Skocz do zawartości

Wyslucham opini o tym projekcie, tych dobrych i zlych :)


Recommended Posts

Napisano
Projekt pochodz z pracowni LK&PROJEKT, to link:

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?&p=2&o=1684#rzuty_

Najbardziej urzekly nas rzuty, spelniaja nasze oczekiwania, chociaz bez przerobek sie nie uda, szczegolnie chodzi o wielkosc pokoju goscinnego na parterze, musza sie tam zmiescic dwa pojedyncze lozka, a teraz to chyba nie mozliwe. Pozniej sprawa okien na tarasie wejsciowym, w tej formie to wydatek wiec myslelismy o poziomych gornych oknach. Na poddaszu jeden pokoj zamienimy na jakby garderobe. Po.mieszczenie te i lazienke ciut pomniejszymy na rzecz wiekszego holu. Czekam na wszystkie uwagi. Pozdrawiam Dorota).
Napisano
Witam
Projekt ma być skrojony na miarę waszych oczekiwań i potrzeb. Innym nie musi się podobać.

Według mnie jak na tak dużą powierzchnię zabudowy nie jest rewelacyjny. Większe zmiany w projekcie wiążą się z dużymi kosztami i wymagają zgody projektanta na nie. W tym projekcie przeróbki będą się wiązały ze zmianą konstrukcji dachu. Inaczej trudno będzie np. zwiększyć powierzchnię sypialni na dole, chyba, że całkowicie zmienią się funkcje pomieszczeń z jego prawej strony. To wszystko są koszty.
Poza tym dom będzie energochłonny.

Ja bym poszukało innego projektu ale patrzę na niego pod kątem własnych preferencji.

Powodzenia
Napisano
Oczywiście że innego. Czym macie zamiar ogrzewać dom, bo w tym nie ma kotłowni (to co jest to nie można nazwać kotłownią) ? Poza tym sama technologia w Ytongu i lany strop to potworne koszty. Ogólnie ten dom jest brzydki i niefunkcjonalny jest wiele innych ciekawszych projektów które też mogłyby spełnić wasze wymagania. Określcie się co chcecie a potem może się wam podrzuci coś ciekawego, bo zmiany które chcecie wprowadzić nasuwająmi opinię że ten dom tak na prawdę wam się nie podoba.

Ja nie przejrzałem setek projektów a tysiące a swój znalazłem w katalogu który wyrzucili na śmieci.
Napisano
No to sie doczekalam))) Jezeli o technologie budowy tego domu to bedziemy decydowac z firma budowlana, na pewno jak najtaniej... czyli nie koniecznie jak podpowiada architekt. Zaczynalismy od projektu indywidualnego ale chcemy szybcie i tanie bo przeczekalismy juz z 3 lata i stad ta decyzja o poszukiwaniu projektu gotowego. Jestem na etapie codziennego przegl;adania projektow i nic... i nic... Mamy pewne swoje jakby juz ustalone okreslenia jak weranda od strony salonu i mniejsza od strony glownego wejscia. Jest tego wiecej ale... np. uwazam, ze przy duzym metrazu dzialki 3.5 tys. m2 i nie tylko garaz lepiej miec razem z domem. Uwzgledniam zaoszczedzany czas przejscia do garazu, odsniezania itd. Dojazd do miasta to 20 km wiec trzeba jak najszybciej rano wsiasc i pojechac)) Nie lubie w jednej lini kuchni z salonem tylko jak w tym projekcie, ze cos sie dzieje czyli idziemy po skosie... No i pokoj dla gosci chcemy zeby byl na dole (a to dlatego, zeby starsi rodzice nie musieli wchodzic po schodach). Na gorze interesuje nas tylko sypialnia dla nas, pokoik synka , lazienka i jakias dotakowa powierzchnia (czas pokaze co to mialoby byc).
Mamy w warunkach zabudowy dach dwuspadowy, dach: 35-45 st. a szer. elwacji frontowej max. 12 m. Jezeli macie jakies ciekawe stronki to chetnie zobacze. Ja pracowalam 6 lat w gazecie z projektami i nie znalazlam domu maarzen))) ale wyszlo na to ze chyba musze, hehe
Napisano
Nie rozumiem zaczynaliście od projektu indywidualnego i chcecie się przerzucić na gotowca? Jeżeli przez 3 lata nie wybraliście projektu pod Was to jakim cudem chcecie przystosować gotowca? Ja na początku szukałam gotowego ale nic mnie nie powaliło na kolana, więc poszliśmy do projektanta, a on w 48 godzin przedstawiła nam ofertę ( po rozmowach o naszych preferencjach), która po małych zmianach została przez nas zaakceptowana. Oszczędziło nam to i czasu i wydatków bo projektant zajął się wszystkim i po 5 miesiącach od naszej pierwszej wizyty u niego otrzymaliśmy pozwolenie (2 miesiące opracowywał szczegóły tech wyliczenia, usytuowanie na działce itp. itd). Po to aby wybrać jakikolwiek projekt trzeba dokładnie wiedzieć czego się chce i wtedy z projektem indywidualnym nie ma problemu. icon_biggrin.gif
Napisano
Szczeze mowiac to musimy juz ciac koszta na poczatku... calkowity koszt projektu indywidualnego to w 6-8 tys. zl, tak oszacowalo dwoch architektow widzac nasz projekt... ten gotowy to 1800 + ew, zmiany, a takie zawsze beda. Jezeli zle myslimy prosze o ratunek, Wydatek np. 8 tys. a ok. 3 to duza roznica. Stad ta zmiana myslenia... Chcemy ruszyc z budowa juz w tym roku, chce podjac dobra decyzje ale nie nie pochopna... W sumie nazbieralismy 10 projektow do rozwazenia i ten wygrywa... oczywiscie po malych zmianach (L&K 606). Plusem w tym projekcie jest wysuniety garaz , ktory oddzieli nas od sasiadow po prawej stronie, zapewni chodz troche intymnosci podczas wychodzenia z domu))))) czy dobrze mysle??????
Napisano
Co do kosztów projektu to się całkowicie zgadzam.

