Skocz do zawartości

Oświetlenie do kuchni na panele


Recommended Posts

Witam. Zabieram się do liftingu kuchni. Przeglądałem wiele stron i zaciekawiła mnie pewna kwestia jak w linku:

https://majsterporady.pl/jak-zamontowac-oswietlenie-podszafkowe/

Skoro szafki mam blisko okna, to jest jakaś możliwość zrobienia oświetlenia, żeby czerpało energię z mini paneli? Czy to w ogóle ma sens?

Link do komentarza
52 minuty temu, Andrzej-CH napisał:

 Skoro szafki mam blisko okna, to jest jakaś możliwość zrobienia oświetlenia, żeby czerpało energię z mini paneli? Czy to w ogóle ma sens?

 

Można, ale wg mnie sensu to nie ma. Gdzie będziesz gromadził energię? Jak duży akumulator? Z tego oświetlenia będziesz korzystał nieregularnie i przede wszystkim w czasie, gdy słońca nie ma (bo w dzień masz światło z okna).

nie opłaca się skorka za wyprawkę.

 

https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/a/21737-co-uwzgledniac-przy-planowaniu-instalacji-oswietlenia

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
18 godzin temu, retrofood napisał:

nie opłaca się skorka za wyprawkę.

Nie jestem tego taki pewien:scratching:

 

Nie musisz przecież kupować instalacji na 100W za tysiące złotych z wielkim magazynem energii...

Kupiłem kiedyś - a dokładnie 25-06-2019 roku w Lidlu (61,87 zł - znalazł się i paragon!!!) - sobie na czarną godzinę takie cóś:

 

obraz.thumb.png.a9dfdb4a683f7fa90058f531a7ad3bd4.png

 

potrzebne mi to było, kiedy zapowiedziano remont instalacji elektrycznej w budynku z gwarantowanymi przerwami w zasilaniu :bezradny:

Bardzo toto mi się przydało, między innymi do doświetlenia kuchenki i zlewozmywaka, czy biurka z laptopem...

Ładowało się toto wystawionym na balkon panelikiem... nie tylko w pełnym słońcu... przez chmurki też dawało radę:yahoo:

 

Dawno tego nie używałem, teraz wyjąłem z szafki, a akumulatorek wciąż trzyma prąd i toto świeci jasno...

 

Dzisiaj takie cóś kosztuje o połowę mniej...

 

obraz.thumb.png.fb3c00a89c52e0713f89f43c7dea0d14.png

 

 

Po maleńkiej modernizacji uchwytów dwa, czy trzy takie cosie załatwiają oświetlenie blatu kuchni... na wieczorne gotowanie, czy zmywanie...

W razie czego są "przedłużacze" :icon_mrgreen:

 

obraz.thumb.png.6156fc489da753a370dadbfeb1e929e4.png

Link do komentarza
1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

Nie jestem tego taki pewien:scratching:

 

Musisz wtedy decydować, czy chcesz doświetlać, czy oświetlać. Nie napisałem na przykład, ze latarka kieszonkowa jest ludziom niepotrzebna, Ale będę pisał, że stosowanie latarki kieszonkowej do oświetlenia podszafkowego jest nieporozumieniem.

Poczytaj o wymogach takiego oświetlenia w artykule z linku, to podyskutujemy. Na razie żadnych argumentów nie przedstawiłeś.

Link do komentarza
46 minut temu, retrofood napisał:

Poczytaj

Znam doskonale te wymogi :yahoo:

Tylko nie bardzo wiem, skąd wziąłeś tą kieszonkową latarkę...

Nawet nie wiesz co mówisz...

Świadomie napisałem, że:

2 godziny temu, podczytywacz napisał:

dwa, czy trzy takie cosie załatwiają oświetlenie blatu kuchni.

 Za niepełną stówkę...

 

A Andrzej wyraźnie napisał:

22 godziny temu, Andrzej-CH napisał:

Skoro szafki mam blisko okna, to jest jakaś możliwość zrobienia oświetlenia, żeby czerpało energię z mini paneli?

Zatem podpowiadam jak OŚWIETLIĆ szafki z blatem roboczym, kuchenką i zlewozmywakiem...

Jest światło, są mini panele,

 

 

Na oświetlenie komunikacyjne - ewentualnie czwarty cosio...

 

No, z tym, że na dwudziestometrową kuchnię, to może być faktycznie za mało...

 

Ale LATARKA???:icon_eek::icon_rolleyes::zalamka:

I to KIESZONKOWA???

 

22 godziny temu, Andrzej-CH napisał:

Czy to w ogóle ma sens?

 

Moim zdaniem - MA!!!

 

Dodatkowo będziesz bohaterem domu :yahoo:

Wszyscy goście pójdą w Twoje ślady:blowup:  ...  chyba...

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, podczytywacz napisał:

Znam doskonale te wymogi :yahoo:

Tylko nie bardzo wiem, skąd wziąłeś tą kieszonkową latarkę...

Nawet nie wiesz co mówisz..

 

Nie wiem co znasz, ale na pewno nie zasady wykonawstwa instalacji elektrycznych i tym bardziej nie wiesz o czym piszesz. 

Lampką o mocy maksymalnej 0,75 wata (według sprzedającego) chcesz oświetlać przestrzeń roboczą podszafkową... tylko pogratulować kompetencji. I do Nobla zgłosić. Ekologicznego. A ogniskiem z trzech patyków pewnie będziesz ogrzewał miasto.

