Skocz do zawartości

Czym wykończyć płytę OSB?


Recommended Posts

Napisano
Rany! Człowieku! Siedziałem ponad godzinę guglając we wszystkie strony. Trafiłem tylko na podobne pytania. Ale co dziwne... zero odpowiedzi.
CZY ktoś zatem wie czym wykończyć płytę OSB?
Napisano
Ja znalazłem radę, aby przykleić płytę GK na OSB a potem wykańczać dowolnie. Tylko tamten pytający nie był zadowolony z takiej porady.
Napisano
Można naciągnąć gładź gipsową, tyle że to dość pracochłonne icon_sad.gif Po co chcesz dawać klej? To jak przypuszczam ściana wewnętrzna? Bo tak w ogóle to na osb można nawet położyć tynk, czy glazurę. Tyle, że jak chce się mieć gładką powierzchnię to najrozsądniej użyć gipsu. Płyty nie powinny być położone na styk krawędziami - zostawia się małą szpparę ze 2 mm. Najlepiej wypełnić ją akrylem z kartusza, wtedy nawet jak płyty "pracują", to na styku nie robią się pęknięcia. Tak na przyszłość, jeśli chcesz mieć gładką ścianę do malowania, to lepiej zastosować płytę wiórową a nie osb. Ma gładką powierzchnię.
Napisano
Cytat

Rany! Człowieku! Siedziałem ponad godzinę guglając we wszystkie strony. Trafiłem tylko na podobne pytania. Ale co dziwne... zero odpowiedzi.
CZY ktoś zatem wie czym wykończyć płytę OSB?


Na łączeniach płyt i płyt ze ścianą zostaw szczelinę ok1cm , wypełnij szczeliny pianą , zetnij pianę , przybij takerem siatkę elewacyjną , pomaluj całość gruntem (ale takim z prawdziwego zdarzenia- najlepiej z piaskiem) , całość wyszpachluj na grubo i pomaluj .

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Czyli drzewa wyrżnąć, a cień się zrobi z parasola? Dziwne pomysły na rekreację mają dzisiaj ludzie, ale cóż, pewnie taka moda. Trawniczek i kosić co tydzień aby żaden owad się nie pożywił. A drzewa to tylko śmiecą i ptaszki co na nich przysiadają lubią obsrać to co pod spodem.  Ale nie przejmuj się, resztki po karczowaniu spalić i przyorać, a jak humusu będzie cienko to ziemi można przywieźć parę wywrotek i trawa urośnie. Bez obaw.   Chociaż ja na Twoim miejscu wyciąłbym jedynie te chwasty i nie ruszył ani jednego drzewa! Jeszcze nie rozumiesz jaką piękną masz działkę i chcesz ją popsuć w najgorszym stylu. 
    • Hej, mam okazję kupić działkę budowlaną według MPZP. Działka 30x35m. Jest porośnięta mocno samosiejkami - niektóre powyżej 50cm, ale z tym sobie poradzę. Grut też od góry typowo lesny. Czy taką działkę da się przystosować do rekreacji, posiać trawnik ( po usunięciu samosiejek i zdjęciu wierzniej warstwy mchu i liści ) ? Docelowo chcielisbyśmy tam maly domek, szambo, pompe glebinowa etc. Dzialka uzbrojona w prad z dostepem do drogi wewnetrznej w ktorej beda tez udzialy. Boje sie, ze po karczowaniu i wycince okaze sie ze nawet tarwa tam nie bedzie chciala rosnac. Wiec ze mozna zawap[niac glebe ale czy to wszystko? Działkla wygląda stojąc na srodkui tak. W oddali widac sasiada po przeciwnej stronie drogi 20250902_170008.mp4
    • może by było, ale ja potrzebuje bardziej konkretnego info, tzn. jakie ogrodzenie o ile wygłuszy ten hałas  
    • Faktycznie kompletnie nie pomyślałem o kwestiach przeciwpożarowych. W tym momencie perspektywicznie to praktycznie pewnie dyskwalifikuje OSB. Czy w perspektywie pomieszczeń mieszkalnych/biurowych MFP wypada dużo gorzej od GK?
    • W zasadzie to technicznie jest to jak najbardziej do zrobienia.Pod względem wytrzymałościowym największe znaczenie będzie miał odstęp pomiędzy profilami. Zastanowiłbym się czy go nie zagęścić bardziej niż połowa szerokości płyty, bo płyty drewnopochodne są jednak cięższe niż gipsowo-kartonowe. Odstęp pomiędzy krokwiami jest zaś dość typowy. Zastanawiają mnie tu dwie rzeczy. Po pierwsze, dlaczego nie użyć jakichś gładkich płyt drewnopochodnych, takich jak chociażby mfp. Nie trzeba ich wygładzać, będą wyglądały lepiej.  Po drugie, jeżeli na tym poddaszu mają być po dociepleniu pomieszczenia mieszkalne to w grę wchodzą przepisy przeciwpożarowe. Z tego względu pokrycie skosów palnymi płytami drewnopochodnymi jest już mocno dyskusyjne.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...