Ale co do projektu to tak na prawdę wy wogóle nie wiecie czego chcecie. Te wytyczne powyżej to każdy chce, ale trzeba coś konkretniej - np. jakie macie wymagania odnośnie wielkości pokojów, jaki jest układ działki w stosunku do stron świata (mam nadziję że jeteście świadomi że łazienka, taras powinny być od S a kuchnia od N). A poza tym podstawowe pytanie na które nie wiem czy znacie dopowiedź to jest kwestia OGRZEWANIA bo od tego zależy jak dużą musicie mieć kotłownie !

np. Projekt spełnia wasze założenia i jest dużo bardziej estetyczny od tego jamnika którego wy znaleźliście. Ale przy założeniu że ogrzewanie jest gazowe.
Napisano
A mi się ten projekt nawet podoba icon_smile.gif
Pomieszczenia są fajnie rozplanowane bez marnowania powierzchni na niepotrzebne korytarze. Natomiast z pewnością nie będzie on tani ani w budowie ani w eksploatacji... zbyt dużo tam zaułków => ogromna powierzchnia ścian i tym samym strat ciepła.
Napisano
Jesli gmina nie zmieni nam warunkowa zabudowy tzn. dl. budynku nie moze przekraczac 17 m to i tak bedziemy musieli szukac czegos innego... koszt budowy przez bryle tego domu na pewno bedzie wiekszy niz w bryle prostokata ale to budowa na wiele wiele lat))) a w tym projekcie odpowiada nam to, ze wejscie frontowe jest zasloniete przez garaz, a dom bedzie dosuniety do prawego brzegu dzialki, czyli ta dluga czescia budynku. Od strony salonu mamy sciane lasu. Dzialka jest stosunkowo duza bo ok. 3 tys. m2... na ogrody nas stac raczej nie bedzie wiec taka bryla domu cos bedzie wnosic))) Przeraza mnie tylko pow. dachu, to bedzie ogromny wydatek, wiec trzeba to wszystko przemyslec.. mimo to dzieki za opinie bo zmuszaja to kolejnych przemyslen icon_surprised.gif
Napisano
Mi właśnie nie podoba się garaż wysunięty przed bryłę budynku, ale każdy ma prawo do swojego zdania bo to nie my, ale Ty będziesz mieszkał w tym domu, a Gmina to chyba nie jest zbyt chętna do wydawania nowych warunków zabudowy?
Napisano
  Cytat

A mi się ten projekt nawet podoba icon_smile.gif
Pomieszczenia są fajnie rozplanowane bez marnowania powierzchni na niepotrzebne korytarze. Natomiast z pewnością nie będzie on tani ani w budowie ani w eksploatacji... zbyt dużo tam zaułków => ogromna powierzchnia ścian i tym samym strat ciepła.

Rozwiń  

Uważam podobnie jak Simon. Ładny projekt. Sama chętnie zamieszkała bym w takim bądź podobnym domku dla 5osobowej rodziny.
Napisano
ja też uważam że nie jest aż tak źle:)
My budujemy gotowca. Gotowy projekt ma wiele zalet- pomimo że my mieliśmy architekta który robi na zamówienie za 3-4 tys , więc nie drogo, kupiliśmy gotowy, taki- http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/7.aspx ten tylko że z podwójnym garażem
Jeśli chodzi o opinię naszej firmy budowlanej o naszym projekcie- myśle że to może dotyczyć też innych projektów tej pracowni- jest wyjątkowo dokładnie i starannie wykonany i obliczony- plus dla domenaprojekt:) Niewiele zmienialiśmy. Jesteśmy zakochani w naszym domku- i o to przecież chodzi! To wam ma się podobać, niekoniecznie innym- gdyby wszyscy lubili to samo byłoby bardzo nudno:) Nasz domek budujemy z betonu komórkowego, tak jak w projekcie, jesteśmy z tej technologii bardzo zadowoleni. Dach z dachówki był drogi jak jasny gwint:) bo wielki i dosyć skomplikowany. Za to ten 30-metrowy pokój nad garażem, który zostawilismy zupełnie otwarty jak antresolę - cud miód i orzeszki- akustyka odlotowa, robimy tam imrpezownię, salę audio i co tylko się nam wymyśli:)
Napisano
Witam,

