Skocz do zawartości

Sprzedaż działki - co korzystniejsze


Recommended Posts

Hej, mam działkę jak na załączonym obrazku, 0,7 ha.

Działka jest rolno-budowlana, z przodu jest dom i budynki gospodarcze, na prawo od zabudowań rosną krzewy, a za nimi dalsza niezagospodarowana część działki ze spadkiem.

 

Chciałabym się poradzić czy "w dzisiejszych czasach" łatwo jest sprzedać taką działkę, czy może lepiej tę niezabudowaną część podzielić na 2 części i sprzedać wszystko jako 3 części (2 zdjęcie). Czy takie rozwiazanie obniży/podwyższy wartość całości? Oczywiście, musiałbym wyciąć krzewy i tam ustanowić służebność przejazdu, żeby był dojazd do nowo utworzonych działek.

 

Dziękuję za pomoc :)

 

image.png

image.png

Link do komentarza

nie wiem jak to wygląda w twojej okolicy - zależy jakie są ceny i jaki popyt na działki.

Z moich doświadczeń natomiast wynika, że łatwiej będzie sprzedać po podziale. Tak, trzeba dodatkowe koszta ponieść, ale tak możesz czekać długo i nie będzie w ogóle chętnych, a jak podzielisz i będą te służebności, to na mniejszą działkę od razu się ktoś znajdzie. Ale tak jak pisałem, to zależy od specyfiki danej okolicy

W moim przypadku (sprzed kilku lat) na 1 dużą działkę w ogóle nie było chętnych przez kilka lat (bardzo mi nie zależało na sprzedaży, ale było wystawione w kilku miejscach) - zero odzewu. Podzieliłem na 2 mniejsze, zrobiłem służębność, jeszcze musiałem zjazd zrobić (ale to była taka specyficzna sytuacja) i w ciągu pół roku poszły obydwie

Link do komentarza

Możesz zrobić to co ja - wystawić ogłoszenie, a w tym samym czasie lub za jakiś czas zając się tymi zmianami - nad tym też trzeba się dobrze zastanowić, bo może się okazać, że to co narysowałaś wyżej nie będzie najlepszą opcją....

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...