Skocz do zawartości

Wyslucham opini o tym projekcie, tych dobrych i zlych :)


Recommended Posts

Projekt pochodz z pracowni LK&PROJEKT, to link:

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?&p=2&o=1684#rzuty_

Najbardziej urzekly nas rzuty, spelniaja nasze oczekiwania, chociaz bez przerobek sie nie uda, szczegolnie chodzi o wielkosc pokoju goscinnego na parterze, musza sie tam zmiescic dwa pojedyncze lozka, a teraz to chyba nie mozliwe. Pozniej sprawa okien na tarasie wejsciowym, w tej formie to wydatek wiec myslelismy o poziomych gornych oknach. Na poddaszu jeden pokoj zamienimy na jakby garderobe. Po.mieszczenie te i lazienke ciut pomniejszymy na rzecz wiekszego holu. Czekam na wszystkie uwagi. Pozdrawiam Dorota).
Link do komentarza
Witam
Projekt ma być skrojony na miarę waszych oczekiwań i potrzeb. Innym nie musi się podobać.

Według mnie jak na tak dużą powierzchnię zabudowy nie jest rewelacyjny. Większe zmiany w projekcie wiążą się z dużymi kosztami i wymagają zgody projektanta na nie. W tym projekcie przeróbki będą się wiązały ze zmianą konstrukcji dachu. Inaczej trudno będzie np. zwiększyć powierzchnię sypialni na dole, chyba, że całkowicie zmienią się funkcje pomieszczeń z jego prawej strony. To wszystko są koszty.
Poza tym dom będzie energochłonny.

Ja bym poszukało innego projektu ale patrzę na niego pod kątem własnych preferencji.

Powodzenia
Link do komentarza
Oczywiście że innego. Czym macie zamiar ogrzewać dom, bo w tym nie ma kotłowni (to co jest to nie można nazwać kotłownią) ? Poza tym sama technologia w Ytongu i lany strop to potworne koszty. Ogólnie ten dom jest brzydki i niefunkcjonalny jest wiele innych ciekawszych projektów które też mogłyby spełnić wasze wymagania. Określcie się co chcecie a potem może się wam podrzuci coś ciekawego, bo zmiany które chcecie wprowadzić nasuwająmi opinię że ten dom tak na prawdę wam się nie podoba.

