Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Kazik_1

Montaż bramy garażowej - dylemat technologiczny

Recommended Posts

Bramę garażową powinno się zamontować przy gotowej posadzce garażu. Jeżeli to jest wylewka to oczywiście po tym etapie. Jeżeli mają być położone płytki to bramę zakładamy na gotowej posadzce z płytek. Brama segmentowa , a także rolowana ma własną uszczelkę która opiera się na posadzce i uszczelnia wjazd od dołu . W specjalnych warunkach przy bramie uchylnej jest próg może być zamocowany z całąbramą prze wylewką i wtedy wylewka nawiązuje poziomem do tego progu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kładłbym tej bramy, bo ona w zasadzie powinna pracować w pionie.. icon_rolleyes.gif Elementy nosne bramy mocowane są do ścian, więc fundament do niczego nie jest im samym potrzebny (choć pewnie przydałby sie pod ściany..). icon_lol.gif Hormann Polska wyjasnił, że brama w pozycji "zamknięta" przylega do posadzki garażu, więc montowac się ją powinno po wykonaniu tej posadzki (jak wylewka to po wykonaniu wylewki, jak płytki, to po ułożeniu płytek..) 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podłączę się pod temat montażowy, bo intryguje mnie pewna kwestia. Czy taką bramę garażową jakoś się uszczelnia? No bo co mi po ciepłej bramie, jeśli przez szpary pomiędzy nią a otworem garażowym będzie wnikało do środka zimne powietrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Podłączę się pod temat montażowy, bo intryguje mnie pewna kwestia. Czy taką bramę garażową jakoś się uszczelnia? No bo co mi po ciepłej bramie, jeśli przez szpary pomiędzy nią a otworem garażowym będzie wnikało do środka zimne powietrze?Szanowni Państwo

Energooszczędność jest obecnie dominującym trendem w budownictwie jednorodzinnym. To efekt regulacji europejskich zaostrzających wymagania dotyczące efektywności energetycznej budynków i dążących do ograniczenia zużycia energii.
Firma Hörmann nie tylko doskonale wpisuje się w ten nurt, ale nawet go wyprzedza. Dzięki innowacyjnym technologiom i najnowocześniejszym materiałom powstają produkty, których parametry techniczne znacznie przewyższają określone przepisami wymagania. Takie jak np. drzwi wejściowe ThermoCarbon, których współczynnik przenikania ciepła (UD nawet 0,47 W/m²K) prawie dwukrotnie przekracza wymagania stawiane drzwiom w domach pasywnych czy jedyny w swoim rodzaju system uszczelek ThermoFrame, który zastosowany w bramach segmentowych o blisko 30% poprawia ich izolacyjność cieplną.
Na nic jednak zdadzą się bramy i drzwi o najlepszych nawet parametrach cieplnych, jeśli będą one niewłaściwie zamontowane. Konieczny jest FACHOWY MONTAŻ.

Podczas montażu drzwi przede wszystkim należy zwrócić uwagę na izolację pod progiem, żeby warstwy betonu na zewnątrz i wewnątrz były właściwie rozdzielone. Pod progiem musi zostać umieszczona specjalna konstrukcja o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła. Należy też pamiętać, że płaszczyzna montażowa musi być zgodna z płaszczyzną izolacji, a przestrzeń między otworem a drzwiami należy uszczelnić taśmą rozprężną.

Montując natomiast dobrze ocieploną segmentową bramę garażową warto pamiętać o tym, aby ograniczyć powstawanie mostków termicznych, jakie tworzą się na styku ościeżnicy ze ścianą garażu. Najlepszym rozwiązaniem jest tu montaż zestawu ThermoFrame firmy Hörmann. Ten składający się z dodatkowych uszczelek na obwodzie bramy oraz z kątownika z tworzywa sztucznego zestaw eliminuje mostki termiczne pomiędzy murem a ościeżnicą, a tym samym znacząco wpływa na poprawę izolacyjności cieplnej bramy.

