Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

9 godzin temu, Elfir napisał:

Ludzie sobie specjalnie wieszają płyty z betonu w salonach

używają tynków i farb udających beton.

Wykładają podłogi gresem przypominającym beton

Bez sensu - jeśli chcę mieć ścianę z betonu - używam beton. Jeśli posadzkę z betonu - używam beton. jeśli wykładzinę z drewna - używam drewno. Jeśli z kamienia - kamień.

Wszystko inne to scenografia - oczywiście jak kto liubi, to sobie zrobi. Tylko p co dawać, skoro jst dostępne i nawet tańsze.

Sam beton, surowy, dobrze wylany i zawibrowany nie potrzebuje dodatkowych płyt betonowych na sobie. Po co to masło maślane.

 

Przykład dobrych zastosowań - bez masła maślanego:

http://www.bryla.pl/bryla/7,85298,22646725,czandigarh-indyjskie-miasto-stworzone-od-zera-projektowal.html

I ciekawostka - 

"Zanim ołówek do projektu Czandigarh przyłożył słynny Le Corbusier, nad planem nowej stolicy indyjskiej części Pendżabu i stanu Haryana pracował polski architekt Maciej Nowicki. Stworzenie tkanki miejskiej zupełnie od zera powierzył mu Albert Mayer. Pracę przerwała katastrofa lotnicza"

7712677-parlament-w-czandigarh-w-stolicy

Inny przykład:

 

notre_dame_du_haut-front.jpg

 

fKRoj5I4qryCJ158ojX99MpKb4wydOoMfToL3n2g

 

 

A tu polski przyklad Roberta Koniecznego:

6-arka-koniecznego-kwk-promes-photo-olo-

Żelbet użyty tak jak trzeba. Takie organiczne użycie materiału .

Podobnie jak organiczna jest drewniana więźba dachowa, czy drewniana chata.

Nie ma teatrzyku - jest architektura.

 

I nie mam tu na myśli, czy mi się podoba dany budynek - tylko zasosowanie żelbetu z jego wyglądem i możliwościami konstrukcyjnymi. Taka jedność formy i treści konstrukcyjnej.  

Wg mnie - oczywiście :14_relaxed:

zenek

zenek

9 godzin temu, Elfir napisał:

Ludzie sobie specjalnie wieszają płyty z betonu w salonach

używają tynków i farb udających beton.

Wykładają podłogi gresem przypominającym beton

Bez sensu - jeśli chcę mieć ścianę z betonu - używam beton. Jeśli posadzkę z betonu - używam beton. jeśli wykładzinę z drewna - używam drewno. Jeśli z kamienia - kamień.

Wszystko inne to scenografia - oczywiście jak kto liubi, to sobie zrobi. Tylko p co dawać, skoro jst dostępne i nawet tańsze.

Sam beton, surowy, dobrze wylany i zawibrowany nie potrzebuje dodatkowych płyt betonowych na sobie. Po co to masło maślane.

 

Przykład dobrych zastosowań - bez masła maślanego:

http://www.bryla.pl/bryla/7,85298,22646725,czandigarh-indyjskie-miasto-stworzone-od-zera-projektowal.html

I ciekawostka - 

"Zanim ołówek do projektu Czandigarh przyłożył słynny Le Corbusier, nad planem nowej stolicy indyjskiej części Pendżabu i stanu Haryana pracował polski architekt Maciej Nowicki. Stworzenie tkanki miejskiej zupełnie od zera powierzył mu Albert Mayer. Pracę przerwała katastrofa lotnicza"

7712677-parlament-w-czandigarh-w-stolicy

Inny przykład:

 

notre_dame_du_haut-front.jpg

 

fKRoj5I4qryCJ158ojX99MpKb4wydOoMfToL3n2g

 

 

A tu polski przyklad Roberta Koniecznego:

6-arka-koniecznego-kwk-promes-photo-olo-

Żelbet użyty tak jak trzeba. Takie organiczne użycie materiału .

Podobnie jak organiczna jest drewniana więźba dachowa, czy drewniana chata.

Nie ma teatrzyku - jest architektura.

×
×
  • Utwórz nowe...