 

Latarki, lampki i inne badziewie możesz sobie montować gdzie chcesz, nawet na własnym nosie, Tylko nie wmawiaj ludziom, że to ma być trwały element domowej instalacji elektrycznej! Bo wtedy musiałby spełniać wszelkie wymogi instalacyjne, a tego żaden producent podobnych gadżetów nie deklaruje. 

 

Czyli można to montować, jak napisałem w treści postu #2 ale poza instalacją elektryczną domową. I nie w kuchni, więc moim zdaniem sensu to nie ma. To daje zbyt mało światła, a jak zwiększysz moc, to skrócisz czas.

 

Ale wybór, oczywiście należy do Autora tematu, bawić się można. I eksperymentować.

 

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
27 minut temu, retrofood napisał:

Lampką

Nie lampką, tylko trzema...

OCZYWIŚCIE poza instalacją domową i oczywiście do oświetlenia przestrzeni podszafkowej...

 

Pytacz nie ma zamiaru budowy DOMOWEJ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ, tylko chce oświetlić szafki - po lekturze zacytowanego w pierwszym poście linku o oświetleniu podszafkowym  - jako, że szafki w jego kuchni mają znaleźć się tuż przy oknie...

I właśnie tu znajduję SENS "zabawy"  z np. zaproponowanymi przeze mnie lampkami...

 

I nic więcej nie wmawiam ludziom... więc mi nic nie imputuj...

 

Pytacz zadał pytanie i ja ŚCIŚLE, bez zbędnego filozofowania - na zadane pytanie pokazuję najprostsze i niedrogie rozwiązanie...

Link do komentarza
5 minut temu, podczytywacz napisał:

 Pytacz nie ma zamiaru budowy DOMOWEJ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ, tylko chce oświetlić szafki - po lekturze zacytowanego w pierwszym poście linku o oświetleniu podszafkowym  - jako, że szafki w jego kuchni mają znaleźć się tuż przy oknie...

 

Po raz trzeci odpowiadam dokładnie na to pytanie. Można, ale sensu to nie ma, Bawić się można w stu innych miejscach.

8 minut temu, podczytywacz napisał:

Pytacz zadał pytanie i ja ŚCIŚLE, bez zbędnego filozofowania - na zadane pytanie pokazuję najprostsze i niedrogie rozwiązanie...

 

Najprostsze i niedrogie pseudo rozwiązanie.

Tam potrzeba 3 - 4 lampki o strumieniu świetlnym powyżej tysiąca lumenów każda, a nie 87 lumenów.

Znaj proporcjum mocium panie

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Po raz trzeci odpowiadam dokładnie na to pytanie. Można, ale sensu to nie ma, Bawić się można w stu innych miejscach.   Najprostsze i niedrogie pseudo rozwiązanie. Tam potrzeba 3 - 4 lampki o strumieniu świetlnym powyżej tysiąca lumenów każda, a nie 87 lumenów. Znaj proporcjum mocium panie
    • Nie lampką, tylko trzema... OCZYWIŚCIE poza instalacją domową i oczywiście do oświetlenia przestrzeni podszafkowej...   Pytacz nie ma zamiaru budowy DOMOWEJ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ, tylko chce oświetlić szafki - po lekturze zacytowanego w pierwszym poście linku o oświetleniu podszafkowym  - jako, że szafki w jego kuchni mają znaleźć się tuż przy oknie... I właśnie tu znajduję SENS "zabawy"  z np. zaproponowanymi przeze mnie lampkami...   I nic więcej nie wmawiam ludziom... więc mi nic nie imputuj...   Pytacz zadał pytanie i ja ŚCIŚLE, bez zbędnego filozofowania - na zadane pytanie pokazuję najprostsze i niedrogie rozwiązanie...
    • Nie wiem co znasz, ale na pewno nie zasady wykonawstwa instalacji elektrycznych i tym bardziej nie wiesz o czym piszesz.  Lampką o mocy maksymalnej 0,75 wata (według sprzedającego) chcesz oświetlać przestrzeń roboczą podszafkową... tylko pogratulować kompetencji. I do Nobla zgłosić. Ekologicznego. A ogniskiem z trzech patyków pewnie będziesz ogrzewał miasto.   Latarki, lampki i inne badziewie możesz sobie montować gdzie chcesz, nawet na własnym nosie, Tylko nie wmawiaj ludziom, że to ma być trwały element domowej instalacji elektrycznej! Bo wtedy musiałby spełniać wszelkie wymogi instalacyjne, a tego żaden producent podobnych gadżetów nie deklaruje.    Czyli można to montować, jak napisałem w treści postu #2 ale poza instalacją elektryczną domową. I nie w kuchni, więc moim zdaniem sensu to nie ma. To daje zbyt mało światła, a jak zwiększysz moc, to skrócisz czas.   Ale wybór, oczywiście należy do Autora tematu, bawić się można. I eksperymentować.  
    • No nie wiem .... woreczki foliowe są produkowane do przechowywania żywności i nie śmierdzą Podobnie jak rękawiczki medyczne, czy gruba folia termiczna, przeznaczona do celów medycznych        Nie będzie tanio ... ale będzie dobrze    
    • A bo to wiadomo? Załadowali u siebie na placu, przywieźli, rozładowali i... pojechali   A Grzegorz, po zdjęciu folii, zobaczył to, co nam tu pokazuje...     Ciekawe, czy poprzednie dostawy, z których powstały istniejące już mury, też dojechały w takim samym stanie?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...