Skocz do zawartości

Kominki i piece - aranżacje


Recommended Posts

Podobno to kominek lub piec świadczy o tym, czy mamy dobry gust, ponieważ wymaga podjęcia wielu estetycznych decyzji. Nawet jeśli powierzamy jego projekt i budowę fachowcom, warto zastanowić się nad tym, co nam się podoba i wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało najprzyjemniejsze przecież miejsce w domu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/a/8427-kominki-i-piece-aranzacje

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Podobno to kominek lub piec świadczy o tym, czy mamy dobry gust, ponieważ wymaga podjęcia wielu estetycznych decyzji. Nawet jeśli powierzamy jego projekt i budowę fachowcom, warto zastanowić się nad tym, co nam się podoba i wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało najprzyjemniejsze przecież miejsce w domu.


Ale chyba dobra firma która projektuje i realizuje budowę kominka ułatwi nam wybór naprowadzając nas na dobry tor, przedstawiając nam rozwiązania pasujące do układu naszego domu.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

na naszym rynku pojawia sie niestety coraz wiecej firm,reklamujácych sie jako dobre.i jak tu wybrac?


Nie wiesz jak wybrać?? Najepsza jest poczta pantoflowa. Jeżli u kogoś już coś robili to masz po pierwsze jego opinie a po drugie jeżeli ten ktoś bedzie uprzejmy może Ci zaprezentować u siebie jak tej firmy wykonanie wygląda.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

na naszym rynku pojawia sie niestety coraz wiecej firm,reklamujácych sie jako dobre.i jak tu wybrac?




Myślę, że najlepiej posłuchać sprawdzonych opinii. Ja uwierzyłem swoim przyjaciołom i mam u siebie elegancki stylowy kominek, w którym jak się rozpali to jest tak fajna atmosfera w domu:) Dlatego skoro sam mam z tego korzyści polecam je innym. Ja swój kominek wykonałem z kafli firmy Kafel-Kar, moim zdaniem mają największy wybór stylowych kafli. Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Zorro
Mam łazienkę o powierzchni 12m2 i zwykle ludzie mówią, że jest duża, ale jak patrzę na pokój kąpielowy to moja łazienka to pikuś. Myślę, żeby spełnić tego typu aranżacje to trzeba mieć łazienkę, co najmniej 50 m2. A więc dla kogo są te zdjęcia. Chyba, że traktujemy je jako niedoścignione marzenie i wyobrażamy jak się kąpiemy z laską w wannie a w kominku jest nigdy niegasnący ogień... Olala, to by było :)
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
  • 9 miesiące temu...
  • 2 lata temu...
Radzę się zastanowić nad instalowaniem kominka. NNiestety jeśli ma dawać ciepło trzeba się liczyć z paleniem w nim, a co za tym idzie - wnoszenie opału, wynoszenie popiołu, częste otwieranie drzwiczek. Rozsypanie popiołu, zabrudzenia z opału, zadymienie ścian i sufitu. Niestety to powoduje dodatkowy wysiłek w utrzymanie porządku i dodatkowe wydatki na malowanie co 2-3 sezony.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
dlaczego nie pokazujecie kominków nadających się do mieszkań w budynkach wielorodzinnych gdzie nie ma piecy a są kaloryfery .Na zachodzie są kominki które można instalować w takich budynkach bo nie trzeba podłączać do komina/jest na specjalne paliwo/.A może u nas nie ma?.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To chyba chybiony i fałszywy argument, bo klimatyzator jednak dmucha powietrzem zagrzanym do o wiele wyższej temperatury niż te 22 stopnie, chcąc osiągnąć zadaną temperaturę i pewnie to jest o wiele wyższa temperatura niż 30 st. Nie mierzyłem ale tak na wyczucie to znacznie przkracza trzydziestkę. Więc to akurat w drugą stronę działa, jeśli chodzi o tę "róznicę temperatur", czyli na korzyść hydrauliki. 
    • Ogrzewanie hydrauliczne, które występuje w 99% nowych polskich domach jest mniej efektywne i droższe niż bezpośrednie ogrzewanie pompą powietrze-powietrze, bo COP zależy od różnicy temperatur, a wodę trzeba ogrzać do ok 30°C, za powietrze do 22°. Proponuję zainteresować się systemem HVAC. V-wentylacja z odzyskiem ciepła wykonana pod ilość mieszkańców, a nie na kubaturę. Musi być, gdy chcemy używać klimatyzacji, bo latem przy chłodzeniu wentylacja grawitacyjna nie działa i oddychamy coraz bardziej zużytym powietrzem, co prowadzi do różnych dolegliwości. AC- jakość powietrza, za którą odpowiadają rewersyjne pompy ciepła (klimatyzatory). Temperatura cały rok, a wilgotność, która tworzy zaduch latem (tryb dry). H- ogrzewanie, czyli w przypadku, gdy klimatyzacja nie da rady (zazwyczaj kilka dni w roku) do uruchamiają się maty grzewcze. Ogrzewanie oporowe to COP 1, ale ono jest w tym systemie tylko wspomaganiem na wypadek ekstremalnych mrozów, awarii, czy dla komfortu, gdy ktoś chce bardziej dogrzać pokój. Poza tym pompy ciepła wciąż działają, więc zużycie jest śladowe. Dlaczego potrzebne są maty? Czy nie można dobrać większej mocy klim? Chodzi o to, że sezon grzewczy trwa ponad pół roku, a średnia temperatura w tym czasie w ostatnich latach to +5C i wciąż rośnie. Jeśli pompa będzie za duża to przez większość sezonu będzie działać on-off i łączne zużycie wyjdzie 2-3x większe. Jeśli rekuperacja jest zrobiona zgodnie ze sztuką, czyli działa na 20-30m3//osobę to klimy 30W/m2 są wystarczające. Cały system wychodzi przy okazji najtaniej i zapewnia zużycie poniżej 15kWh/m2. Ponadto warto wiedzieć, że powietrze nawiewane z anemostatów po odzysku ciepła jest tylko o kilka stopni chłodniejsze od domowego. Gdy podajemy je z góry to zapobiega ścieleniu się ciepłego przy suficie, a samo zanim opadnie zdąży się ogrzać. Daje to komfort w strefie przebywania ludzi. System musi być kompletny i dobrze przemyślany. 
    • A stoją zapewne obok siebie... więc jak zrobi się z nich  "kątownik" - będą stały jeszcze stabilniej...
    • Może być różnie, bo one są dość wiotkie. Zależy też, jak równa jest posadzka w garażu.
    • Komentarz dodany przez G: Beton nie kosztuje 200-250. Ceny z przed pandemi
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...