A ja oczywiście polecam biuro z którego sam korzystałem, zerknijcie na te projekty, jakie są przez nich oferowane. Wierzcie ,że trudno się zdecydować , bo mnóstwo jest znakomitych. Aby podjąć decyzję wypisałem sobie warunki brzegowe, wszystkie jakie mi przyszły do głowy , ustawiłem ich wagę i po ocenie końcowej mam . Buduję a właściwie to już wykańczam chatę o nazwie SAGA. W takim samym charakterze jest kilka projektów, między innymi KORONA, ale ze względu na kieszeń ( jeden z czynników decydujących ), wybrałem dom najmniejszy w takim właśnie klimacie.

Jeszcze raz namawiam do zajrzenia na stronę pracowni Pana Jarosława Charkiewicza: Domowe Klimaty

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=784

pozdrawiam:

Darek
Napisano
  Cytat

No to sie doczekalam))) Jezeli o technologie budowy tego domu to bedziemy decydowac z firma budowlana, na pewno jak najtaniej... czyli nie koniecznie jak podpowiada architekt. Zaczynalismy od projektu indywidualnego ale chcemy szybcie i tanie bo przeczekalismy juz z 3 lata i stad ta decyzja o poszukiwaniu projektu gotowego. Jestem na etapie codziennego przegl;adania projektow i nic... i nic... Mamy pewne swoje jakby juz ustalone okreslenia jak weranda od strony salonu i mniejsza od strony glownego wejscia. Jest tego wiecej ale... np. uwazam, ze przy duzym metrazu dzialki 3.5 tys. m2 i nie tylko garaz lepiej miec razem z domem. Uwzgledniam zaoszczedzany czas przejscia do garazu, odsniezania itd. Dojazd do miasta to 20 km wiec trzeba jak najszybciej rano wsiasc i pojechac)) Nie lubie w jednej lini kuchni z salonem tylko jak w tym projekcie, ze cos sie dzieje czyli idziemy po skosie... No i pokoj dla gosci chcemy zeby byl na dole (a to dlatego, zeby starsi rodzice nie musieli wchodzic po schodach). Na gorze interesuje nas tylko sypialnia dla nas, pokoik synka , lazienka i jakias dotakowa powierzchnia (czas pokaze co to mialoby byc).
Mamy w warunkach zabudowy dach dwuspadowy, dach: 35-45 st. a szer. elwacji frontowej max. 12 m. Jezeli macie jakies ciekawe stronki to chetnie zobacze. Ja pracowalam 6 lat w gazecie z projektami i nie znalazlam domu maarzen))) ale wyszlo na to ze chyba musze, hehe

Rozwiń  



Witaj,
my po długich poszukiwaniach trafiliśmy na Opałka. Jest bardzo ciekawy i wydaje się być funkcjonalny. Ma podobny metraż, a chyba jest lepiej rozplanowany.
Podaję link http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=327
Właśnie jesteśmy na etapie adaptacji projektu - powiększenia kotłowni przez wysunięcie garażu o 50-70 cm do przodu i to jest jedyna przeróbka. A z drugiej łazienki na górze planujemy zrobić pralnio-suszarnie.
Napisano
  Cytat

Mnie już projekt się nie przyda (chociaż, kto wie). Ale mam takie pytanie Darku, czy ten drugi link w Twoim poście to projekt Twojego domu?

Rozwiń  


Witam,

Dokłanie tak, z tym że ja buduję odbicie lustrzane - zapraszam do mojej galerii.

pozdrawiam:

Darek
Napisano
Zgadzam się z kropeczką piękny domek, już mieszkacie? Jeśli nie to pewnie niedługo.
U mnie drzwi będą takiego koloru jak okna i drzwi wejściowe, panele podłogowe w podobnej gamie kolorystycznej, więc myślę, że nie będzie problemu ze zmianą mebli w przyszłości. Na białe bym się nie zdecydowała już widzę to latanie ze ścierą i ciągłe wycieranie (mam małe dzieci icon_smile.gif ). Nigdy bym nie wpadła na takie płytki w łazience, ale są super, chyba podpatrzę to rozwiązanie. Tak Ci zazdroszczę tyle jeszcze przede mną. Ale domek Macie super.
Pozdrawiam.
Napisano
  Cytat

Zgadzam się z kropeczką piękny domek, już mieszkacie? Jeśli nie to pewnie niedługo.
U mnie drzwi będą takiego koloru jak okna i drzwi wejściowe, panele podłogowe w podobnej gamie kolorystycznej, więc myślę, że nie będzie problemu ze zmianą mebli w przyszłości. Na białe bym się nie zdecydowała już widzę to latanie ze ścierą i ciągłe wycieranie (mam małe dzieci icon_smile.gif ). Nigdy bym nie wpadła na takie płytki w łazience, ale są super, chyba podpatrzę to rozwiązanie. Tak Ci zazdroszczę tyle jeszcze przede mną. Ale domek Macie super.
Pozdrawiam.

