Skocz do zawartości

szambo


Gość

Recommended Posts

Tak to prawda obecnie wystarczy, że dokona się zgłoszenia inwestycji. Zgłoszenie staje się prawomocne po 30 dniach. Jeżeli przez 30 dni od zgłoszenia urząd nie zażąda uzupełnienia dokumentacji lub nie poinformuje o konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, inwestor może przystąpić do prac. Gdy zostanie poproszony o uzupełnienie dokumentacji – trzydziestodniowy termin biegnie od chwili, w której to uzupełnienie nastąpiło.

Paweł Puch
prawnik
redakcja Budujemy Dom
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
a ja właśnie się dowiedziałem w starostwie, że budowa szamba wymaga pozwolenia na budowę. Inspektor dodał, że w przygotowywanej nowelizacji prawa bud. (ok. października) ma się to zmienić - na zgłoszenie.

To wkońcu jak to jest z tym szambem icon_confused.gif
W samym prawie budowlanym nic nie pisze czy jest to na zgłoszenie czy nie
Link do komentarza
a kto mówi o walce??? nie pierwszy raz spotykam się z niejasną lub złą interpretacją przepisów prawa budowlanego w starostwie. Tutaj chodzi o niezrozumienie lub brak chęci ze strony urzędnika. I zwykle jest tak że źle to wychodzi na tym inwestor
Link do komentarza
Ja już wybudowałem i mieszkam.
Moja budowa trwała tylko kilka miesięcy i potrzebne były sprawne i szybkie decyzje, które wydawali urzędnicy w moim mieście.
Zawsze byli mi pomocni, za co bardzo im dziękuję.
Uśmiech, miła i rzeczowa rozmowa jest pomocna w rozwiązywaniu wielu spraw.
Traktujmy innych tak jak chcielibyśmy być traktowani, to działa.
Link do komentarza
Z przepisów prawa budowlanego wynika , że wszelkie roboty budowlane wymagają uzyskania pozwolenia na budowę z wyjątkiem tych, które zostały wymienione jako wymagające jedynie zgłoszenia lub mogą być prowadzone bez żadnych formalności. W opisie robót niewymagających uzyskania pozwolenia nie wymienione są bezodpływowe zbiorniki na odpady płynne (popularnie nazywane szambami) a więc na ich budowę potrzebne jest pozwolenie. Natomiast zgłoszenie zamiaru budowy będzie wystarczające do wykonania przydomowej oczyszczalni ścieków o przepustowości do 7,5 m3 na dobę. Warto jednak zaznaczyć, że lokalizacja i rodzaj szamba, studni, ogrodzenia jest najczęściej ujęte w planie zagospodarowania działki pod budynek jednorodzinny dołączonej do projektu i uzyskaniu pozwolenia na budowę domu nie wymaga już dodatkowych pozwoleń na te obiekty.
Link do komentarza
Niby prawda ze zgłoszeniem na budowę przydomowej oczyszczalni, ale urzędnicy nie zawsze wiedzą co to jest takiego przydomowa oczyszczalnia. Znam to z własnego doświadczenia. W projekcie, na który otrzymaliśmy pozwolenie na budowę była opisana POŚ, ale kiedy złożyliśmy zgłoszenie to otrzymaliśmy odmowną decyzję. Czyżby w starostwie nie przeczytano dokładnie opisu zagospodarowania działki? Żeby było śmieszniej to powołano się na nieistniejacy punkt z ustawy Prawo Budowlane icon_biggrin.gif . Odwołaliśmy się do Wojewody i czekamy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...