Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Chciałbym wykonac konstki brukowe samodzielnie
mam klepisko przed garazem ok 15 m2 czyli to by było ok. 380 kostek
Jaka konstke zrobic, aby wyszło najtaniej,.
W Internecie na allegro mozna kupic formy, czy trzeba miec do nich prase aby zrobi kostke z cenentu
Myslalem o kostce 20cm na 20 cm grubosc 5 cm - ile taka kostka może wazyc , czy wiecej niż 1-2 kg ? (chce obliczyc jakie beda koszty materiału)
Jaka zaprawe sie stosuje z piaskiem z zwirekiem jakims
Prosze o porade
Dziekuje
Link do komentarza
Mi bardzo podobają się nawierzchnie z betonu stemplowanego, nazywanego też pressbetonem. Taka nawierzchnia w ogrodzie może imitować wiele różnych materiałów, np. stare deski, bruk kamienny czy cegłę!!!:)

Wykonuje się ją z betonu układanego w deskowaniu , a na koniec za pomocą stempla na powierzchni odciska się wybrany wzór.

Chciała bym mieć w ogrodzie ścieżki z takiego odciskanego betonu, bo wygląda naprawdę oryginalnie. Podobno jego wykonanie lepiej zlecić wyspecjalizowanej firmie, ale może ktoś z was wykonał ją samemu? Bardzo będę wdzięczna za szczegóły icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
KOSTKA NIEWIBROWANA WYTRZYMA CI MOŻE TRZY SEZONY I STRACISZ DUŻO NERWÓW I MATERIAŁ.
LEPIEJ POŁÓŻ CEGŁY KLINKIEROWE PRZY TAK MAŁEJ POWIERZCHNI NA ODPOWIEDNIO ZAGESZCZONEJ PODSYPCE LUB WYLEJ BARWIONA PŁYTE BETONOWĄ

PRESSBETONU NIE WYKONASZ SAM DLATEGO ŻE JEST POTRZEBNE DOŚĆ DUŻE DOŚWIADCZENIE W TEJ TECHNOLOGII I MATY CZYLI STEMPLE.
TRZEBA ZNAĆ DOŚĆ DUŻĄ ILOŚC INFORMACJI JAK PRZEBARWIĆ PŁYTĘ KIEDY MOŻNA WEJŚĆ NA TAKĄ PŁYTĘ Z FORMAMI I JAK UŻYWAĆ ROZDZIELACZA TO NIE TAKIE PROSTE JAK SIĘ WYDAJE. DODATKOWO WARUNKI WYKONYWANIA PRESSBETONU SĄ ZAWSZE INNE CZYLI NASŁONECZNIENIE, BETON, TEMPERATURA, WILGOTNOŚĆ TO DOŻO ZMIENNYCH I TYLKO OSOBA KTÓRA WYKONYWAŁA TO WCZEŚNIEJ MOŻE PRAWIDŁOWO WYKONAĆ TAKĄ ROBOTĘ - PIERWSZY RAZ PRZEWAŻNIE SIĘ NIE UDAJE A DOŚWIADCZENIE ZBIERA SIE DŁUGO I CZASMI NAJLEPRSZYM FACHOWCOM W TEJ DZIDZINIE PRZYTRAFIAJA SIĘ PRZYGODY, ALE ONI WIEDZA JAK TO NAPRAWIĆ
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
ja ma w głowie plan wykonania samemu płyt betonowych ażurowych - koszty w przybliżeniu:
- forma - jakieś 300-400zł
- betoniarka - jest na stanie
- wibrator domowej produkcji - 400zł
- materiał w postaci piasku cementu i plastufikatora - ??? nie wiem jakie zyżycie na 1 płytę icon_sad.gif

i teraz pytanko - czy w takie płyty wkłada się jakies zbrojenie ( pręty np fi 6 )czy wystarczy dodać zbrojenie rozproszone - a może jest to niepotrzebne ???

jakiej klasy beton używać - b15 , b20 ???? proporcje znajdę w necie icon_smile.gif

forma na wibrator - zalac betonem formę - 30 sekund na wibratorze - i cyk na równą powierzchnię np. arkusz blachy - i niech schnie - czy dobrze rozumiem technologię ??? Bo tak za dzieciaka z ojcem robiliśmy pustaki żuzlobetonowe na budowę domu icon_smile.gif

teraz mamy dostępne rózne plastyfikatory itp wzmacniające gotowy wyrób i podnoszące parametry takiej płytki

czy gra jest warta świeczki ???
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Komentarz dodany przez agata: czy ktos wie czy kostka z brukbet jest warta uwagi? przymierzamy sie w koncu do zakupu
    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...