Myślałem, że trzeba wynająć projektanta wnętrz, żeby Ci fachowo zaprojektował, a tu prosze odrobina wyobraźni i czasu i można sobie samemu zaprojektować.

Rada fachowca zawsze się przydaje, ale czasem można spróbować samemu trochę ruszyć głową. icon_wink.gif Żyjemy w takich czasach, że na większości portali wnętrzarskich/budowlanych znajdziemy artykuły o ergonomii w kuchni, co i jak ustawić, a czego się wystrzegać. Jednym z prostszych programów jest power net+, ma wystarczające możliwości dla amatorów i spore bazy modeli 3d i nie jest wersją demo (zawsze plus icon_smile.gif )

Czy można kuchnię zaprojektować we własnym zakresie? Czy znacie jakiś program komputerowy w którym można to zrobić?

Cytat

Czy można kuchnię zaprojektować we własnym zakresie? Czy znacie jakiś program komputerowy w którym można to zrobić?

No jasne że są

np.

PRO 100 licencja jakieś 3000-5000 zł

a z takich mniejszych, darmowych

IKEA Home Planner

ALNO Kitchen Planner

czasem taki program potrafi sporo ułatwić. Nigdy nie miałem okazji testować nic profesjonalnego. Teraz urządzamy z narzeczoną mieszkanie i znalazłem taki online program do projektowania wnętrz, ale raczej się nie sprawdza. Dosyć okrojona wersja i mało przydatna.

Cytat

może spróbuj Kd maxa podobny do pro100 a lepsza wizka końcowa!!

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam Mija już rok od kiedy podłączono na naszym osiedlu kanalizacje. Wykopanie starego zbiornika od szamba kosztowało by nas wykopaniem połowy ogrodu. Słyszeliśmy, że takie stare zbiorniki można wykorzystać do odkładania deszczówki a następnie używać to do podlewania ogrodu. Pozwoliło by to na oszczędność wody. Jednak aby móc z owego szamba korzystać na pewno trzeba by je wyczyścić. Czy ktoś może przerabiał stare szambo w ten sposób? Czy czyszczenie musi być mocno chemiczne i czy wtedy nada się to do podlewania ogrodu? Czy w ogóle jest to opłacalne (wezwanie specjalistów od czyszczenia szamba chyba jest drogie)?    Pozdrawiam 
    • Panele będą na pewno trwalsze jeśli zamontuje się je na prostej, wypoziomowanej powierzchni i na odpowiednim podkładzie. A ogółem panel panelowi nie równy. Jedne są bardziej trwałe drugie mniej i przeżyją z 2 lata max. Lepiej zainwestować trochę więcej na podkład i panele wysokiej jakości, żeby dobrze się sprawowały przez dłuższy czas. 
    • 1 ha, to tylko jeden z wymogów bycia rolnikiem ustawowym.   Art. 6.  Ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz.U.2018.0.1405 tekst jednolity).
    • Firma Materiks poszukuje 2 monterów rusztowań zainteresowanych pracą w Belgii Od kandydatów oczekujemy : - Doświadczenia - Sumienności - Dokładności - Chęci do pracy - Znajomości języka angielskiego/niderlandzkiego w stopniu umożliwiającym komunikację z przełożonym - Własnego środka transportu - Własnej działalności gospodarczej Oferujemy : - 20e/h brutto - Zakwaterowanie (płatne 300euro od osoby) Praca od zaraz! Poszukujemy również murarzy, pracowników drogowych oraz spawaczy! Prosimy o kontakt z naszym managerem pod numerem telefonu +48 509 655 553, wysyłając wiadomość poprzez portal OLX lub CV na adres paweL@Materiks.com Prosimy o zawarcie w CV zgody o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanych dokumentach dla celów rekrutacji na aplikowane stanowisko." lub/oraz zgody do celów przyszłych rekrutacji „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przesłanych dokumentach aplikacyjnych przez spółki z grupy Materiks S.A. dla celów przyszłych rekrutacji prowadzonych przez te spółki."
    • mając 1ha ziemii jestem "rolnikiem". w urzedzie gminy dostalem zapewnienie ze bede mogl sie budowac  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...