Skocz do zawartości

Ściana zewnętrzna


Recommended Posts

WItam

Rozmawiałem dzisiaj z budowlańcem, który będzie prowadził moją budowę. Wyliczył, że metr ściany z interesujących mnie bloczków FORTIS ( bloczek+tynk ) będzie kosztował 290 zł, metr ściany z MAXA ( max+styropian 15cm + tynk) 190. I tutaj pojawia się kilka pytań do REDAKCJI i wszystkich uczestników forum. Jakie wsp. przenikania ciepła będzie miała ściana z maxa + 15 styropianu? Keramzyt ma U=0,18 gdyby dołożyć tynk ciepłochronny da się zejść do U= 0,14-15. Czy jest sens wydawać pieniądze na ścianę jednowarstwową z FORTISA ( ok 110 metrów ściany)?? Różnica niby ok 12 tyś ale patrząc na całość budowy to niewiele. Kolejne pytanie to jaka jest różnica ( poza cenową ) pomiędzy MAXem a POROTHERMEM 25 ?
Link do komentarza
Różnicy pomiędzy maxem a porothermem oprócz cenowej to chyba nie ma. A nawet śmiem twierdzić że max z Kozłowic jest lepszy od porothermu jakościowo.

Max+15 styropianu (w zależności od grubości maxa) to U około 0,26.

Nie wiem skąd masz te dane dla keramzytu (chyba że mówisz o tym Fortisie). Ja tego wynalazku jeszcze nigdzie nie widziałem a podejrzewam że nie wielu się z tym spotkało. Wybór należy do ciebie, a 12 tys w budowie całego domu to tak na prawdę bardzo dużo - to są np. tynki wewnątrz (bez materiału).
Link do komentarza
Cytat

WItam

Rozmawiałem dzisiaj z budowlańcem, który będzie prowadził moją budowę. Wyliczył, że metr ściany z interesujących mnie bloczków FORTIS ( bloczek+tynk ) będzie kosztował 290 zł, metr ściany z MAXA ( max+styropian 15cm + tynk) 190. I tutaj pojawia się kilka pytań do REDAKCJI i wszystkich uczestników forum. Jakie wsp. przenikania ciepła będzie miała ściana z maxa + 15 styropianu? Keramzyt ma U=0,18 gdyby dołożyć tynk ciepłochronny da się zejść do U= 0,14-15. Czy jest sens wydawać pieniądze na ścianę jednowarstwową z FORTISA ( ok 110 metrów ściany)?? Różnica niby ok 12 tyś ale patrząc na całość budowy to niewiele



Nie wiem, czy podana przez Ciebie cena za 1m2 ściany uwzględnia także bloczki (belki) systemowe: nadproża, wieńcowe, otworowe i narożnikowe. Tylko budując w pełnym systemie, można spodziewać się zadawalających efektów.
Bloczek ma od 7 do 10 warstw (zależy jak liczyć warstwy), co powoduje znakomitą izolacyjność w każdych warunkach. Ściana o grubości 0,36m (lub 0,31m) ma w sobie 0,2m styropianu.
Bloczek ma jednak, swoje wady – jest kruchy i nie wybacza „bylejakości”. Ścianę musi stawiać bardzo dokładna ekipa.

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przepisy ppoż. mówią, że tak blisko granicy nie wolno stawiać domu. O płocie niczego nie mówią.  A skoro dom się jednak postawił, to niech teraz dom się martwi przepisami. Płot nie musi.
    • Najwyższy czas zlikwidować tę służebność, niestety to droga sadowa. Pamiętaj jednak, ze działka ze służebnością mocno zmniejsza swoją wartość.
    • Nie mam zamiaru się gniewać z sąsiadem, ma służebność nie wiadomo po co, ponieważ posuada swój własny wjazd z innej strony i dodatkowo nie respektuje żadnych zasad mimo rozmów z nim. Przekracza służebność, obiecuje że nie będzie tego robił a za chwilę jest to samo
    • U mnie było podobnie. Działki po bokach ogrodzone, bez zgody właścicieli abym mógł do swojej działki doprowadzić media, nie naruszając tych ich. Wymyśliłem że zrobię toew tej drodze ze służebnością. Kosztowało mnie ogromne ilości alkohol aby się integrować, kupowanie roślin fajnych do nasadzenia w miejscu odkładanych przez koparkę z wykopu ziemi, pogodzenia się że kiedy już za swoją ciężką kasę zrobiłem dojazd, wciąż parkowali mi on i jego goście pod bramą wjazdową, że nie mogłem wyjeżdżać i musiałem prosić aby mi na to pozwoli. Nauczyłem się jednego. Nigdy! Nigdy nie kupiłbym więcej działki, do której dostęp miałbym tylko wtedy, gdy ktoś mi na to pozwoli.     Nie gniewaj się z sąsiadem. Zgodzę daj na sprawy mało istotne. Trawa odrośnie. Rośliny nasadzisz. Ale będziesz miał pewność że kiedy pojedziesz na narty, do Egiptu latem, czy teściów odwiedzić na Wielkanoc, sąsiad zajrzy czy ktoś się nie szwęda na posesji, podkarmi kota, a nawet gdy zaufasz i się zaprzyjaźnisz - podleje w domu kwiaty 
    • Dla większości inwestorów dach to pokrycie. Dlatego interesuje ich głównie kolor i wzór blachy czy dachówki. Ukryta pod pokryciem konstrukcja, najczęściej w postaci drewnianej więźby, już tak ciekawa nie jest, a to właśnie ona ma zasadniczy wpływ na trwałość dachu i bezpieczeństwo domowników. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/51002-wiezba-dachowa-wazny-element-dachu
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...