Ja nie przejrzałem setek projektów a tysiące a swój znalazłem w katalogu który wyrzucili na śmieci.
Link do komentarza
No to sie doczekalam))) Jezeli o technologie budowy tego domu to bedziemy decydowac z firma budowlana, na pewno jak najtaniej... czyli nie koniecznie jak podpowiada architekt. Zaczynalismy od projektu indywidualnego ale chcemy szybcie i tanie bo przeczekalismy juz z 3 lata i stad ta decyzja o poszukiwaniu projektu gotowego. Jestem na etapie codziennego przegl;adania projektow i nic... i nic... Mamy pewne swoje jakby juz ustalone okreslenia jak weranda od strony salonu i mniejsza od strony glownego wejscia. Jest tego wiecej ale... np. uwazam, ze przy duzym metrazu dzialki 3.5 tys. m2 i nie tylko garaz lepiej miec razem z domem. Uwzgledniam zaoszczedzany czas przejscia do garazu, odsniezania itd. Dojazd do miasta to 20 km wiec trzeba jak najszybciej rano wsiasc i pojechac)) Nie lubie w jednej lini kuchni z salonem tylko jak w tym projekcie, ze cos sie dzieje czyli idziemy po skosie... No i pokoj dla gosci chcemy zeby byl na dole (a to dlatego, zeby starsi rodzice nie musieli wchodzic po schodach). Na gorze interesuje nas tylko sypialnia dla nas, pokoik synka , lazienka i jakias dotakowa powierzchnia (czas pokaze co to mialoby byc).
Mamy w warunkach zabudowy dach dwuspadowy, dach: 35-45 st. a szer. elwacji frontowej max. 12 m. Jezeli macie jakies ciekawe stronki to chetnie zobacze. Ja pracowalam 6 lat w gazecie z projektami i nie znalazlam domu maarzen))) ale wyszlo na to ze chyba musze, hehe
Link do komentarza
Nie rozumiem zaczynaliście od projektu indywidualnego i chcecie się przerzucić na gotowca? Jeżeli przez 3 lata nie wybraliście projektu pod Was to jakim cudem chcecie przystosować gotowca? Ja na początku szukałam gotowego ale nic mnie nie powaliło na kolana, więc poszliśmy do projektanta, a on w 48 godzin przedstawiła nam ofertę ( po rozmowach o naszych preferencjach), która po małych zmianach została przez nas zaakceptowana. Oszczędziło nam to i czasu i wydatków bo projektant zajął się wszystkim i po 5 miesiącach od naszej pierwszej wizyty u niego otrzymaliśmy pozwolenie (2 miesiące opracowywał szczegóły tech wyliczenia, usytuowanie na działce itp. itd). Po to aby wybrać jakikolwiek projekt trzeba dokładnie wiedzieć czego się chce i wtedy z projektem indywidualnym nie ma problemu. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Szczeze mowiac to musimy juz ciac koszta na poczatku... calkowity koszt projektu indywidualnego to w 6-8 tys. zl, tak oszacowalo dwoch architektow widzac nasz projekt... ten gotowy to 1800 + ew, zmiany, a takie zawsze beda. Jezeli zle myslimy prosze o ratunek, Wydatek np. 8 tys. a ok. 3 to duza roznica. Stad ta zmiana myslenia... Chcemy ruszyc z budowa juz w tym roku, chce podjac dobra decyzje ale nie nie pochopna... W sumie nazbieralismy 10 projektow do rozwazenia i ten wygrywa... oczywiscie po malych zmianach (L&K 606). Plusem w tym projekcie jest wysuniety garaz , ktory oddzieli nas od sasiadow po prawej stronie, zapewni chodz troche intymnosci podczas wychodzenia z domu))))) czy dobrze mysle??????
Link do komentarza
Co do kosztów projektu to się całkowicie zgadzam.

Ale co do projektu to tak na prawdę wy wogóle nie wiecie czego chcecie. Te wytyczne powyżej to każdy chce, ale trzeba coś konkretniej - np. jakie macie wymagania odnośnie wielkości pokojów, jaki jest układ działki w stosunku do stron świata (mam nadziję że jeteście świadomi że łazienka, taras powinny być od S a kuchnia od N). A poza tym podstawowe pytanie na które nie wiem czy znacie dopowiedź to jest kwestia OGRZEWANIA bo od tego zależy jak dużą musicie mieć kotłownie !

np. Projekt spełnia wasze założenia i jest dużo bardziej estetyczny od tego jamnika którego wy znaleźliście. Ale przy założeniu że ogrzewanie jest gazowe.
Link do komentarza
A mi się ten projekt nawet podoba icon_smile.gif
Pomieszczenia są fajnie rozplanowane bez marnowania powierzchni na niepotrzebne korytarze. Natomiast z pewnością nie będzie on tani ani w budowie ani w eksploatacji... zbyt dużo tam zaułków => ogromna powierzchnia ścian i tym samym strat ciepła.
Link do komentarza
Jesli gmina nie zmieni nam warunkowa zabudowy tzn. dl. budynku nie moze przekraczac 17 m to i tak bedziemy musieli szukac czegos innego... koszt budowy przez bryle tego domu na pewno bedzie wiekszy niz w bryle prostokata ale to budowa na wiele wiele lat))) a w tym projekcie odpowiada nam to, ze wejscie frontowe jest zasloniete przez garaz, a dom bedzie dosuniety do prawego brzegu dzialki, czyli ta dluga czescia budynku. Od strony salonu mamy sciane lasu. Dzialka jest stosunkowo duza bo ok. 3 tys. m2... na ogrody nas stac raczej nie bedzie wiec taka bryla domu cos bedzie wnosic))) Przeraza mnie tylko pow. dachu, to bedzie ogromny wydatek, wiec trzeba to wszystko przemyslec.. mimo to dzieki za opinie bo zmuszaja to kolejnych przemyslen icon_surprised.gif
Link do komentarza
Cytat

