Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Genesis72

Uczestnik
 • Posty

  44
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutralny

O Genesis72

 • Ranga
  Początkujący

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Co sądzicie o podwieszaniu belek wzmacniających na wieszakach przytwierdzonych do muru? http://fachowydekarz.pl/drewniany-strop-na-murowanej-scianie/ U mnie to i tak nie wyjdzie Wieszak tylko bym zawiesił po jednej stronie, po drugie jest belka stara ((
 2. Tak tez myslałem, aby monolit utworzyły Jaki bys klej wyblał? Ja myslałem o zywicy epoksydowej Posmarowac jedna i druga belke i mocno skrecic szpilkami (srubami), najlepiej jakby klej wypłynął Czy jest sens, aby do srodkowej belki dołożyć dwie z jednej i z drugiej strony, a do nastepnych po jednej? Jaki wymiar bys dal belek? Tartak moze mi zrobic maks wysokosc 16 cm? Z tego co czytałem najlepiej aby to był stosunek 5/7
 3. Na pietrze w domu strop się husta Pokój 5 x 5 m Jak sie stanie na srodku pokoju i sie tąpnie, to czuc jest podłoga drzy (a szklanki w meblach drgaja) Strzałka ugięcia pomiedzy murem a srodniem jest ok 1,5 cm Belki (15 cm x 20 cm) oddalone od siebie co 80 cm Wiec musze podłoge zdjąć i zobaczyć z jakim stanie są belki jeżeli w dobrym, to dołożę belki (dokręcę nowe do starych, oczywicie oprze je o murze) Chcę do każdej belki dołożyc jeszcze jedna belkę i je spiac srubami (szkilkami)
 4. 2 x 18 mm OSB = 36 jest grubsze, ale i cięższe, czy wystarczyłoby np 2*15 mm?
 5. To zależy, ile miejsca mam jak sie zmieszczą dwie na dam 2x 18mm, jak jedna to bedę się starał dac min 22mm a najlepiej 25 mm.Chce uniknąć podwyższenie podłogi. Pytanie Czy 2x 18mm nie jest sztywniejsza niz 1x 25 mm? Przy 2x18 moge zrobic przesyniecia np o jeden legar i w bok przesunięcie Jedna i druga warstwa bedzie miała szpare dylatacyjna, aby mogła troche pracować
 6. Czy im więcej odcinków (mniejsze odcinki OSB) tym podłoga jest mniej stabilniejsza - sztywna ? Chyba im wieksza "tafla jednolita" tym podłoga w tym wypadku równiejsza - czy dobrze mysle?
 7. Przeczytałem, że przy grubosci 18 mm legary powinny być co 40cm
 8. Będę kupować płyty OSB Mam mozliwosc kupienia taniej tylko 18 mm lub 15 mm Czyli duzo teniej bu mnie wyszlo zmiejszenie odleglosci pomiedzi legarami (gdyby sie okazało ze 2 x 18mm plyta osb się ugina? Czyli duzy taniej by mnie wyszło gdybym zmniejszył roztaw miedzy legarami (jakby sie okazało że 2 x płyta OSB się ugina)? Mam pytanie Czy gdybym wykonal test i położy 2 x OSB 18 mm na dwóch legarach (kątówkach) w okreglości 200 cm i płyty na środku obciazym 200 kg i gdyby sie okazało, że strzałka ugiecia jest mniejsza nic 1 cm (1/200), czy to oznaczałoby, że przy roztawiie legarów np 50 cm i obciażeniu 2 osob dorostych (ok 200 kg) strzałka ugiecia jest mniejsza na logikę 0,25 cm (200 cm roztaw /50 cm roztaw)
 9. Wikolem lub żywicą poliestrowa (nie epidianowa) i obrócić jedna wrstwe plyty o 90 stopni w tosunku do drugiej, tak jak w skrejce Czy by nie było lepsze zastosowanie 2 x plyta 18 mm i zwiekszenie liczby legarów (pomniekszenie odległości miedzy legarami)
 10. Czyli, jeżeli odległość pomiędzy legarami to 50 cm to strzałka ugięcia nie powinna by większa niż 2,5 mm, na środku Czy sklejenie tych płyt 2x15 mm nie podwyższy wytrzymałości tych płyt?
 11. Witam Podłączę się do tematu Mam możliwość kupienia płyt OSB 15 mm Na podłogę taka grubość to chyba trochę za mało, wiec dam 2x15 mm Czyli będzie 2x15 to 30 mm razem pyt 1. Czy układać płyty na zakładkę (jedna warstwa przesunięta względem drugiej)? 2. Czy przymocowywać do legarów najpierw jedną warstwę i potem drugą, czy dwie warstwy ułożyć o następnie przykręcać/przybijać do legarów?
 12. Pytanie moje: 1.Czy taka wylewka nie obciąży za bardzo mi stropu? 2. czy go również wzmocni, czy pelitobeton morze byc również używany do wzmocnienia konstrukcji wraz z ociepleniem? Czy w tym wypadku będzie lepszy styrobeton?
 13. Jakie macie doświadczenie z perlitobetonem? Czy perlitobeton może być używany do zalania stropu, wzmocni go, czy tylko ociepli ?
×
×
 • Utwórz nowe...