Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

meldunek

Recommended Posts

Gość
Właściciel nieruchomości musi złożyć stosowny wniosek do właścicwego urzedu gminy

Paweł Puch
prawnik
redakcja Budujemy Dom

Gość
Czy wcześniej nie trzeba przejść jakiś formalności związanych z projektem i urzędami?

Gość
Jeśli chodzi o zameldowanie w nowo wybudowanym budynku, to zgodnie z art. 10 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych obowiązek meldunkowy powstaje, gdy osoba przebywa w określonej miejscowości pod tym samym adresem dłużej niż 3 doby.
Do zameldowania na pobyt stały należy przedłożyć:
zaświadczenie o wymeldowaniu się z poprzedniego miejsca pobytu stałego,
czytelnie wypełniony druk „Zgłoszenie pobytu stałego”,
dowód osobisty lub w uzasadnionych przypadkach inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości,
osoby podlegające powszechnemu obowiązkowi obrony przedstawiają książeczkę wojskową lub poświadczenie o zgłoszeniu do rejestracji przedpoborowych,
potwierdzenie faktu pobytu osoby meldującej się dokonuje wynajmujący, najemca, osoba której przysługuje spółdzielcze prawo do lokalu lub właściciel lokalu, który powinien okazać się dowodem osobistym oraz dokumentem, z którego wynika najem lub własność lokalu.

Zatem użytkownik nowego obiektu może zameldować się w zasadzie zaraz po przystąpieniu do użytkowania obiektu.

Kwestię rozpoczęcia użytkowania nowo wybudowanego obiektu budowlanego reguluje ustawa prawo budowlane stanowiąc, iż do użytkowania obiektu budowlanego, na którego wzniesienie jest wymagane pozwolenie na budowę, można przystąpić, po zawiadomieniu właściwego organu o zakończeniu budowy, jeżeli organ ten, w terminie 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, nie wniesie sprzeciwu, w drodze decyzji, przy czym zawiadomienia dokonuje się co najmniej 21 dni przed zamierzonym terminem przystąpienia do użytkowania. W momencie złożenia zawiadomienia obiekt powinien być w takim stanie, by mógł zostać przeprowadzony jego odbiór i by można było przekazać go do normalnej eksploatacji i użytkowania.
Ustawa przewiduje odstępstwa od tej procedury przyjęcia do użytkowania wymagając przeprowadzenia przez właściwy organ obowiązkowej kontroli w stosunku do niektórych kategorii budynków i na przykład w przypadku gdy taki warunek zastrzeżono w pozwoleniu na budowę

Paweł Puch
redakcja

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam ponownie

Otrzymalem kilka wycen i ograniczyłem się do wyboru z 4 ponizszych. Na ich podstawie chciałem zapytać , które według was będą dobre.

Wiem , ze najważniejszy montaż ale chciałbym się skupić tylko poki co na samych oknach by wybrać dobry produkt

Okna będę mnie z montażem kosztować 35-40tys wiec nachciałbym popełnić błędu przy ich zakupie.

Oferty , które biorę pod uwagę to:

1.Vetrex V82 (veka)
      Profile:
      Rama V82 101 290 49240 8023 49240 700
      Skrzydło V82 103 341 49240 8023 49240 700
      Listwa Prosta S107 262 S 49240 700

Szyby:
      4-18-4-18-4 U=0.5 EN673

Pakiet: 4-18-4-18-4
      Współczynnik przenikania energii (gn) 53%
      Współczynnik przenikania światła (Lt) 74-75%
      Ramka międzyszybowa: Master Therm Karmelow

CENA: 37000zł +montaż
      2.Schuco LIVING 82 –wyprodukowane przez MATPLAST
      PROFIL - klasa A spełnia rygorystyczne normy dotyczące grubo
      ści ścianek i szerokości komór, grubość ścianki zewnętrznej 3,2 mm
      SZYBA - U = 0,5 W/m2 K 4x18x4x18x4 z ciepłą ramką
      w kolorze do wyboru

OKUCIA - WINKHAUS AcitvPilot standardowo posiadające czterostopniowy uchył skrzydła, zamiast jednej pozycji oraz o
      śmiokątne grzybki ryglujące. Oknowyposażone jest również
      w zaczep antywłamaniowy na każde skrzydło UR

CENA: 30000zł +montaż

3.Okna Passiv-line PLUS –wyprodukowane przez ADAMSA
      Współczynnik przenikania ciepła
      Rama: Uf = 0,9 W/m²K Szyba: Uw = 0,7 W/m²K (przy zastosowaniu szyby 0,5W/m²K )
      SZYBA: 4/18Argon/4/18Argon/4TM 48mm Ug=0, 5W/m²K; g=50%; Lt=70% ciepła ramka
      Okucia: SIEGENIA TITAN AF
      CENA: 28500zł +montaż

4.IDEAL8000-ADAMS
      Współczynnik przenikania ciepła
      Rama: Uf = 1.0 W/m²K Szyba: Uw = 0,8 W/m²K (przy zastosowaniu szyby 0,5W/m²K )
      SZYBA: 4/18Argon/4/18Argon/4TM 48mm Ug=0, 5W/m²K; g=50%; Lt=70% ciepła ramka
      Okucia: SIEGENIA TITAN AF
      CENA: 32500zł +montaż

Osobiście podoba mi się Vetrex oraz Schuco. Niestety poparte jest to tylko wyglądem okna a nie specyfikacją techniczną.
      Nie ukrywam ze roznica w cenie to az 7000zł i zastanawiam się czy jest sens az tyle doplacac do tych okien.

Korzystając z Państwa wiedzy prosiłbym o naprowadzenie czy wyżej wymienione okna to dobry wybór a jeśli tak to które powinny być najlepsze. Tak jak wspominałem wcześniej chce póki co dorady co do samych okien i systemów w nich zastosowanych a nie montażu.
      Z góry dziękuje za pomoc.
    • To są stawki dystrybucji/przesyłu - bez ceny za energię.
    • Nie ma takiego systemu. Piszesz zapewne o systemie PRAEFA z keramazytu. np. o tym/takim domku:  http://likon.com.pl/projekty-i-ceny,likon-100    Cena za stan deweloperski to 250.000zł - może się okazać, ze warto.   Ps. Takie tam dla porównania:    https://www.wielkiebudowanie.pl/go.live.php/PL-H320/cena-budowy-domu.html 
    •   https://pgedystrybucja.pl/content/download/3797/file/Taryfa 2018 tekst jednolity obowiązujący od 31.01.2018.pdf Mnie dotyczy strona 44. Oddział Białystok. Taryfy G. Wchodzi w życie z dniem 31 stycznia. Mi tam brakuje jeszcze jakiegoś składnika chyba...
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi