Skocz do zawartości

Posadzka


Recommended Posts

Witam serdecznie. 

Proszę o podpowiedź na mega zagryzkę .

Kupiłem dom na wsi , który posiada dość nowe murowane garaże z piętrem użytkowym .

Chce przerobić to na dwa mieszkania dla rodziny ale mam problem z posadzką ponieważ jest dość nowa i ekstra wykonana ale niestety nie ocieplona a nie chce jej skuwać .

Czy jestem wstanie docieplić ją czymś cienkim np pianka i panele ?

Proszę o podpowiedzi.

Dziękuję 

 

Link do komentarza
50 minut temu, Maxxii6 napisał:

docieplić ją

Ocieplić ją da się właśnie pianką i panelami, aleeee... DOCIEPLIĆ - już nie!!!:bezradny:

 

Ale masz doskonałą sytuację, bo pomieszczenie garażowe zapewne jest dość wysokie, to ta

53 minuty temu, Maxxii6 napisał:

dość nowa i ekstra wykonana

posadzka będzie doskonałą bazą do wykonania ciepłej podłogi - dasz na nią grubą warstwę styropianu termonium...

 

2 minuty temu, Maxxii6 napisał:

Niestety mam możliwość max 2 cm

 No to tylko OCIEPLISZ...:bezradny:

Link do komentarza
3 godziny temu, Maxxii6 napisał:

Myślałem o macie pod ogrzewanie podłogowe

 

Coś tam niby promieniowania cieplnego odbije, ale nie oczekuj cudów. Poza tym ten beton jest gorszy niż goła ziemia. I w zimnych okresach roku będzie sprzyjał przeziębieniom oraz chorobom reumatycznym zamieszkałych w nim osób. Jak "ciągnęło" od nóg, to nasi pradziadowie spieprzali z takich miejsc daleko, bo wiedzieli doskonale czym to grozi. Dlatego, jeśli masz poważne zamiary, to powtarzam. Młot pneumatyczny albo elektryczny i usunięcie posadzki. Na 2 centymetrach nie da się odizolować od tego zimna.

Tam można pochodzić w zimie przez kilkanaście minut, ale nie mieszkać. 

 

Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
5 godzin temu, Maxxii6 napisał:

Niestety mam możliwość max 2 cm

To jaką wysokość mają te "garaże"?

 

Te "mieszkania dla rodziny" mają być całoroczne, czy tylko na przyjazd wakacyjny?

 

 

Nawet nie próbuj nic w te 2 cm wkładać, bo szkoda czasu i kasy...

 

Za te pieniądze kup aspirynę, maści rozgrzewające i podobne leki na zapas... Przydadzą się za jakiś czas :zalamka:

 

Link do komentarza

To jest ciąg budynku Tz.

15x10 budynek z poddaszem plus garaż bez stropu dalej 15x10 budynek z poddaszem i znów garaż bez stropy i to jest jeden budynek .

Wysokość w tych budynkach mieszkalnych z poddaszem to 2,10 m.

Więc liczy się każdy cm.

Niestety ten poprzedni właściciel  co robił tą posadzkę nie myślał o zamieszkaniu tego

Link do komentarza
35 minut temu, Maxxii6 napisał:

15x10 budynek z poddaszem plus garaż bez stropu dalej 15x10 budynek z poddaszem i znów garaż bez stropy i to jest jeden budynek .

Coś moja czarodziejska kula kryształowa nie potrafi tego zwizualizować tego jednego budynku... zaszła mgłą:bezradny:

 

Poprzedni właściciel robił posadzkę do garażu, a nie pomieszczeń mieszkalnych...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...