Skocz do zawartości

Proszę o pomoc w wycenie.


Recommended Posts

Witam, znajomy planuje inwestycje w postaci piwnicy 5m x 7m i 2m wysokości, prosty budynek prostokątny, fundament,  posadzka, wymurowanie czterech ścian i strop piwnicy, jaką kwotę mogę mu zaproponować za samą robociznę??

Bardzo proszę o pomoc w wycenie, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza

Z zamieszczonych tu danych chyba nikt nie jest w stanie podać jakiejkolwiek wyceny...

 

21 godzin temu, Mati--JA napisał:

w postaci piwnicy

Piwnicy - to znaczy pomieszczenia w wykopie o głębokości około 3 metrów, zabezpieczonego przed wodą, z zaizolowanymi przed wodą i wymianą ciepła posadzką i ścianami, wielkim, zaizolowanym i wytrzymałym stropem, do przechowywania płodów rolnych, czy zgoła zapasów wina...

Jedno wielkie pomieszczenie, czy podzielone ściankami działowymi

Jak wygląda stan wód gruntowych na działce inwestora - czy pozwoli na taki wykop?

A co będzie na stropie - zielony dach? łączka? parking dla samochodów? dom?

 

A może ta "piwnica" ma być po prostu z budynkiem wolnostojącym, przeznaczonym na skład różnych gratów?

 

Poza tym istotna jest lokalizacja inwestycji na terenie kraju - ceny są bardzo różne w różnych regionach...

 

 

A nawiasem mówiąc -  te 2 metry wysokości pomieszczenia jest złym pomysłem:zalamka:

Link do komentarza
21 godzin temu, Mati--JA napisał:

Witam, znajomy planuje inwestycje w postaci piwnicy 5m x 7m i 2m wysokości, prosty budynek prostokątny, fundament,  posadzka, wymurowanie czterech ścian i strop piwnicy, jaką kwotę mogę mu zaproponować za samą robociznę??

Bardzo proszę o pomoc w wycenie, z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Proszę podać więcej konkretów i nie pisać, że to znajomy, bo to śmieszne.

 

Kto robi wykop, kto wytycza miejsce posadowienia, czy na tej piwnicy będzie coś jeszcze, czy strop lany. 

Najlepiej wkleić zdjęcie projektu.

 

Link do komentarza
38 minut temu, podczytywacz napisał:

Z zamieszczonych tu danych chyba nikt nie jest w stanie podać jakiejkolwiek wyceny...

 

Piwnicy - to znaczy pomieszczenia w wykopie  

 

Może to na cmentarzu i izolacji nie trzeba?

 

PS. W slangu firm pogrzebowych słowo "grób" nie istnieje. Tylko "piwniczka".

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...