Rozwiń  


Witam,

O której chacie piszesz, bo szukam info i nie mogę dojść do sedna. Kropeczka mówi o Opałku , a gdzie są zdjęcia jego realizacji, napisz jeśli można. Część uwag z Twojego postu jakby odnosi się także do mojej SAGI, bo mam białe drzwi ( okna też białe ).Jeśli chodzi o mycie drzwi to tym się nie martwię, moja córcia jest już studentką architektury i tak przy okazji to jej nasz projekt nie za bardzo leży, woli te bardziej modernistyczne , nad czym trochę bolejemy). Jeśli twoje uwagi odnoszą się do naszj Chatki to bardzo dziękuję, jeśli nie to napisz czego dotyczą , bo już umieram z ciekawości.

pozdrawiam:

Darek
Napisano
  Cytat

opałek prześliczny! Naparwdę!

Rozwiń  



Dziękuję ślicznie! Twój projekt też jest bardzo ciekawy icon_biggrin.gif Niestety my dopiero zaczynamy budowę. Na czerwiec mamy umówioną ekipę na stan surowy zamknięty, no a w przyszłym roku o tej porze chcielibyśmy kończyć... Mam nadzieję, że się uda. A jak u Ciebie? Na jakim jesteście etapie?
Napisano
  Cytat

Dziękuję ślicznie! Twój projekt też jest bardzo ciekawy icon_biggrin.gif Niestety my dopiero zaczynamy budowę. Na czerwiec mamy umówioną ekipę na stan surowy zamknięty, no a w przyszłym roku o tej porze chcielibyśmy kończyć... Mam nadzieję, że się uda. A jak u Ciebie? Na jakim jesteście etapie?

Rozwiń  



Witam,

Czy Ty jesteś już w trakcie budowy, bo przyznam się , że nie śledziłem Twoich postów a w galerii nie odnalazłem żadnych zdjęć, jeśli je masz to proszę o wklejenie, chętnie obejrzę chatkę w realizacji, projekt też mi się podoba.

Pozdrawiam :

Darek
Napisano
Tukaj chodzi mi o Twoją SAGĘ i schody wewnętrzne, będę miała takie same więc interesuję się cenami. Kropeczka pisała zaraz pod Twoim postem więc myślałam, że może się pomyliła z tym Opałkiem. Ja wchodziłam na Twoją galerię (tak jak zapraszałeś) i wszystkie moje komentarze odnoszą się do Twojej SAGI. icon_biggrin.gif
A z dziećmi to tak zwykle bywa mój najstarszy ma dopiero 15 lat, a już kręci nosem na nasz przyszły domek, ale to w końcu to nasze marzenia On swoje będzie realizował po swojemu.
Napisano
  Cytat

Tukaj chodzi mi o Twoją SAGĘ i schody wewnętrzne, będę miała takie same więc interesuję się cenami. Kropeczka pisała zaraz pod Twoim postem więc myślałam, że może się pomyliła z tym Opałkiem. Ja wchodziłam na Twoją galerię (tak jak zapraszałeś) i wszystkie moje komentarze odnoszą się do Twojej SAGI. icon_biggrin.gif
A z dziećmi to tak zwykle bywa mój najstarszy ma dopiero 15 lat, a już kręci nosem na nasz przyszły domek, ale to w końcu to nasze marzenia On swoje będzie realizował po swojemu.

Rozwiń  



Witam,

Wobec tego jeszcze raz dziękuję , jeśli pytasz o schody wewnętrzne , to z tego co pamiętam sumarycznie wyniosły mnie około 6 tys zl ( 4,5 materiał i 1,5 robocizna). Czy Ty już wystartowalaś?

pozdrawiam:

Darek
Napisano
  Cytat

Witam,

Wobec tego jeszcze raz dziękuję , jeśli pytasz o schody wewnętrzne , to z tego co pamiętam sumarycznie wyniosły mnie około 6 tys zl ( 4,5 materiał i 1,5 robocizna). Czy Ty już wystartowalaś?

pozdrawiam:

Darek

Rozwiń  

Wczoraj wytyczyliśmy budynek, a na poniedziałek mamy zmówioną koparkę, więc myślę, że TAK nareszcie icon_biggrin.gif .
Mam pytanie ta cena razem ze stopnicami z drewna czy to same stopnice, czy same schody betonowe icon_smile.gif
pozdrawiam.
Napisano
  Cytat

Wczoraj wytyczyliśmy budynek, a na poniedziałek mamy zmówioną koparkę, więc myślę, że TAK nareszcie icon_biggrin.gif .
Mam pytanie ta cena razem ze stopnicami z drewna czy to same stopnice, czy same schody betonowe icon_smile.gif
pozdrawiam.