A mi się ten projekt nawet podoba icon_smile.gif
Pomieszczenia są fajnie rozplanowane bez marnowania powierzchni na niepotrzebne korytarze. Natomiast z pewnością nie będzie on tani ani w budowie ani w eksploatacji... zbyt dużo tam zaułków => ogromna powierzchnia ścian i tym samym strat ciepła.


Uważam podobnie jak Simon. Ładny projekt. Sama chętnie zamieszkała bym w takim bądź podobnym domku dla 5osobowej rodziny.
Link do komentarza
ja też uważam że nie jest aż tak źle:)
My budujemy gotowca. Gotowy projekt ma wiele zalet- pomimo że my mieliśmy architekta który robi na zamówienie za 3-4 tys , więc nie drogo, kupiliśmy gotowy, taki- http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/7.aspx ten tylko że z podwójnym garażem
Jeśli chodzi o opinię naszej firmy budowlanej o naszym projekcie- myśle że to może dotyczyć też innych projektów tej pracowni- jest wyjątkowo dokładnie i starannie wykonany i obliczony- plus dla domenaprojekt:) Niewiele zmienialiśmy. Jesteśmy zakochani w naszym domku- i o to przecież chodzi! To wam ma się podobać, niekoniecznie innym- gdyby wszyscy lubili to samo byłoby bardzo nudno:) Nasz domek budujemy z betonu komórkowego, tak jak w projekcie, jesteśmy z tej technologii bardzo zadowoleni. Dach z dachówki był drogi jak jasny gwint:) bo wielki i dosyć skomplikowany. Za to ten 30-metrowy pokój nad garażem, który zostawilismy zupełnie otwarty jak antresolę - cud miód i orzeszki- akustyka odlotowa, robimy tam imrpezownię, salę audio i co tylko się nam wymyśli:)
Link do komentarza
Witam,

A ja oczywiście polecam biuro z którego sam korzystałem, zerknijcie na te projekty, jakie są przez nich oferowane. Wierzcie ,że trudno się zdecydować , bo mnóstwo jest znakomitych. Aby podjąć decyzję wypisałem sobie warunki brzegowe, wszystkie jakie mi przyszły do głowy , ustawiłem ich wagę i po ocenie końcowej mam . Buduję a właściwie to już wykańczam chatę o nazwie SAGA. W takim samym charakterze jest kilka projektów, między innymi KORONA, ale ze względu na kieszeń ( jeden z czynników decydujących ), wybrałem dom najmniejszy w takim właśnie klimacie.

Jeszcze raz namawiam do zajrzenia na stronę pracowni Pana Jarosława Charkiewicza: Domowe Klimaty

