Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
papuch

jak to jest z tym kredytem???

Recommended Posts

Witam, mam dużą ochotę zamieszkać kiedyś we własnym domku i zaczęłam czynić ku temu kroki ale mam zamieszanie w głowie odnośnie kredytu: Mam mieszkanie wł o wartości około 250 tyś, teraz kupuje działkę bud o wartości 100 tyś i to tyle na co mi wystarczy kasy... teraz miałam nadzieję że dostanę łatwo kredyt na budowę bo mam jako wkład wł działkę i mieszkanie ale znajomi mnie straszą że bank nie da mi kasy na rozpoczęcie budowy tylko wypłaci pierwszą transzę kiedy już będą widzieć że jakieś prace budowlane będą w toku. Ale ja nie mam już kasy na jakiekolwiek działania. Czy w przypadku posiadania takiego wkładu wł to może być problem??? Jak to u was wyglądało z kredytami?

Cytat

Witam, mam dużą ochotę zamieszkać kiedyś we własnym domku i zaczęłam czynić ku temu kroki ale mam zamieszanie w głowie odnośnie kredytu: Mam mieszkanie wł o wartości około 250 tyś, teraz kupuje działkę bud o wartości 100 tyś i to tyle na co mi wystarczy kasy... teraz miałam nadzieję że dostanę łatwo kredyt na budowę bo mam jako wkład wł działkę i mieszkanie ale znajomi mnie straszą że bank nie da mi kasy na rozpoczęcie budowy tylko wypłaci pierwszą transzę kiedy już będą widzieć że jakieś prace budowlane będą w toku. Ale ja nie mam już kasy na jakiekolwiek działania. Czy w przypadku posiadania takiego wkładu wł to może być problem??? Jak to u was wyglądało z kredytami?

wszystko zależny od tego ile zarabiasz i ile osób jest na utrzymaniu ........

Cytat

wszystko zależny od tego ile zarabiasz i ile osób jest na utrzymaniu ........

Dokładnie. Bank jako wkład własny zaliczy na pewno działkę, ale mieszkania już raczej nie. Najprościej pobiegać po bankach i sprawdzić. Podzwoń najpierw, umów się na rozmowy i będziesz miała jasność.
Pozdrawiam.

miałam bardzo podobną sytuację. Mieszkania nie zalicza ci jako wkład własny, ale jak je sprzedaż na koniec budowy możesz nadpłacić kredyt.
Nam zaliczyli działkę bo kupiliśmy ją w tym samym roku. Podobnie jak Tobie, po kupieniu działki nic nam nie zostało:) Jednak bez wiekszego problemu dostaliśmy kredyt na całośc budowy z zaliczeniem działki jako elementu inwestycji. Kredyt był wypłacany w transzach z góry, nie z dołu, i pierwsza transza została przelana na konto naszej firmy budowlanej od razu. Potem kazdy kolejny etap trzeba było rozliczać - np- skończylismy fundament i dopiero poszła kolejna transza. Nasz główny wykonawca potem już wczesniej składał odpowiedni wniosek w banku i robota szła płynnie. Zresztą nie było problemu jak było jakies opóźnienie w wypłacie, oni poporstu robili według planu, i tak kupowali materiały w wiekszych ilościach na kilka domów naraz. Wysokosc transz zaplanował sam nasz główny wykonawca bo dokładnie wycenił każdy etap. U mnie jakoś bardzo gładko to wszystko poszło- więc Tobie też życzę powodzenia:)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• W powiecie i miastach na prawach powiatu, jest taki twór jak Komisja Bezpieczeństwa i Porządku tam "uderz".   Prawo o ruchu drogowym i podobne akty prawne niby jasno określają co, gdzie, kiedy i ile. ale w każdym z tych aktów zawsze jest gdzieś napisane, że względy bezpieczeństwa są nadrzędne.    Działa to tak, że jeśli ta Komisja potwierdzi zagrożenie i uzna że rozwiązanie, "upierdliwca", albo ich, polepszy stan bezpieczeństwa, to jest to/staje się to   priorytetem dla gminy i jej organów ( w tym dla zarządcy drogi).
    • To ten dach ze złota ma być? bo cena 80 tys to kosmos.  Teraz dopiero doczytałem i sie domyślam że to nie nowo budowany dom tylko już istniejący, czy faktycznie jest to już stojący budynek?
    • A więc tak: 1. Jak wyżej pisze mhtyl - jest nisko. B. nisko. Najwyżek 1.90m. Dalej jeszcze gorzej. Na twoim miejscu  - jeśli nie ma przeciwwskazań w planie miejscowym - całkowicie bym przebudował dach. Adaptacja tego obecnego moim zdaniem jest bez sensu i stratą pieniędzy. Możesz wykorzystać istniejące drewno, krokwie itp - ale przy nowym dachu. Skosy dachu powinny być pod większym kątem, ścianki kolankowe wyższe - otrzymasz 2, 3 razy większą powierzchnię użytkową - i co ważne - komfortową wysokość na dużej części poddasza.    Odnośnie : to myślę, że teraz wszystko sie buduje - każda forma jest w użyciu. Jedynie zakaz (albo nakaz) miejscowy może promować jakieś formy budynku, dachu. Jeśli jest dobrze zaprojektowane, pasuje do wnętrza, np. uskok dachu doświetla wnętrze, albo jest następstwem dwupoziomowego rozwiązania, itp - dlaczego nie? A czy to się komuś podoba - kwestia gustu.
    • Należałoby zapytać co tak naprawdę jest u niej dokończone, bo z tego co czytam to każda robota przez flachowców rozpoczęta i niedokończona.     Panowie, pisałem o problemie  zbyt małego zbiornika hydroforowego dawno temu i jak dobrze pamiętam jako jeden z pierwszych o tym wspominałem i innych rozwiązaniach usterek o których teraz piszecie i co Baszka zrobiła? wyciągnęła jakieś wnioski czy konsekwencje wobec super flachowców? nie! jak grochem o ścianę więc dlatego przestałem udzielać rad bo nie lubię jak moje pisanie nie ma podźwięku tak samo jak i Wasze rady pójdą w zapomnienie prędzej niż sobie myślicie, do następnego problemu czy usterki.                                                                                                  
    • W filmach możesz robić. Fajny efekt ci wyszedl. Pewnie Fiolet ci sie rozlał
  • Popularne tematy