Rozwiń  


Witam,,

Podałem koszty zwiazane z obudową schodów betonowych, wylewanie schodów włączone bylo oczywiście w etap realizacji stanu surowego.

pozdrawiam:

Darek
Napisano
  Cytat

Witam,

Czy Ty jesteś już w trakcie budowy, bo przyznam się , że nie śledziłem Twoich postów a w galerii nie odnalazłem żadnych zdjęć, jeśli je masz to proszę o wklejenie, chętnie obejrzę chatkę w realizacji, projekt też mi się podoba.

Pozdrawiam :

Darek

Rozwiń  



Witaj Darku,

ja dopiero jestem w trakcie ostatnich pozwoleń. Ekipę załatwiamy na czerwiec. Oczywiście zdjęcie będę wklejać regularnie. Przyznam się, szczerze, że braliśmy pod uwagę również Twój projekt, potem Opałka z podwójnym garażem, a pozostaliśmy przy Opałku 1. Mamy dość małą działkę i musieliśmy ten domek jakoś usadowić i troszkę ogrodu pozostawić icon_sad.gif . Bardzo podobają mi się Twoje pomysły wykańczania wnętrz i z pewnością z nich skorzystam. I zazdroszczę Ci jak diabli, że jesteś już tak daleko icon_biggrin.gif

Beata
Napisano
  Cytat

Witaj Darku,

ja dopiero jestem w trakcie ostatnich pozwoleń. Ekipę załatwiamy na czerwiec. Oczywiście zdjęcie będę wklejać regularnie. Przyznam się, szczerze, że braliśmy pod uwagę również Twój projekt, potem Opałka z podwójnym garażem, a pozostaliśmy przy Opałku 1. Mamy dość małą działkę i musieliśmy ten domek jakoś usadowić i troszkę ogrodu pozostawić icon_sad.gif . Bardzo podobają mi się Twoje pomysły wykańczania wnętrz i z pewnością z nich skorzystam. I zazdroszczę Ci jak diabli, że jesteś już tak daleko icon_biggrin.gif

Beata

Rozwiń  


Witam,

Nie masz czego zazdrościć, bo jak zdajesz sobie sprawę ja też musiałem przejść wszystke etapy , które są teraz przed Tobą, i wierzę że równie dobrze jak ja sobie z nimi poradzisz.Wielkość działki oczywiście ma duże znaczenie i bryła domu musi się w niej jak najlepiej komponować. Wierzę że tak jest z Twoim Opałkiem. U nas zostało sporo ternu na ogród, mamy już jego rozplanowanie, ale z realizacją to jeszcze trochę musimy pozwlekać.

pozdrawiam:

Darek
Napisano
  Cytat

Wczoraj wytyczyliśmy budynek, a na poniedziałek mamy zmówioną koparkę, więc myślę, że TAK nareszcie icon_biggrin.gif .
Mam pytanie ta cena razem ze stopnicami z drewna czy to same stopnice, czy same schody betonowe icon_smile.gif
pozdrawiam.

Rozwiń  


Witam,

Gratuluję startu prac, są to bardzo emocjunujące chwile, kolejne dni dędą bardzo cieszyly oko, bo na takim etapie budowy, postępy widać każdego dnia. Zernąłem na pierwsze zdjęcia z budowy u siebie - dawno to było .Oto one:

Image-02-1.jpg

Image-01-1.jpg


pozdrawiam:

Darek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Każda inwestycja budowlana czy instalacyjna, niezależnie od jej skali, powinna być prowadzona w sposób zgodny z prawem, zasadami sztuki budowlanej i dobrymi praktykami branżowymi. Jednym z absolutnie kluczowych elementów takiej realizacji jest rzetelna dokumentacja z prowadzonych prac.   W Raccoon 24 Home od początku naszej działalności przykładamy do tego ogromną wagę. Bo dla nas liczy się nie tylko to, co widoczne na zewnątrz, ale też pełna transparentność i pewność, że każda instalacja została wykonana zgodnie z projektem, normami i oczekiwaniami inwestora.   Co powinna zawierać dokumentacja robót instalacyjnych?   Podczas prowadzenia prac instalacyjnych — czy to przy ogrzewaniu, klimatyzacji, wentylacji czy instalacjach wodnych — dokumentacja powinna obejmować: Dziennik budowy lub robót — w przypadku instalacji realizowanych w ramach zgłoszenia lub pozwolenia na budowę. Protokóły z wykonanych prób szczelności — instalacji wodnych, gazowych, wentylacyjnych. Protokoły odbioru częściowego i końcowego — dla każdej wykonanej instalacji. Protokół uruchomienia instalacji — potwierdzający poprawną pracę systemów. Protokół pomiarów i testów eksploatacyjnych — np. wydajności wentylacji, ciśnienia w instalacji C.O., parametrów pracy klimatyzacji. Dokumentację powykonawczą — czyli aktualny rysunek/schemat instalacji z naniesionymi zmianami wykonawczymi.   Kartę gwarancyjną i instrukcję użytkowania urządzeń oraz instalacji. Brak tych dokumentów to nie tylko problem w przypadku awarii czy reklamacji, ale też ryzyko przy odbiorach technicznych i problematyczne rozliczenia z inwestorem czy deweloperem.     👉 Pobierz wzór protokołu odbioru robót instalacyjnych (PDF)   Dlaczego dokumentacja jest tak ważna dla Ciebie jako inwestora?   Masz pełen wgląd w zakres wykonanych prac i potwierdzenie, że wszystko odbyło się zgodnie ze sztuką.   Łatwiejsze serwisowanie i eksploatacja — protokoły i dokumentacja powykonawcza pomagają w późniejszych modernizacjach i naprawach. Bezpieczeństwo prawne i techniczne — w przypadku kontroli, odbiorów czy ewentualnych sporów. Możliwość dochodzenia gwarancji — na podstawie podpisanych protokołów i kart gwarancyjnych.   W Raccoon 24 Home masz to w standardzie W naszej firmie każda instalacja objęta jest kompletną dokumentacją powykonawczą i protokolarną. Niczego nie robimy na słowo. Po zakończeniu robót klient otrzymuje komplet dokumentów, w tym:   protokół odbioru końcowego protokół prób szczelności protokół uruchomienia instalacji dokumentację powykonawczą   Dzięki temu masz pewność, że każda instalacja została wykonana zgodnie z projektem i przepisami.   Do pobrania — wzór protokołu odbioru robót instalacyjnych Aby ułatwić inwestorom i wykonawcom właściwe prowadzenie dokumentacji, przygotowaliśmy dla Ciebie gotowy, uniwersalny blankiet protokołu odbioru robót instalacyjnych.       Możesz go wykorzystać przy każdej inwestycji — niezależnie, czy zlecasz nam instalację, czy współpracujesz z inną ekipą. To bezpłatne narzędzie, które pomoże Ci uporządkować dokumentację i zabezpieczyć swoje interesy.   Pamiętaj: instalacja to nie tylko urządzenia i rury w ścianie. To również dokumenty, które chronią Twój budżet i bezpieczeństwo budynku na lata.   W Raccoon 24 Home nie musisz o to prosić — u nas kompletna dokumentacja to standard, a nie dodatkowa opcja.         Michał Rzepczyński +48 698 000 441  office@raccoon24.pl                       e0bdea_5761a534884c4d0988db213df10adb7f.pdf.pdf
    • Dziś niemal każdy inwestor prywatny i biznesowy, planując budowę domu, halę czy modernizację budynku, zadaje sobie jedno pytanie: kiedy zacznie się zwrot z inwestycji w instalacje? Koszty energii rosną, a systemy ogrzewania, chłodzenia, wentylacji i zasilania to nie tylko kwestia komfortu, ale też realnego wpływu na domowy i firmowy budżet. Problem w tym, że większość firm wykonawczych, kiedy słyszy od klienta hasło „zwrot z inwestycji”, zaczyna dopytywać, kalkulować, wyceniać wersję „podstawową” i „wzmocnioną”, a często finalnie proponuje rozwiązania na styk — takie, które formalnie spełnią wymogi projektu, ale realnie nie zapewnią maksymalnych oszczędności i bezawaryjności przez długie lata.   W Raccoon 24 Home nie pytamy, czy chcesz mieć instalację zoptymalizowaną pod szybki zwrot inwestycji. My od razu robimy instalacje w wersji wzmocnionej. Zawsze. Bez wyjątków. Co to znaczy wzmocniona instalacja?   