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=784

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

No to sie doczekalam))) Jezeli o technologie budowy tego domu to bedziemy decydowac z firma budowlana, na pewno jak najtaniej... czyli nie koniecznie jak podpowiada architekt. Zaczynalismy od projektu indywidualnego ale chcemy szybcie i tanie bo przeczekalismy juz z 3 lata i stad ta decyzja o poszukiwaniu projektu gotowego. Jestem na etapie codziennego przegl;adania projektow i nic... i nic... Mamy pewne swoje jakby juz ustalone okreslenia jak weranda od strony salonu i mniejsza od strony glownego wejscia. Jest tego wiecej ale... np. uwazam, ze przy duzym metrazu dzialki 3.5 tys. m2 i nie tylko garaz lepiej miec razem z domem. Uwzgledniam zaoszczedzany czas przejscia do garazu, odsniezania itd. Dojazd do miasta to 20 km wiec trzeba jak najszybciej rano wsiasc i pojechac)) Nie lubie w jednej lini kuchni z salonem tylko jak w tym projekcie, ze cos sie dzieje czyli idziemy po skosie... No i pokoj dla gosci chcemy zeby byl na dole (a to dlatego, zeby starsi rodzice nie musieli wchodzic po schodach). Na gorze interesuje nas tylko sypialnia dla nas, pokoik synka , lazienka i jakias dotakowa powierzchnia (czas pokaze co to mialoby byc).
Mamy w warunkach zabudowy dach dwuspadowy, dach: 35-45 st. a szer. elwacji frontowej max. 12 m. Jezeli macie jakies ciekawe stronki to chetnie zobacze. Ja pracowalam 6 lat w gazecie z projektami i nie znalazlam domu maarzen))) ale wyszlo na to ze chyba musze, hehe




Witaj,
my po długich poszukiwaniach trafiliśmy na Opałka. Jest bardzo ciekawy i wydaje się być funkcjonalny. Ma podobny metraż, a chyba jest lepiej rozplanowany.
Podaję link http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=327
Właśnie jesteśmy na etapie adaptacji projektu - powiększenia kotłowni przez wysunięcie garażu o 50-70 cm do przodu i to jest jedyna przeróbka. A z drugiej łazienki na górze planujemy zrobić pralnio-suszarnie.
Link do komentarza
Zgadzam się z kropeczką piękny domek, już mieszkacie? Jeśli nie to pewnie niedługo.
U mnie drzwi będą takiego koloru jak okna i drzwi wejściowe, panele podłogowe w podobnej gamie kolorystycznej, więc myślę, że nie będzie problemu ze zmianą mebli w przyszłości. Na białe bym się nie zdecydowała już widzę to latanie ze ścierą i ciągłe wycieranie (mam małe dzieci icon_smile.gif ). Nigdy bym nie wpadła na takie płytki w łazience, ale są super, chyba podpatrzę to rozwiązanie. Tak Ci zazdroszczę tyle jeszcze przede mną. Ale domek Macie super.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Zgadzam się z kropeczką piękny domek, już mieszkacie? Jeśli nie to pewnie niedługo.
U mnie drzwi będą takiego koloru jak okna i drzwi wejściowe, panele podłogowe w podobnej gamie kolorystycznej, więc myślę, że nie będzie problemu ze zmianą mebli w przyszłości. Na białe bym się nie zdecydowała już widzę to latanie ze ścierą i ciągłe wycieranie (mam małe dzieci icon_smile.gif ). Nigdy bym nie wpadła na takie płytki w łazience, ale są super, chyba podpatrzę to rozwiązanie. Tak Ci zazdroszczę tyle jeszcze przede mną. Ale domek Macie super.
Pozdrawiam.



Witam,

O której chacie piszesz, bo szukam info i nie mogę dojść do sedna. Kropeczka mówi o Opałku , a gdzie są zdjęcia jego realizacji, napisz jeśli można. Część uwag z Twojego postu jakby odnosi się także do mojej SAGI, bo mam białe drzwi ( okna też białe ).Jeśli chodzi o mycie drzwi to tym się nie martwię, moja córcia jest już studentką architektury i tak przy okazji to jej nasz projekt nie za bardzo leży, woli te bardziej modernistyczne , nad czym trochę bolejemy). Jeśli twoje uwagi odnoszą się do naszj Chatki to bardzo dziękuję, jeśli nie to napisz czego dotyczą , bo już umieram z ciekawości.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

opałek prześliczny! Naparwdę!




