Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
papuch

jest plan zag i co dalej?

Recommended Posts

Na mojej działce jest aktualny plan zag (cele mieszkaniowe) no i jakie teraz kroki mam podjąć? Chyba wnioski o przyłącza? Mam przy sobie i zacznę wypełniać... Wszędzie jest napisane co robić kiedy tego planu nie ma a jeśli jest to piszą : No to nie ma problemu... ale nigdzie nie ma co i w jakiej kolejnosci należy robić. Powiedzcie mi- teraz długi weekend i ze składaniem czegokolwiek poczekam do poniedziałku ale dajcie znać co dalej robić.

Jak jest plan to robisz to samo tylko zamiast występować o warunki zabudowy występujesz o wypisz i wyrys z planu.

dzięki - już wystąpiłam i zapłaciłam za to 50 zł. Tylko na niektórych serwisach napisane było że trzeba kilka kopii??? To prawda? Czy trzeba odpisy z wypisu i wyrysu czy kserokopie w razie czego? Czy teraz następnym krokiem jest uzyskanie mapki do celów projektowych czy najpierw kupuję projekt? Czy architekt dokonujący adaptacji robi też projekt przyłączy czy kto to robi i na jakim etapie. Jestem zakręcona... ale dziękuję za pomoc icon_wink.gif

1. Wypis i wyrys - potem kopie - projektant potwierdzi zgodność z oryginałem.
2. Warunki przyłączenia prąd, woda, kanaliza.
3. Projekt - ale taki który będzie zgodny z zapisami MPZP.
4. Mapa do celów projektowych.
5. Adaptacja - tu w zależności kto robi adaptację może zrobić komplet przyłączy, przyłącza robią branżyści-instalatorzy, nie architekt.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Mireczek
      "Czy warto kupować kotły poniżej 5 klasy" ,i proszę tu nie tytułować pozostałego fragmentu i kopciuchy , bo 4 klasa to nie kopciuch , a właśnie bardzo często jest i powinien być to wybór konieczny ze względu chociażby konstrukcję kominów murowanych (bez wkładu ceramicznego) .Czwarta klasa to nie "kopciuch" ,a spełnia chociażby zgodności i możliwości zastosowania dla tego rodzaju konstrukcji kominów , i żadna 5 klasa , ani pseudo nierdzewna rura ,gdzie do nie wszystkich da się ją wcisnąć ze względu np na budowę , (kominy z kanałami skośnymi) ,oraz maksymalną wytrzymałość tego niby nierdzewnego wkładu w porywach do 2-3 lat i kolejny duży wydatek na nowe rury wsadowe. Wiec proszę redaktora o nie pisanie bzdetów i nie wciskanie w ekran rozporządzeń , żadne dotacje tego nie pokryją , a zakup i podpięcie kotła 5 klasy w taki komin skutkuje jego zniszczeniem , i wykwitami na ścianach.Unijne szczekanie
    • ja się do niczego nie mogę z Cm czepić - mało tego: zaklajstropwałem resztkami dziurę na elewacji, gdzie rurka pex wychodzi - do kranika. Ta rurka ciągle jest ruszana w te i we wte, bo wąż, wiesz, podlewanie. I o ile kiedys czym bym nie zapaćkał, to pękało, tak ten szuwaks jest tak elastyczny, że nie pęka. Powiem więcej: jak kleiłem płytki, to upaćkane klejem nogi ciężko było zmyć, bo klej po wyschnięciu nie pękał na skórze, choćby nie wiem co robił.   Z inyymi klejami sądzę - jest podobnie. Jest podobnie. Jest podobnie. To chyba kwestia niewiemczego co kto kupi.
    • Dzięki Pezecie    Fuga: przy płytkach 60x60 planuję dać 3mm. Płytki oczywiście rektyfikowane. W zasadzie kompromis między aspektami technicznymi, a wizualnymi.  Ceresit powiadasz... baaaaaaardzo dużo złych opinii jest o nim w necie. Pomyślę...
    • Bo starej daty maszyny były robione z porządnych materiałów, niekiedy az na wyrost. Teraz robią takie maszyny co ledwo wytrzymują okres gwarancji, dlaczego? ano po to aby firmy miały zbyt na swoje towary. Ja mam z Biedronki, kupiona trzy lata temu, oczywiście mowa o sieciowej, producent daje na nią 3 lata gwarancji, jak narazie hula i ma sie dobrze a dałem za nią 60 zł.
    • Witam. Mam wątpliwości co do zalecenia przez hydraulika zamontowania stycznika. Nie taka jest jego (stycznika) rola. Stycznik służy do "przenoszenia" większych obciążeń przy jednoczesnej możliwości sterowania zdalnego, automatycznego lub innego z zadanym wymuszeniem. Stycznik może być sterowany przez wyłącznik ciśnieniowy, wyłącznik pływakowy wody, wyłącznik czasowy (zegar sterujący) lub tym podobny.   Zachodzi pytanie, o jaki jakiś stycznik tutaj chodzi.  
  • Popularne tematy