W praktyce oznacza to, że każdą instalację, jaką wykonujemy — czy to ogrzewanie podłogowe, centralę wentylacyjną, instalację wodną czy systemy zasilania odnawialnego — projektujemy i montujemy w taki sposób, by:   zwiększyć jej trwałość wydłużyć bezawaryjny okres działania zminimalizować straty energii przyspieszyć zwrot inwestycji dzięki oszczędnościom na eksploatacji     Jak to robimy? Na przykład:   W ogrzewaniu płaszczyznowym stosujemy więcej rur niż minimum technologiczne. Dzięki temu system szybciej nagrzewa pomieszczenia, pracuje przy niższych temperaturach zasilania, co zmniejsza zużycie energii i przedłuża żywotność źródła ciepła. Montujemy przewymiarowane emitery ciepła, czyli większe grzejniki lub pętle podłogówki, niż wynika to z obliczeń na styk. Efekt? Lepsza wydajność przy niższym koszcie eksploatacji. System grzeje krócej, rzadziej się załącza, a Ty oszczędzasz na rachunkach.     W instalacjach wodnych i kanalizacyjnych stosujemy większe średnice rur tam, gdzie to ma sens dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. W wentylacji zawsze przewymiarowujemy kanały i stosujemy lepsze izolacje, co zmniejsza opory przepływu, poprawia wydajność i ogranicza koszty pracy rekuperatora. Po co to wszystko? Żeby Twoje rachunki równały się zero.   W Raccoon 24 Home nie traktujemy instalacji jako zbędnego kosztu, tylko jako realny składnik Twojego domowego lub firmowego bilansu energetycznego. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym i wykonanym instalacjom możesz osiągnąć bilans niemal zerowy albo znacząco ograniczyć zapotrzebowanie na energię z sieci. Wielu wykonawców ogranicza się do minimum wymaganego w projekcie lub normach. My wiemy, że warto pójść dalej. Bo im bardziej wydajna i trwała instalacja, tym mniejsze jej koszty eksploatacji i większe oszczędności dla Ciebie.   Zwrot z inwestycji — jak go przyspieszyć?   Kluczem jest odpowiedni mix energetyczny, który nie tylko zapewni Ci niezależność, ale też pozwoli zredukować rachunki praktycznie do zera.   W naszej ofercie możesz połączyć:   pompę ciepła — jako główne źródło ciepła i chłodzenia fotowoltaikę — która zasili pompę ciepła, dom i magazyn energii przydomową elektrownię wiatrową — jako uzupełnienie bilansu w okresach niskiego nasłonecznienia   Taki zestaw pozwala na uzyskanie maksymalnego efektu energetycznego i finansowego. A dzięki temu, że instalacje wykonujemy w wersji przewymiarowanej i wzmocnionej, działają one stabilnie, bez awarii i z wyższą wydajnością przez wiele lat.       Dlaczego inne firmy tego nie robią? Bo liczą na krótkoterminowy zysk i klienta, który nie zadaje pytań. Większość wykonawców chce wykonać usługę możliwie najniższym kosztem własnym, z minimalną ilością materiału, by zwiększyć swoją marżę. My w Raccoon 24 Home patrzymy inaczej. Dla nas liczy się długofalowa relacja i rekomendacje zadowolonych klientów, a to można osiągnąć tylko dzięki jakości i uczciwemu podejściu.     Podsumowanie Jeśli chcesz mieć instalacje, które: działają stabilnie i bezawaryjnie są przewymiarowane, a nie robione „na styk” realnie przyspieszają zwrot z inwestycji pozwalają ograniczyć rachunki do zera to zapraszamy do Raccoon 24 Home.   U nas nie pytamy, czy chcesz mieć wzmocnioną instalację — bo każdą robimy w wersji premium już w standardzie. Tak pracują wykonawcy, którzy naprawdę rozumieją inwestycję w energię i komfort.   Chcesz sprawdzić, jak może wyglądać Twój domowy bilans energetyczny? Skontaktuj się z nami i poznaj propozycję systemu szytego pod Twoje potrzeby.   Usługi Raccoon 24 Home   Instalacje C.O. Instalacje centralnego ogrzewania (C.O.)   Ogrzewanie Ogrzewanie grzejnikowe Ogrzewanie podłogowe   Pompy ciepła Pompy ciepła dla Twojego domu   Kotły gazowe Kotły gazowe kondensacyjne   Klimatyzacja Klimatyzatory Split Klimatyzatory Multi-Split Systemy klimatyzacji VRF Klimakonwektory Przeglądy okresowe klimatyzacji Serwis klimatyzacji   Wentylacja Rekuperacja Wentylacja mechaniczna Kanały wentylacyjne — rodzaje Serwis wentylacji Wentylatory wyciągowe Systemy odciągowe dla hal i garaży   Sterowanie Sterowanie ciepłem   Cennik usług Cennik usług instalacyjnych   O firmie O nas   Kontakt Formularz i dane kontaktowe     Michał Rzepczyński +48 698 000 441  office@raccoon24.pl
    • W świecie usług budowlanych i instalacyjnych od lat funkcjonują dwa zupełnie różne podejścia do kwestii wycen i rozliczeń z klientami. Z jednej strony mamy wykonawców, którzy nie boją się jasno przedstawiać swoich stawek, otwarcie informują o kosztach poszczególnych usług i uczciwie tłumaczą, z czego wynikają konkretne ceny. Z drugiej — wciąż istnieją firmy, które wyceniają „na oko” przez telefon, a na końcowym etapie realizacji zaskakują klienta dodatkowymi pozycjami na fakturze lub tłumaczą nieuzgodnione wcześniej koszty jako „nieprzewidziane prace dodatkowe”. Ten podział doskonale zna każdy inwestor, deweloper, zarządca nieruchomości czy zwykły klient prywatny, który choć raz zlecał wykonanie instalacji wodnej, elektrycznej, wentylacyjnej czy gazowej. Dlatego w Raccoon 24 Home od samego początku postawiliśmy na pełną przejrzystość i uczciwe zasady współpracy z klientem.     