Skocz do zawartości

dom do dwuetapowej budowy


Recommended Posts

Witam,
zdecydowałam się na dwuetapową budowę domu, która miała polegać na wybudowaniu połowy domu z użytkowym poddaszem i w późniejszym terminie dobudowaniu drugiej połówki. Dwuetapowa budowa na zasadzie niewykańczania poddasza nie przemawiała do mnie. ( ale juz powoli zaczyna)

W tym celu zdecydowałam się na indywidulany projekt, tak aby układ funkcjonalny pierwszej części dobrze współgrał z częścią funcjonalną drugiego etapu.

Jednak już na samym końcu doszły mnie słuchy, że mój pomysł wiąże się z koniecznością budowy podwójnej ściany między tymi częściami z dyletatacją czy jakoś tak ponieważ bez tego nie ma możliwości odebrania formalnego połowy budynku. czy to jest prawda? U kogo można dowiedzieć się jakie są wymogi co do takiego budynku?

Czy ktoś robił podobnie? Jakie wymagania konstrukcyjne ma taki budynek? Ma to być zwykły budynek z użytkowym poddaszem, dach dwuspadowy, bez udziwnień, podstawa prostokątna

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

Pozdrawiam,

Zuzia
Link do komentarza
Wszystko zależy od projektu oraz przebiegu prowadzonych robót budowlanych. Niemniej "dostawienie" drugiej części wymaga odpowiedniego przygotowania ścian i fundamentów, aby umożliwić powiązanie obu części domu. Pozwolenie wydawane jest na całość inwestycji, natomiast można zgłosić odbiór częściowy wykończonej części domu, jeśli tylko spełnia ona warunki umożliwiające jego użytkowanie.
Link do komentarza
DYLATACJA jest niezbędna, by dom równo osiadał. Ale jeżeli zrobisz fundamenty na całość, to w zasadzie drugą część możesz budować osobno (jest jeszcze kwestia łączenia ścian, ale to drugoplanowe).
No - chyba że dom jest tak długi, że dylatacja jest wymagana ze względu na długość, albo są jeszcze inne indywidualne uwarunkowania.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...