Skocz do zawartości

OKIENNICE DREWNIANE


Recommended Posts

Chciałabym zamontować w nowo budowanym domu okiennice drewniane częściowo z mechanicznym /na korbę/ otwieraniem, a częściowo za pomocą siłownika elektrycznego.
Czy ktoś ma zamontowane takie okiennice u siebie?
Jaki jest koszt 1 m2 plus ewentualne akcesoria /silnik, korba, okucia/?
Czy macie jakieś linki do producentów lub po prostu nazwy firm produkujących. Z góry dziękuje i czekam na informacje. pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
[quote name='emiplus' date='23 04 2009, 21:06 ' post='46146']
Fajnie, że można liczyć na Wasze info icon_smile.gif) Mimo to, nie poddaję się i wierzę, że kiedyś ktoś coś napisze icon_smile.gif)


...też chciałabym mieć okiennice, ale jak rozglądam się wokół, to widzę głównie rolety. ciekawe dlaczego?
pozdrawiam ciepło
Link do komentarza
Cytat

Chciałabym zamontować w nowo budowanym domu okiennice drewniane częściowo z mechanicznym /na korbę/ otwieraniem, a częściowo za pomocą siłownika elektrycznego.
Czy ktoś ma zamontowane takie okiennice u siebie?
Jaki jest koszt 1 m2 plus ewentualne akcesoria /silnik, korba, okucia/?
Czy macie jakieś linki do producentów lub po prostu nazwy firm produkujących. Z góry dziękuje i czekam na informacje. pozdrawiam :icon_biggrin:

 

 


ja się nigdzie nie spotkałem z montażem okiennic na napęd elektryczny, zresztą nie widzę jakoś łatwego ich zamontowania, może chodzi Tobie o rolety drewniane napędzane elektrycznie i na tzw korbę?

wracając do tematu nie pozostaje tobie nic innego jak szukać tanich instalatorów czy firm pośredniczących w sprzedaży gdyż tam będziesz miała zapewne większe rabaty niż próbując bezpośrednio szukać u producentów. Podobne sytuacje przerabiam z innymi materiałami i za każdym razem wykonawcy moi mają większe rabaty niż ja więc nawet już nie idę i nie targuję się ale oczywiście staram sie mieć wiedzę co i po ile jest żeby nie być naiwniakiem i nie płacić podwójnie

 

 

Link do komentarza
Nie wiem czy mogę Ci podać adres strony internetowej gdzie są pokazane różne możliwości otwierania i zamykania okiennic, bo będzie to reklama firmy i mogę dostać ostrzeżenie od moderatora:)
Wpisz w google "okiennice olsztyn" - będzie tam 4-ta strona od góry dotycząca okiennic, akcesoriów, okuć. Znajdziesz tam automaty do okiennic /pokazane wszystko na załączonym na stronce filmiku/, systemy korbowe na fotkach, realizacje itp.

Mi chodzi, żeby ktoś, kto coś takiego u siebie zrobił, powiedział mi: Jaki jest koszt 1 m2 plus ewentualne akcesoria /silnik, korba, okucia/?
Czy macie jakieś linki do producentów lub po prostu nazwy firm produkujących. Ja mam kilka namiarów, ale zbieram informacje, żeby nie przepłacić i dobrze wybrać icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Po rozejrzeniu sie w temacie, bylo oczywiste, ze tylko frezowy .     Ulatwianie sobie pracy jest bardzo bliskie memu sercu. Nie lubie sie przemeczac . Oczywiscie, nie potrzebuje RR w postaci Makity z filmiku, znalazlam cos takiego: marka Tokachi ale to tylko tak z japonska wyglada.         @animus   Dzieki za troske o moje bezpieczenstwo w czasie pracy z rozdrabniaczem . Jesli chodzi o pilarke, to chyba to nie bedzie akumulatorowa. Zreszta, w tej chwili pilniejszym zakupem jest rozdrabniarka, bo zapasy drewna do kozy powinny wystarczyc do lata.    
    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
    • Tak jest to bardzo ważne, bez tego mechanizmu praca jest bardzo ciężka i niebezpieczna.   Urządzenie po włożeniu gałązki musi ją samoczynnie wciągać, a obsługujący   może się w tym czasie odsunąć, nieco dalej lub przygotować następny kawałek gałęzi.     Do zestawu potrzebujesz jeszcze to:   Akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa. https://allegro.pl/listing?string=akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa&ocena-produktu=5.0 Do pracy trzeba się odpowiednio ubrać, żadnych szalików ani luźnych rozpiętych ubrań, włosy upięte, potrzebne okulary oraz rękawice, przedłużacz, worki, wiadro na zrębki oraz ta piłka, ładowarka i akumulatorki.    
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...