Dlaczego przejrzystość cenowa w usługach instalacyjnych jest tak ważna?   W odróżnieniu od wielu branż, w których ceny można łatwo sprawdzić w cennikach online czy porównać na popularnych porównywarkach, w usługach instalacyjnych sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana. Każda inwestycja ma swoją specyfikę, zakres prac często ustala się indywidualnie, a ceny mogą się różnić w zależności od rodzaju budynku, zastosowanych materiałów, stopnia skomplikowania instalacji czy lokalizacji inwestycji. To sprawia, że niektórzy wykonawcy wykorzystują tę niepewność na swoją korzyść. Podają orientacyjne stawki bez szczegółów, nie pokazują klientowi dokładnego kosztorysu, a podczas realizacji pojawiają się „niespodzianki”, które trudno później zweryfikować. Dlatego uważamy, że uczciwy wykonawca nie ma powodu, by ukrywać swoje ceny. Przeciwnie — powinien udostępniać je w przejrzysty i dostępny sposób, aby klient od samego początku wiedział, ile zapłaci za usługę i z czego wynika dana kwota.   Jak to wygląda w praktyce? Transparentny kalkulator usług instalacyjnych   Właśnie z myślą o klientach stworzyliśmy na stronie Raccoon 24 Home kalkulator usług instalacyjnych. To proste i wygodne narzędzie, które pozwala w kilka chwil sprawdzić orientacyjny koszt wykonania wybranej instalacji lub prac modernizacyjnych. Dzięki temu klient ma możliwość porównania cen różnych usług jeszcze przed kontaktem z naszym doradcą technicznym i może zaplanować swój budżet inwestycyjny bez obaw o późniejsze „niespodzianki”. W kalkulatorze jasno przedstawiamy, jakie elementy składają się na cenę usługi — od kosztów materiałów, przez robociznę, aż po ewentualne dodatkowe prace towarzyszące. Dzięki temu klient wie, za co płaci i może świadomie podjąć decyzję o wyborze konkretnej usługi czy zakresu prac.   Czym różni się uczciwy wykonawca od nieuczciwego?   Różnic jest wiele, ale najważniejsze to: Jasne i przejrzyste wyceny jeszcze przed rozpoczęciem prac. Brak ukrytych kosztów, które pojawiają się na końcowej fakturze. Szczegółowe kosztorysy przedstawiane klientowi do akceptacji. Przejrzyste warunki współpracy, które określają, co wchodzi w zakres usługi, a co wymaga dodatkowych ustaleń.   Stała komunikacja z klientem na każdym etapie realizacji inwestycji.   W Raccoon 24 Home klaklulator właśnie według takich zasad prowadzimy każdą realizację. Naszym celem jest nie tylko wykonanie instalacji na najwyższym poziomie technicznym, ale również zbudowanie zaufania i poczucia bezpieczeństwa u klienta.   Wiemy, że inwestorzy i klienci prywatni mają dość niejasnych wycen, niedomówień i kosztów, które nagle pojawiają się w trakcie realizacji zlecenia. Dlatego pokazujemy pełen kosztorys jeszcze przed podpisaniem umowy, informujemy o wszystkich możliwych dodatkowych opcjach i pozwalamy klientowi samodzielnie sprawdzić ceny w naszym kalkulatorze. Dlaczego inne firmy wciąż boją się udostępniać swoje ceny?   Bo często ich polityka cenowa opiera się na „polowaniu” na nieświadomego klienta. Bez przejrzystego cennika można manipulować wyceną w zależności od sytuacji, nastroju klienta, lokalizacji czy konkurencji w danym rejonie.   My w Raccoon 24 Home uważamy, że takie praktyki powinny zniknąć z rynku. Klient ma prawo wiedzieć, ile zapłaci, a wykonawca, który jest pewny jakości swoich usług i uczciwie kalkuluje koszty, nie ma żadnego powodu, by ukrywać stawki.     Podsumowanie   Jeśli szukasz wykonawcy instalacji budowlanych, który: gra w otwarte karty nie boi się pokazać cen swoich usług oferuje transparentny kosztorys pozwala Ci sprawdzić wycenę jeszcze przed pierwszym kontaktem   to zapraszamy do Raccoon 24 Home. Na naszej stronie znajdziesz transparentny kalkulator usług instalacyjnych, dzięki któremu możesz od razu oszacować koszt planowanych prac i sprawdzić, jak wygląda uczciwa wycena w tej branży.   Nie warto ryzykować współpracy z firmami, które unikają konkretów i nie potrafią jasno określić ceny. Wybieraj wykonawców, którzy szanują Twój czas, pieniądze i nerwy.  
    • Nie zastanawiałbym się nad tym ale już zdążyłem przygotować pole pod ten garaż z kostki brukowej i teraz musiałbym to wszystko robić na nowo.    Jakie byłyby koszty starania się o pozwolenie?
    • Tak Rury wodnej podłogówki prowadzi się w warstwie wylewki. Rury pozostałych instalacji (woda, kanalizacja), także kanały wentylacji mechanicznej układa się w warstwie styropianu. Grubość warstw styropianu można dobrać do średnicy rur - to a propos optymalnej grubości styropianu. To rozstrzygnie instalator. Dylatacje wykonują fachowcy od wylewki, powinny być też zaplanowane w projekcie ogrzewania. Zwykle i tak wykonuje się je w otworach drzwiowych.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...