Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Genesis72

Uczestnik
 • Posty

  31
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Genesis72

 • Ranga
  Początkujący
 1. Pytanie moje: 1.Czy taka wylewka nie obciąży za bardzo mi stropu? 2. czy go również wzmocni, czy pelitobeton morze byc również używany do wzmocnienia konstrukcji wraz z ociepleniem? Czy w tym wypadku będzie lepszy styrobeton?
 2. Jakie macie doświadczenie z perlitobetonem? Czy perlitobeton może być używany do zalania stropu, wzmocni go, czy tylko ociepli ?
 3. Proszę mnie poprawić, jak się mylę Poziomowanie jest pewnie łatwe, ale płyta OSB jest wtedy w powietrzu (środek), nie leży na legarach, a śrubokliny (na każdym rogu) wraz z śrubami wymierają duży nacisk na legary Dla mnie płyta taka będzie się uginać (najwięcej po środku) Czy dobrze myślę? Czy ktoś z Was już stosował tą metodę?
 4. Witam Co sądzicie o poziomowaniu podłogi system śruboklin Chce poznac Waszą opinie Czy płyty w tym systemie nie będą oparte na śruboklinie w każdym rogu, czyli środek płyty będzie w powietrzu (nie będzie się opierał o belki)?
 5. Rozmawiałem z "tartakiem" o impregnacji Mogą mi zrobić belki/kantówki 200/50 z sosny Mówili, że to jest materiał wygrzany/ wysuszony (w 60 stopniach)i impregnacja mija się trochę z celem. Jak sądzicie? Ponieważ te belki nowe będą koło starych, czy nie lepiej by było, aby pomimo wygrzania były zaimpregnowane, aby coś ze starych nie przeszło do nowych?
 6. Czy belki/drzewo impregnowane metoda próżniowo-ciśnieniową jest dużo trwalsze niż impregnowane metodą zanurzeniową? W tartaku mi odpowiedzieli, że w przypadku impregnacji, wilgotność belek bedzie powyżej 20%, czy to dobrze?
 7. Czy można zastosować kantówkę KVH-C-24 - 60x200mm jako belkę? Czy można takie kantówki klejone ma mikroczep przycinać (na odpowiednią długość) bez uszczerbku na wytrzymałość?
 8. Dzieki co będzie mocniejsze-wytrzymalsze drewna suszonego KVH czy BSH (klejone warstwowo)? Obrobione oczywiście
 9. Czy belki musza być wysuszone jeżeli je skręcę szpilkami ze starymi belkami - czy one nie spowodują, że stare belki będą z nowymi się skręcać-pracować? Czy jeżeli złącze deski z moimi belkami (łączenie śrubami- szpilka fi 10 co 1 m) wys 18 cm na 4 cm, czy deski muszą być wysuszone? Czy się nie pokręcą? Mogę na tartaku kupić belki,ale nie wysuszone Czy warto kupić stare belki z domu po rozbiórce?
 10. Dzieki Gdybym wstawiam- wzmacnial stropbelkami lub ceownikami przykrecowymi do starej belki, czy trzeba podlewarowac sufit i dopiero wzmacniać belki ?
 11. Jak stanę na środku pokoju i tąpnę piętami, to czuje jak podłoga drga, cała podłoga. Ważę 80 kg Jak sie chodzi spokojnie, to wszystko jest ok Czy to jest odpowiedź godna wachowca ?
 12. Jak wejdę na środek pokoju i tapne piętami o podłogę, to czuję jak wszytko drga Ważę 80kg. Jak się chodzi normalnie-spokojnie jest ok
 13. Przeczytaj dokładnie post #25 i inne To jest dokładnie nad Twoim postem)) ciekawe
×
×
 • Utwórz nowe...