Dziękuję ślicznie! Twój projekt też jest bardzo ciekawy icon_biggrin.gif Niestety my dopiero zaczynamy budowę. Na czerwiec mamy umówioną ekipę na stan surowy zamknięty, no a w przyszłym roku o tej porze chcielibyśmy kończyć... Mam nadzieję, że się uda. A jak u Ciebie? Na jakim jesteście etapie?
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję ślicznie! Twój projekt też jest bardzo ciekawy icon_biggrin.gif Niestety my dopiero zaczynamy budowę. Na czerwiec mamy umówioną ekipę na stan surowy zamknięty, no a w przyszłym roku o tej porze chcielibyśmy kończyć... Mam nadzieję, że się uda. A jak u Ciebie? Na jakim jesteście etapie?




Witam,

Czy Ty jesteś już w trakcie budowy, bo przyznam się , że nie śledziłem Twoich postów a w galerii nie odnalazłem żadnych zdjęć, jeśli je masz to proszę o wklejenie, chętnie obejrzę chatkę w realizacji, projekt też mi się podoba.

Pozdrawiam :

Darek
Link do komentarza
Tukaj chodzi mi o Twoją SAGĘ i schody wewnętrzne, będę miała takie same więc interesuję się cenami. Kropeczka pisała zaraz pod Twoim postem więc myślałam, że może się pomyliła z tym Opałkiem. Ja wchodziłam na Twoją galerię (tak jak zapraszałeś) i wszystkie moje komentarze odnoszą się do Twojej SAGI. icon_biggrin.gif
A z dziećmi to tak zwykle bywa mój najstarszy ma dopiero 15 lat, a już kręci nosem na nasz przyszły domek, ale to w końcu to nasze marzenia On swoje będzie realizował po swojemu.
Link do komentarza
Cytat

Tukaj chodzi mi o Twoją SAGĘ i schody wewnętrzne, będę miała takie same więc interesuję się cenami. Kropeczka pisała zaraz pod Twoim postem więc myślałam, że może się pomyliła z tym Opałkiem. Ja wchodziłam na Twoją galerię (tak jak zapraszałeś) i wszystkie moje komentarze odnoszą się do Twojej SAGI. icon_biggrin.gif
A z dziećmi to tak zwykle bywa mój najstarszy ma dopiero 15 lat, a już kręci nosem na nasz przyszły domek, ale to w końcu to nasze marzenia On swoje będzie realizował po swojemu.




Witam,

Wobec tego jeszcze raz dziękuję , jeśli pytasz o schody wewnętrzne , to z tego co pamiętam sumarycznie wyniosły mnie około 6 tys zl ( 4,5 materiał i 1,5 robocizna). Czy Ty już wystartowalaś?

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Wobec tego jeszcze raz dziękuję , jeśli pytasz o schody wewnętrzne , to z tego co pamiętam sumarycznie wyniosły mnie około 6 tys zl ( 4,5 materiał i 1,5 robocizna). Czy Ty już wystartowalaś?

pozdrawiam:

Darek


Wczoraj wytyczyliśmy budynek, a na poniedziałek mamy zmówioną koparkę, więc myślę, że TAK nareszcie icon_biggrin.gif .
Mam pytanie ta cena razem ze stopnicami z drewna czy to same stopnice, czy same schody betonowe icon_smile.gif
pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj wytyczyliśmy budynek, a na poniedziałek mamy zmówioną koparkę, więc myślę, że TAK nareszcie icon_biggrin.gif .
Mam pytanie ta cena razem ze stopnicami z drewna czy to same stopnice, czy same schody betonowe icon_smile.gif
pozdrawiam.



Witam,,

Podałem koszty zwiazane z obudową schodów betonowych, wylewanie schodów włączone bylo oczywiście w etap realizacji stanu surowego.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Czy Ty jesteś już w trakcie budowy, bo przyznam się , że nie śledziłem Twoich postów a w galerii nie odnalazłem żadnych zdjęć, jeśli je masz to proszę o wklejenie, chętnie obejrzę chatkę w realizacji, projekt też mi się podoba.