Tak więc fachowy, profesjonalny montaż nie tylko pozwoli zachować wysoką termoizolacyjność nowoczesnych bram i drzwi, ale może ją nawet jeszcze poprawić.

Z poważaniem
Krzysztof Horała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dziękuję Animusie .  
  • 1.Hydrofor większy najbardziej przydaje się, jak nie ma prądu i jak mamy slaby napływ wody do źródła, z którego czerpie pompa,  należy też sprawdzić ciśnienie w przeponie hydrofora (czarny kapturek na wierzchu),  czy nie za wysokie, wtedy cześć objętości w zbiorniku zajmuje pietrze zamiast wody. 2. To zawór bezpieczeństwa, po przekroczeniu pewnego ciśnienia się otwiera i sika na ścianę, może w obiegu CWU nie masz naczynka przeponowego.    3. Należy wymienić oba zawory, z przed filtra i za nim, na porządne dźwigniowe z dławikiem, bo te "chinole" motylkowe to do bani, polecam 2 x do roku  używać wszystkich zaworów w domu, czyli zmieniać położenie na chwilę i ustawiać do pozycji z przed.  4. Zawór antyskażeniowy chroni instalację wody spożywczej, przed skażeniem, czyli od cofaniem się wody z innych instalacji w mieszkaniu, do obiegu wody pitnej i  tego bym nie odpuścił. 
  • Płyty OSB występują o grubościach ... 1,2, 1,5 1,8, 2,2 2,5. Na podłogę najlepiej zastosować dwie warstwy cienkiej niż jedną grubą. Powinna to być OSB 3 lub OSB 4 ze względu na ich odporność na wilgoć. Przy jednej warstwie należy stosować płyty podłogowe czyli łączone na pióro/wpust. Takie płyty łączymy na styk. Inne z zastosowaniem przerw dylatacyjnych. Zaprawy cementowe mają bardzo słabą przyczepność do płyt OSB ponieważ te na swojej powierzchni posiadają warstwę żywicy. Przed aplikacją czegokolwiek warstwę tę należy usunąć przez zeszlifowanie oraz płytę lekko zmoczyć aby płyta się "nastroszyła". Na tak przygotowaną powierzchnię aplikujemy hydroizolację dwuskładnikową. W ten sposób zabezpieczamy płyty przed ingerencją w nie wilgoci, a jednocześnie tworzymy warstwę sczepną dla kleju. Izolacje jednoskładnikowe (tzw folie w płynie) nie mają wystarczającej przyczepności. Zastosowany klej do płytek musi być przynajmniej klasy C2 S1. Ważne są oznaczenia, a nie napisy marketingowe typu "klej elastyczny". Na takim podłożu producenci płyt nie zalecają przyklejania płytek o formacie większym niż 33 x 33.   
  • Witam, czym ocieplić zewnętrznie ścianę domu drewnianego szkieletowego, 70 lat, ocieplonego trzciną ? z zewnątrz jest tynk ,wapienny chyba, ale dom lubi "pleśnieć" więc nie wiem czy styropian się tu nada...  byłabym wdzieczna za radę. pozdr
  • Witam, z pewnych powodów zmuszona jestem do przeróbki starego drewnianego domu - w wyniku podziału zniszczono mi taras od południa, wiec chciałabym go przenieść na inną ścianę budynku, gdzie jest okno /drzwi pierwotne zostają, a zamiast okna byłyby drzwi/ i w  związku z tym, aby zrobić zgłoszenie muszę mieć projekt...Dom jest na wysokich piwnicach /1 m/ wiec do tych drzwi balkonowych miałby być taras , ale raczej o lekkiej konstrukcji, bo działka mniejsza po podziale niż zakłada mpzp...Niestety mimo moich protestów sąd podzielił po ścianie, taras wyburzono bezprawnie a ja jestem postawiona pod ścianą...   czy jest to możliwe i ewentualnie jaki rząd wynagrodzenia za taki projekt..zupełnie się nie orientuję..
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×