Skocz do zawartości

działka nad jeziorem z rowem melioracyjnym


kasiac28

Recommended Posts

Napisano
Witam wszystkich
Bardzo proszę o poradę,czy warto kupić działkę siedliskową- w zalączniku.
Wzdłuż lewej krawędzi działki biegnie rów melioracyjny i kończy się w jeziorze.Działka ma dostęp do jeziora-własna linia brzegowa.Rów melioracyjny nie należy już do działki tylko do gminy,ale ja jako właścicel działki będę miała obowiązek czyścić go.
Działka ma już warunki zabudowy które przewidują kąt nachylenia dachu 30 stopni, powierzchnia zabudowy max.15%. studnię i przydomową oczyszczalnię ścieków.Działka ma 3000mkw.
To moja pierwsza działka i będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi i sugestie-brać ją czy nie?Czy ten rów meliracyjny to może być w przyszłości problemem?
Pozdrawiam i z góry dziękujęicon_smile.gif

DSC01446.jpg

Napisano
mi sie to miejsce bardzo podoba a jezioro to nie rzeka więc woda nie podniesie się na tyle żeby wpłynąc do rowu i zalac Ci działkę, z tym czyszczeniem rowu to martwy przepis u mnie w miejscoiwowxci też są i kazdy ma gdzieś ich czyszczenie, gmina o nie dba od czasu do czasy przyjeżdza pan z ciągnicznkiem i kosiarką rotacyjna na wysięgniku wycina badzieiwe i wywozi, sama lokalizacja mi się bardzo podoba kupiłbym ta działke, ale raczej domu z piwnicą tam nie postawisz kwestia podsiąkania.

Pozdrawiam
Napisano
Cytat

mi sie to miejsce bardzo podoba a jezioro to nie rzeka więc woda nie podniesie się na tyle żeby wpłynąc do rowu i zalac Ci działkę, z tym czyszczeniem rowu to martwy przepis u mnie w miejscoiwowxci też są i kazdy ma gdzieś ich czyszczenie, gmina o nie dba od czasu do czasy przyjeżdza pan z ciągnicznkiem i kosiarką rotacyjna na wysięgniku wycina badzieiwe i wywozi, sama lokalizacja mi się bardzo podoba kupiłbym ta działke, ale raczej domu z piwnicą tam nie postawisz kwestia podsiąkania.

Pozdrawiam




A jak myślisz, będzie gmina miała coś przeciwko,jeżeli "zagospodaruję" sobie ten rów? icon_smile.gif - to znaczy wyłożę kamieniami,może jakieś roślinki posadzę icon_smile.gif.
Napisano
Z racji położenia nad jeziorem działka jest bardzo atrakcyjna. Oczyszczanie i udrożnianie rowu jest dodatkowym zajęciem, ale nie sądzę, że aż tak kłopotliwym. Na załączonym przez Ciebie rysunku rów przebiega poza granicami nieruchomości, którą chcesz kupić, także nie wiem czym się martwisz. Jeśli jednak rów tak naprawdę stanowi granicę między nieruchomością, którą planujesz zakupić, a ziemią gminną, to wspólnie z Gminą jesteście zobowiązani o niego dbać. Do połowy rowu od strony Twojej działki Ty, a od drugiej strony Gmina.
Moja koleżanka jest właścicielką gruntu bardzo podobnego do przedstawionej przez Ciebie działki, też nad jeziorem i też z rowem wzdłuż granicy. Tyle tylko, że ów rów stanowi granicę między Nią a innym prywatnym właścicielem. Przez 3 lata nic z nim nie robili, teraz jakoś się umawiają i będą go trochę udrażniać. Nie ze względu na jakieś problemy tylko, żeby go zagospodarować i uporządkować estetycznie.
Myślę, że umocnienie kamieniami, posadzenie roślin, odmulenie to wszystko co jest w Twojej gestii.
Ja bym brała tą działkę icon_smile.gif jeśli wszystko inne Ci odpowiada, a martwisz się tylko rowem. pozdrawiam icon_smile.gif
Napisano
Rów rozgranicza moją działkę i innej osoby prywatnej ( od której chcę ją kupić). Miejsce jest bardzo urocze, cena działki fajna tylko trochę daleko do pracy ...( 30 km icon_smile.gif)...ale chyba ją wezmę...później zobaczymy...
dzięki za odpowiedź.
Napisano
Jeden zapis zwrócił moja uwagę:
Cytat

czy warto kupić działkę siedliskową


A to sugeruje, ze na tej działce można pobudować tylko na zasadzie zabudowy zagrodowej, czyli dla rolników.
Napisano
Witam:)

Ja mam rów melioracyjny w granicy działki.Tak jak u Ciebie jest połączony z jeziorem. Jest baaardzo zanieczszczony patykami i lisćmi. Mało tego strasznie zarósł krzakami i rosną centralnie w nim olchy.Wczesną wiosna było w nim sporo wody teraz jest juz prawie suchy. Dom budujemy z piwnica i był problem bo w wykopie (mimo ze na wzniesieniu) wyszła nam woda.Był to poziom wody z rowu/jeziora. Musielismy podnieśc troche budynek. Mam nadzieję że nie będzie nas zalewało jak będą deszczowe wiosny...

Tak sobie wymyślilismy że jakby wyczyścic ten rów to moze wyciągałby większość wody i zmniejszyłoby to ryzyko zalewania piwnicy. dobrze myslimy???
Jesli tak to może ktos się orintuje jak to jest z takim czyszczeniem rowu melioracyjnego? Jest jakas opcja że pozwola nam wyciąc te olchy???


pozdrawiam vena icon_smile.gif
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
wyczyszczenie tego rowu napewno coś da w końcu jest po to żeby odprowadzać deszczówkę do jeziora a nie odwortnie myślę że z tym wycinaniem nie powinno być problemu ale lepiej dowiedzieć się w gmninie a może bedą tacy zaje..... że sami to zrobią.

pozdro.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
    • czesć,, jak rozwiązać opaske wokół rynny jak cegły wystaja na 9-10 cm by  było mostów termicznych?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...