Pozdrawiam :

Darek




Witaj Darku,

ja dopiero jestem w trakcie ostatnich pozwoleń. Ekipę załatwiamy na czerwiec. Oczywiście zdjęcie będę wklejać regularnie. Przyznam się, szczerze, że braliśmy pod uwagę również Twój projekt, potem Opałka z podwójnym garażem, a pozostaliśmy przy Opałku 1. Mamy dość małą działkę i musieliśmy ten domek jakoś usadowić i troszkę ogrodu pozostawić icon_sad.gif . Bardzo podobają mi się Twoje pomysły wykańczania wnętrz i z pewnością z nich skorzystam. I zazdroszczę Ci jak diabli, że jesteś już tak daleko icon_biggrin.gif

Beata
Link do komentarza
Cytat

Witaj Darku,

ja dopiero jestem w trakcie ostatnich pozwoleń. Ekipę załatwiamy na czerwiec. Oczywiście zdjęcie będę wklejać regularnie. Przyznam się, szczerze, że braliśmy pod uwagę również Twój projekt, potem Opałka z podwójnym garażem, a pozostaliśmy przy Opałku 1. Mamy dość małą działkę i musieliśmy ten domek jakoś usadowić i troszkę ogrodu pozostawić icon_sad.gif . Bardzo podobają mi się Twoje pomysły wykańczania wnętrz i z pewnością z nich skorzystam. I zazdroszczę Ci jak diabli, że jesteś już tak daleko icon_biggrin.gif

Beata



Witam,

Nie masz czego zazdrościć, bo jak zdajesz sobie sprawę ja też musiałem przejść wszystke etapy , które są teraz przed Tobą, i wierzę że równie dobrze jak ja sobie z nimi poradzisz.Wielkość działki oczywiście ma duże znaczenie i bryła domu musi się w niej jak najlepiej komponować. Wierzę że tak jest z Twoim Opałkiem. U nas zostało sporo ternu na ogród, mamy już jego rozplanowanie, ale z realizacją to jeszcze trochę musimy pozwlekać.

pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza
Cytat

Wczoraj wytyczyliśmy budynek, a na poniedziałek mamy zmówioną koparkę, więc myślę, że TAK nareszcie icon_biggrin.gif .
Mam pytanie ta cena razem ze stopnicami z drewna czy to same stopnice, czy same schody betonowe icon_smile.gif
pozdrawiam.



Witam,

Gratuluję startu prac, są to bardzo emocjunujące chwile, kolejne dni dędą bardzo cieszyly oko, bo na takim etapie budowy, postępy widać każdego dnia. Zernąłem na pierwsze zdjęcia z budowy u siebie - dawno to było .Oto one:

Image-02-1.jpg

Image-01-1.jpg


pozdrawiam:

