3 godziny temu, podczytywacz napisał:na lewej strunie ...
Chodziło piszącemu o stronę.
16 godzin temu, Tomek0801 napisał:Raczej nie mam wątpliwości, że podłoga do demontażu i wygrzewanie, a potem folia, pianka i ponowne położenie.
Czy problematyczne jest ponowne odtworzenie ułożenia paneli?
Wystarczy odpowiednio dobranym kolorem markera od spodu opisać cyframi, liczbami wszystkie panele w trakcie rozbierania podłogi.
Panele po demontażu trzeba przesuszyć, ułożyć w innym pomieszczeniu na podłodze jakieś legary, palety, na nich w trakcie rozbierania podłogi układać 3-4 panele w warstwie, raz wzdłuż, następna warstwa w poprzek, panele na panelach, co drugą warstwę odwracać, układać spód do spodu, mokrym do mokrego, powstanie kwadratowy stos z przestrzeniami, w pierwszej fazie wszystkie końce paneli muszą być podparte.
Prawdopodobnie po tygodniu (zbadać wilgotność), trzeba będzie przełożyć panele tak, żeby w miejscach, w których w pierwszej fazie się stykały, teraz dotykały już miejsc przeschniętych.
Po wyschnięciu panele muszą wrócić do pomieszczenia, w którym będą montowane na kilka dni przed montażem.
W trakcie ponownego montażu zwrócić uwagę przy ścianach, skorygować, przyciąć panele tak, żeby z każdej strony przy ścianie pozostała już prawidłowa dylatacja około 5 mm.
Cytat3/ Czy w zaistniałej sytuacji wyłączyć ogrzewanie i zostawić uruchomione pompy mieszające na rozdzielaczach? Z dobę będzie spadała temperatura sama z siebie w zamkniętym budynku.
Wyłączyć ogrzewanie w pomieszczeniach z uniesionym jastrychem, trzeba będzie po nim chodzić, demontować podłogę, szkoda, żeby gdzieś spękał.
W reszcie mieszkania pozostawić ogrzewanie.
W pomieszczeniach z uniesionym jastrychem trzeba rozszczelnić okna, klamka na ukos, na mikro wentylację + te nawiewniki.
Ważne jest wietrzenie pomieszczenia. Nie można jednak dopuścić do tego, by powstawały przeciągi, gdyż może to doprowadzić do nierównomiernego wysychania wylewki.
Cytatile dni to powinno trwać? startując od 29 stopni tyle mam na kotle, do 45 dojdę po 16 dniach i te 45 utrzymuję ile? 4 dni? A następnie w jakim tempie wracać do 29?
Wygrzewanie jastrychu cementowego.
Zaczynamy więc od tych 29°C.
Co 2–3 dni należy ją podnosić, aż do momentu uzyskania temperatury o wartości 50°C.
Taką temperaturę utrzymuje się przez 5-6 dni, a następnie znów obniża co 2–3 dni do poziomu 25°C.
Po wygrzaniu wylewki badamy wilgotnościomierzem.
- wilgotność nie może przekroczyć 1,8 % dla jastrychów cementowych.
- anhydrytowego wilgotność nie może przekroczyć 0,3%, wygrzewamy bardziej do 55°C.