Skocz do zawartości

Drzwi się nie zamykają


Recommended Posts

43 minuty temu, Maja Kolasa napisał:

Od jakiegoś czasu nie mogę zamknąć drzwi od kuchni.

Zapadka jest w porządku problemem jest szczelina w którą wchodzi zapadka .

Wygląda to tak jakby zapadka nie miała możliwości zaczepi się o szczelinę.

Może macie jakieś sprawdzone sposoby na naprawę?

 

IMG_0113.heif 1.22 MB · 0 downloads

Zdjęcie słabej jakości, potrzebne 2-3 jedno z dalszej perspektywy. 

Link do komentarza
4 godziny temu, Maja Kolasa napisał:

Od jakiegoś czasu nie mogę zamknąć drzwi od kuchni.

 

Z grubsza od jakiego czasu?

Czy to ma związek z rozpoczęciem okresu grzewczego?

Przed rozpoczęciem grzania zamykałaś je bez większego problemu?

 

Może być kilka przyczyn...

Czasem zdarza się, że drzwi nieco się opuszczą i okazuje się, że rygiel klamki nie trafia w otwór w ościeżnicy...

Wtedy wystarczy rozpiłować nieco od dołu otwór w tej ościeżnicy, albo trochę oszlifować od dołu ten rygiel od klamki...

 

 

Link do komentarza
4 godziny temu, Maja Kolasa napisał:

IMG_20241111_153001.jpg

20241111_153321.jpg

Jest dobrze.

 

Teraz pytanie, czy jak przymykasz drzwi do futryny, to szczelina między skrzydłem drzwiowym a futryną jest identyczna?

Sprawdź górę, dół i na środku, chodzi o przyleganie ich do futryny od strony klamki.

Czy najpierw dotykają dołem albo górą, a może środek jest odsunięty?   

Czy jak mocno przyciągasz klamkę, to jednak ta zapadka zaskakuje? 

 

Czy zawiasy mają regulację?

Proszę o zdjęcie zawiasów.

Proszę jeszcze sprawdzić, czy na dole przy podłodze coś nie przykleiło się  do futryny albo do skrzydła w miejscu stykania się drzwi z futryną, z obu stron. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja bym taką kolorystykę zestawiła z ciemnym brązem, ale to oczywiście tylko moje zdanie  pozdrawiam
    • Można takie kanały wykorzystać w innym celu, w tym jak najbardziej do zrobienia wentylacji mechanicznej, pod warunkiem, że nie będą już one wykorzystywane do działania wentylacji grawitacyjnej.  Wtedy takie nieczynne kanały traktowane są prostu jako szachty instalacyjne.
    • Co do zasady, zapisy zawarte w decyzji o warunkach zabudowy nie zwalniają z obowiązku spełnienia wymogów zawartych we wszelkich innych aktach prawnych (ustawach, rozporządzeniach, aktach prawa miejscowego). Tak więc to te inne regulacje mają pierwszeństwo. Ponadto nieprzekraczalna linia zabudowy oznacza jedynie, że nie wolno jej przekroczyć z zabudową. W przeciwieństwie do obowiązującej linii zabudowy nie narzuca wymogu budowy już od tej linii. I bynajmniej na taki sposób budowy nie zezwala. Nieprzekraczalna linię zabudowy mogła zostać równie dobrze wyznaczona na kilkuset metrach, ta sama dla wielu działek. Nie wszędzie więc powoduje jakąś potencjalnie kolizyjną sytuację.    Osobną kwestią jest minimalna odległość planowanego budynku od granicy działki. Po pierwsze, obowiązują ogólne zasady usytuowania budynku od granicy działki. Czyli 3 m w przypadku ściany bez okien lub drzwi, oraz 4 m, jeżeli w ścianie są otwory. W pewnych sytuacjach dopuszcza się zmniejszenie tych odległości, przede wszystkim, jeżeli działka ma nie więcej niż 16 m szerokości. Dokładniej opisuje to §12 Rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, którym powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (WT).  Tu pojawia się zasadnicze pytanie, czy na tej działce mamy do czynienia z sytuacją, w której przewidziano możliwość zmniejszenia minimalnych odległości? Takie lub inne wyznaczenie nieprzekraczalnej linii zabudowy nie jest przesłanką do tego.  Natomiast wyznaczenie minimalnej odległości ze względu na przepisy przeciwpożarowe nie jest takie proste. Szczególnie, jeżeli jeden z budynków już istnieje. Wtedy trzeba brać pod uwagę jego klasę odporności pożarowej, to jakie pomieszczenia znajdują się w budynku itd. W rozporządzeniu o warunkach technicznych (WT) samo usytuowanie budynków ze względu na przepisy przeciwpożarowe to cały rozdział 7 (od §271). Są tam rozmaite złagodzenia i obostrzenia podstawowych warunków. Sugerowałbym zwrócenie się do specjalisty w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych, który znając szczegóły konkretnej sytuacji będzie w stanie dokładnie określić wymogi.  W załączniku umieszczam rozporządzenie (WT).   WT2022 D20221225.pdf
    • Polecam ten artykuł w temacie: https://budujemydom.pl/wykanczanie/chemia-budowlana/porady/13578-jakie-sa-roznice-pomiedzy-jastrychem-anhydrytowym-i-cementowym
    • Ja nie znalazłem wzmianki o woskowaniu zamków, może jest coś na opakowaniu.    A w karcie pielęgnacji szału nie widać:         To AC4 generalnie do układania w sypialniach.        Też nie znalazłem wzmianki na ten temat. Film stabilizujący odporny na wilgoć, było napisane.   Jeszcze jedna uwaga jak panele mają być wodoszczelne do tych 4 godz.  To trzeba by malować begi uciętych paneli, bo tam wilgoć ma otwarte wrota i dlatego, podniosło te panele:         To tylko propozycja z mojej strony, może Pan układać te panele do suszenia w dowolny sposób, najważniejsze jest, żeby ich nie powykrzywiało. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...