Skocz do zawartości

JAK TANIO GRZAĆ !?


dylot

Recommended Posts

Witam.
W nowym domu mam taki system: kocioł co kondensacyjny z zasobnikiem cwu 120L, w salonie kominek wolnostojący(koza), salon, hol, kuchnia, łazienka- ogrzewanie podłogowe, pokoje grzejniki. to parter a poddasze 1 podłogówka w łazience reszta 3 pokoje i hol grzejniki.
Jak całość regulować, czy lepiej jak podłogówka idzie cały czas czy tylko w określonych godzinach do sterowania jest termostat pokojowy i sonda zew.pieca. Plus wentylacja mechaniczna z rekupreacją.
na razie mam tak: (użytkujemy tylko parter): piec gazowy chodzi do 5 rano do 13 w godzinach 15-21 palimy w kozie.
Zużycie około 7m3 gazu razem z ciepłą wodą i kilka klocków drewna.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Witam.
W nowym domu mam taki system: kocioł co kondensacyjny z zasobnikiem cwu 120L, w salonie kominek wolnostojący(koza), salon, hol, kuchnia, łazienka- ogrzewanie podłogowe, pokoje grzejniki. to parter a poddasze 1 podłogówka w łazience reszta 3 pokoje i hol grzejniki.
Jak całość regulować, czy lepiej jak podłogówka idzie cały czas czy tylko w określonych godzinach do sterowania jest termostat pokojowy i sonda zew.pieca. Plus wentylacja mechaniczna z rekupreacją.
na razie mam tak: (użytkujemy tylko parter): piec gazowy chodzi do 5 rano do 13 w godzinach 15-21 palimy w kozie.
Zużycie około 7m3 gazu razem z ciepłą wodą i kilka klocków drewna.


Hehe jeżeli chodzi o grzanie porą gdy mrozy nie przekraczają -10 st C proponuję kominek do palenia ciągłego + DGP, a gaz zostawić na grzanie wody icon_biggrin.gif 5 metrów szesciennych drzewa na sezon koszt ok 1200 zł. Ale tanioszka nie?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...