Darek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witam. Wykonałem drenaż opaskowy wokół domu podpiwniczonego. Rura czarna kaczmarek ciężki dren o średnicy 11cm, w obsypce żwiru 16-32 i to wszystko owinięte włókniną 150g o wodoprzepuszcalności 90L/min. Dren będzie zasypany płukanym piaskiem z 10-20 cm a dopiero na to dam grunt z wykopu (glina zmieszana z piaskiem). Na 3 ścianach dolna powierzchnia drenu jest poniżej górnej płaszczyzny ławy a co za tym idzie poniżej posadzki piwnicy. Problem pojawił się na ostatniej ścianie z uwagi że w ławie znajduje się rura kanalizacyjna 160 której górna krawędź znajduje się tylko ok 6 cm poniżej posadzki. Dodając do tego izolację reaktywną którą pokryta jest ta rura kanalizacyjna i to że rura drenażowa jest ułożona na niej więc z jakimś odstępem dylatacyjnym 1-2cm więc zbierać będzie zaledwie jakieś 2-3 cm poniżej posadzki w piwnicy, ale jak ułożyłem dren ze spadek 0,5% to wychodzi na to że po lewej stronie dren będzie powyżej posadzki w piwnicy. Ściany piwnicy są bardzo dobrze zaizolowane masą reaktywną aż po same ławy więc tu akurat bym się nie obawiał że będzie coś przeciekać, ale trzeba brać na poprawkę jakieś niedoskonałości i zastanawiam się teraz nad funkcjonalnością tego drenu znajdującego się powyżej posadzki. Bo jeśli to wszystko jest w podsypce żwirowej i poziom ewentualnej wody gruntowej się wyrówna to nawet przy tak ułożonej rurze drenarskiej woda powinna być odbierana z odcinka znajdującego się poniżej posadzki piwnicy prawda? Więc nie ma w zasadzie obaw że będzie stała w miejscu gdzie rura jest powyżej posadzki bo zleci po prostu do najniższego punktu tylko że będzie to zachodziło wolniej aniżeli miało by być ściągane przez rurę? Wiem że dren można układać nawet z bardzo małym spadkiem czy też nawet pionowo i wyrównująca woda znajdzie ujście do najniższego punktu, ale nie chce mi się już tego poprawiać. Poniżej na pomarańczowo rura drenarska, na czerwono obrys żwiru 16-32 we włókninie.     Druga sprawa jeśli na jednej ze ścian rura ma jakieś 1 cm, wzniesienia, czy w niektórych miejscach więcej to czy grozi to zamuleniem w tym miejscu? Jakieś zanieczyszczenia staną w tym miejscu i nie będą mogły trafić do studni osadnikowej? Dren jest elastyczny i podczas zasypywania jak się na nim nie stoi to potrafi się podnieść a kamień spod niego ciężko jest wyciągnąć, stąd takie fale.          
    • Mam jętki dość mocno wygięte w łuk. Różnica poziomu pomiędzy niektórymi to nawet 5cm. Możliwe, że więcej. Nad nimi ma być strych nieużytkowy. Drewno jest suche, bo leżało tak kilka lat. Czy jętki nadal mogą się mocno wyginać, nawet o kilka centymetrów, czy raczej już tak zostanie? Na ile to jeszcze może wciąż pracować? Powinienem teraz dążyć do wyrównania i wypoziomowania jętek np. za pomocą spinania ich poprzecznie robiąc kratownicę czy może lepiej już zostawić to tak jak jest i podczas montażu podłogi podkładać jakieś deski itp.? Niektóre z jętek "wiszą" nad ścianami działowymi, a inne dotykają - to wynika pewnie z tego, że niektóre się wygięły z biegiem czasu i tego, że chyba powinny być montowane nieco wyżej nad ścianami. No ale jest jak jest.   Zależy mi na dwóch rzeczach: - w miarę równej (żeby wiochy nie było) podłodze strychu - żeby sufity (g-k) w pomieszczeniach użytkowych nie pękały
    • Musiała od razu pęknąć czy się po prostu ugięła albo powstały jakieś mocne naciski punktowe? Ściany piwnicy stoją na grubej papie, najgrubsza jaka była, nie pamiętam ile mm ale wydaje mi się że to też mogło mieć wpływ. W żadnej że ścian nie ma słupa żelbetonowego. Zanim stawiałem ściany to szukałem po forach i wszyscy doradzali takie słupy właśnie żeby unikać rys na ścianach. Rys jest więcej na ścianach piwnicy, poniżej pokazane. Praktycznie na każdym łączeniu wewnętrznych ścian nosnych i narożnikach.    A ponadto tu gdzie zaznaczono na żółto to są raczej na pewno naciski/reakcje pionowe bo jest to narożne okno tarasowe bez słupa i w tym miejscu pewne dochodzi do dużych nacisków na ściany piwnicy.     
    • Ława musiała pęknąć w miejscu pęknięcia tych bloczków betonowych, proszę poszukać na ścianach innych rys w tym pomieszczeniu z wykuszem.
    • To jest myśl, zupełnie nie brałem pod uwagę
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...