Skocz do zawartości

Ocena pęknięcia tynku


Recommended Posts

Hej,

 

uprzejma prośba o ocenę pęknięcia tynku na ścianie, czy to "normalka" wynikająca z osiadania nowego budynku i nie ma co się tym przejmować, czy może nieregularna struktura / miejsce pęknięcia mówi coś niepokojącego?

 

 -Pękniecie na piętrze w rogu budynku, przy oknie na ścianie nośnej.

- Warto wskazać, że ostatni miesiąc wygrzewałem posadzki i było w domu bardzo gorąco.

- Pojawiło się "z dnia na dzień", na razie nie znalazłem podobnych w innych miejscach;

- budynek oddany do użytku w czerwcu 2024 budowany mniej więcej od maja 2023 do czerwca 20241734516661415.thumb.jpg.554e5f9fb37bceadb9a56f1c36a76334.jpg

 

 

1734516661419.thumb.jpg.7565daaa3d88eefeaa927fe6fe30b63f.jpg

 

1734516661422.thumb.jpg.5b93872b5c428a422babe6e12abfc9ea.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, Tomek0801 napisał:

 -Pękniecie na piętrze w rogu budynku, przy oknie na ścianie nośnej.

- Warto wskazać, że ostatni miesiąc wygrzewałem posadzki i było w domu bardzo gorąco.   

 

A dlaczego musiałeś wygrzewać posadzki??? 

Dwa pierwsze zdjęcia mało wyraźne, ale trzecie przedstawia widok niepokojący. Pęknięcia są na obydwu ścianach, ale ich dół jest jak po powodzi. Dlaczego nie ma na nich farby? Już masz grzyba?

Czym są te jasne paski na ścianach?

Daj fotkę ze zbliżeniem tego. Tam tez jest pęknięcie, oddzielające zawilgocenie?

 

Normalne to na pewno nie jest.

Link do komentarza

retrofood - znasz mój wątek posadzki, bo udzielałeś się w nim :) deweloper mi nie powiedział o tym procesie wygrzewania i ostatecznie ściągnąłem podłogi i listwy decydując się na przeprowadzenie książkowo procesu wygrzania posadzki z uwagi na fakt, że wszędzie jest podłogówka. Uznałem, że nie będę ryzykował, a cały proces przebiegł pomyślnie, brzegi jastrychu nie opadły, posadzka nie popękała.

 

 

 

Ta fałdka na ścianie to akryl od listwy po jej demontażu, widać też okrągłe miejsca po oderwaniu listwy. Ściana jest sucha, higrometr pokazuje wartość 9-10 w skali, gdzie suche oznacza wartość od 0-30.

 

Co do wyglądu ściany pod listwami, to można oględnie powiedzieć, że majster od wykończeniówki nie przykładał zbyt dużej wagi do wyglądu i czystości miejsc jakie finalnie zostaną zakryte...

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Taśma dekarska odpowiada jedynie za połączenie pod gąsiorami, więc oczywiste, że nie uszczelnia całego dachu.
    • retrofood - znasz mój wątek posadzki, bo udzielałeś się w nim  deweloper mi nie powiedział o tym procesie wygrzewania i ostatecznie ściągnąłem podłogi i listwy decydując się na przeprowadzenie książkowo procesu wygrzania posadzki z uwagi na fakt, że wszędzie jest podłogówka. Uznałem, że nie będę ryzykował, a cały proces przebiegł pomyślnie, brzegi jastrychu nie opadły, posadzka nie popękała.       Ta fałdka na ścianie to akryl od listwy po jej demontażu, widać też okrągłe miejsca po oderwaniu listwy. Ściana jest sucha, higrometr pokazuje wartość 9-10 w skali, gdzie suche oznacza wartość od 0-30.   Co do wyglądu ściany pod listwami, to można oględnie powiedzieć, że majster od wykończeniówki nie przykładał zbyt dużej wagi do wyglądu i czystości miejsc jakie finalnie zostaną zakryte...  
    • Daje się taśmę, albo szczotkę kalenicową,itd. Jednak te wszystkie elementy razem warstwą krycia wstępnego dopiero dają jąkąś gwarancję szczelności.   W dachu pomiędzy warstwą krycia wstępnego a warstwą krycia głównego powinna być też wentylacja tej przestrzeni. Wentylacja osusza elementy składowe tej przestrzeni, nie tylko chodzi o nawiewanie, dachówka też się poci, dochodzi do kondensacji, czasami też pęknie.        Może jest dobrze wykonane, a może leje się w wełnę, nikt tego nie widzi.    Nie stosuje się membrany pod dachówkę, membrana jest materiałem, który powinno się montować pod blachodachówkę, blachę trapezową itd.     Materiały z blachy stalowej starzeją się podobnie  i w analogicznym czasie dojdzie do remontu wymiany na nowe pokrycie.   Jak ktoś stosuje membranę pod dachówkę to z niewiedzy, albo inwestor próbuje oszczędzać, czy też  wykonawca próbuje więcej zarobić.    Odetniesz konstrukcję dachu od wentylacji, osuszania i dojdzie do szybszego gnicia. 
    • A dlaczego musiałeś wygrzewać posadzki???  Dwa pierwsze zdjęcia mało wyraźne, ale trzecie przedstawia widok niepokojący. Pęknięcia są na obydwu ścianach, ale ich dół jest jak po powodzi. Dlaczego nie ma na nich farby? Już masz grzyba? Czym są te jasne paski na ścianach? Daj fotkę ze zbliżeniem tego. Tam tez jest pęknięcie, oddzielające zawilgocenie?   Normalne to na pewno nie jest.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...