Skocz do zawartości

docieplanie porothermu


akr

Recommended Posts

Napisano
Witam. Wybudowaliśmy dom Z Porpthermu 44 i otrzymujemy sprzeczne informacje co do konieczności docieplania domu. Chciałabym się poradzić czy należy docieplać taką ścianę czy wystarczy sam tynk. Może ktoś już mieszka w domu z porotherm 44 i może się wypowiedzieć na ten temat???
  • 4 tygodnie temu...
Napisano
Wbrew niektórym opiniom, ja radzę nie docieplać.Osobiście bywam często w domu z takimi ścianami.Jest to droższa ściana niz cieńsza +dobry styropian, ale spełnia swoje zadanie w pełni. Też myslałam o takich ścianach,ale przy dzisiejszych cenach to mnie trochę przeraża.To jest też dobre rozwiązanai dla "wilgociofobów".Cieńszy pototherm+izolacja styropianem równa się zamknięcie odpływu wilgoci i dla mnie bez sensu jest mówienie ,że porotherm lepiej oddycha.Wtedy juz przecież nie oddycha.Fachowiec swierdził,ze jeśli chce się wykorzystać w pełni właściwości ceramiki, to niestety lepiej postawić grubszą ściankę i bez ocieplenia.Jeśli masz taki dom to gratuluję,będziesz miał w nim sucho i cieplutko- sama sprawdzałam to przez około 5lat!!!A dom jest duży -mimo wszystko ciepły-ogrzewany węglem!Teraz możesz rzucić na ściany dobry tynk i cieszyć się!!!
Ja sama jestem zmuszona finansami do budowy ścian z betonu komórkowegi + styropian,ale gdybym miała odpowiednie finase, to budowałabym z porothermu 44!!!!Bez izolacji oczywiście!!!Też jestem "wilgociofobem"!!A w takim domku żeby powstała wilgoć musiałaby być naprawdę fatalna wentylacja....Pozdrawiam!
Napisano
Ściana gr. 44 cm nie spełnia obowiązujących wymagań, chyba że jest wykonana ściśle z technologią a w to nie wierzę. Obecnie nie uniknie się docieplenia ścian.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Może za rzadkiego masz tego Uniflota, mi jak taśma siądzie, tak w żadnym miejscu się nie odkleja. A nawet na aluminiowych narożnikach siada elegancko. Tą kupiłeś? https://allegro.pl/oferta/tasma-amerykanska-tuff-tape-laczenia-plyt-g-k-10m-14793819687 Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Ja też sie nad tym tym zastanawiałem i w końcu kupiłem najtańszy środek do impregnacji więźb dachowych chyba w castoramie. Za 5L zapłąciłem chyba 20zł. Jest konsystencji wody. A co do sadolinu. Malowałem nim garaż z surowego drewna świerkowego. Położyłem dwie warstwy. Po roku, miejscami wyszły czarne kropki i wtedy przymalowałem olejem lnianym. Jego zaletą jest to, że przy ewentualnych poprawkach po kilku latach, nie trzeba ździerać starej powłoki. Jeśli masz drewno surowe (nie szlifowane) to brałbym co tańsze i na wiosne malował jeszcze raz.
    • Bardzo cioezkowkjleic ta zgionana tasme bo ciagle mi się ona odkleja na suficie z GK, dlaczego taki sie dzieje? Napchalem uniflota i na ścianę i na sufit wyrównałem szpachla a to dziadostwo się odkleja.  
    • Witam mam zamiar stawiać nowy drewniany płot z drzewa mieszanego sosna i świerk suszone, chce go pomalować impregnatem drewnochron lub sadolin ale bez gruntu czy muszę dawać grunt na surowe drzewo, inni mówią mi że nie trzeba że sam impregnat wystarczy że jest głęboko penetrujący i chroni przed grzybami tak samo jak grunt i że producenci chcą tylko wyciągnąć kasę od ludzi , a inni że trzeba dawać grunt mam mętlik w głowie czytałem wiele opinii pozytywnych i też negatywnych np o sadolin że po pomalowaniu wyskakuję grzyb i sam nie wiem czy może nie dali gruntu albo malowali drzewo świeże lub z wysoką wilgotnością masakra proszę was o pomoc bo nie wiem co mam robić. Tu link do impregnatów które mnie interesują https://allegro.pl/oferta/sadolin-classic-impregnat-9l-dab-jasny-12305426365 https://allegro.pl/oferta/drewnochron-impregnat-express-ogrod-4-5l-dab-jasny-13956655879
    • Nie posiadam warsztatu , ale mój tato posiada i to całkiem spory   Sprzętu ma też od groma i różnych przydatnych pierdół. Lubi porządek, więc ma wszystko ułożone na swoim miejscu. Wykorzystuje na śrubki słoiki, których denka od spodu przymocował (nie wiem, jak) do wiszących półek. Odkręca słoiczek i bierze śrubkę lub gwóźdź, po czym słoik z powrotem przykręca do denka.   W warsztacie ma drewniane ściany, do których przykręcił duże śruby i takie jakby małe uchwyty i na nich wiesza młotki, obcęgi i takie tam inne podręczne narzędzia. Do ściany ma przymocowane pionowo transparentne organizery z tworzywa na bity i wiertla. Ale ma też na blacie taki spory stojący organizer z tworzywa z szufladkami na jakieś pierdoły typu taśmy, kleje. W wąskich półeczkach, przytwierdzonych na kątowniki do ściany nawiercił otworki i powkładał w nie ręczne śrubokręty. Sprzęty elektryczne ma schowane w zamykanej szafce z półkami. Nauczył się, żeby chować jak mu się raz myszy czy inne stwory dobrały do kabli od szlifierki   Są różne patenty. Wszystko zależy od zasobności portfela i kreatywności  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...