Skocz do zawartości

Zagęszczenie przed wylaniem posadzki


Recommended Posts

Jestem w trakcie budowy domu i mam wątpliwości ile czasu muszę robić zagęszczenie przed wylaniem posadzki? Słyszałem dwie skrajne opinie, jedna mówiła o tygodniu a druga o miesiącu. Zaznaczę przy tym, że czas nie gra roli, najważniejsze żeby było wykonane dobrze - zaczekam ile będzie trzeba. Proszę o wszelkie opinie.

Link do komentarza
4 minuty temu, Pytający napisał:

Budowlańcy zagęszczają mi piasek przed wylaniem posadzki

 

Ok. ale nie dziw się, że pytam, bo coś mi się nie zgadza. U nas, jeśli na piasku chce się wylewać posadzki, to tego terenu się nie rusza podczas wykopów. I nie ma potrzeby zagęszczania podłoża. Zbierana jest jedynie warstwa humusu. A reszta jest zagęszczona naturalnie. Najbardziej pewnie i stabilnie. Tym bardziej, że piasku jednorodnego ubić się nie da. Dlatego potrzebne jest więcej informacji co i jak jest zrobione, gdyż Twoje pytanie jest bardzo ogólne.

Link do komentarza
42 minuty temu, Pytający napisał:

Budowlańcy zagęszczają mi piasek przed wylaniem posadzki

Czyli chcesz wylać chudy beton, po zasypaniu piaskiem ścian fundamentowych?

Musisz więcej napisać, ile tego zostało nasypane, jak zostało/jest zagęszczane.  

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Do wc potrzebna jest rura kanalizacyjna dużej średnicy. Spróbuj znaleźć drogę do niej od planowanego usytuowania muszli. Jeśli się uda, to reszta spraw jest nietrudna do ogarnięcia. Czyli wszystko zależy od możliwości odprowadzenia ścieków do grubej rury.
    • Oczywiscie, ze ziolowe . Czasami robie niektorym fotki i sprawdzam, co to jest i, kazde z nich jest dobre na cos tam, albo przeciwko czemus tam. Jak mi starczy energii, to bede je kompostowac. Moja osobista definicja chwastu: jest to roslina, ktora rosnie tam, gdzie jej nie chcemy. Na przyklad taka roza w lanie zboza jest chwastem...     Tu ma;a poprawka, mialo byc140 a nie 40. A po przeprowadzeniu dokladniejszego spisu powszechego  moich debow, okazalo sie, ze jest icj ponad 160. Mali spryciarze, ukrywali sie w wysokich trawach.   Martwia mnie troche moje sosny. Bardzo zolkna im igly,          Mam nadzieje, ze to z powodu suszy, a nie jakiejs choroby. I ze jednak odzyja po paru solidniejszych opadach. Oby tylko nie nadeszly jakies wichury. bo sa tak wysuszone i oslabione, ze moglyby sie lamac jak zapalki.    
    • Witam, Kupuję mieszkanie w bloku 4 piętrowym (płyta ok 80r. budowy), na 3 piętrze, i planuję połączenie toalety z łazienką. Obecnie sytuacja wygląda tak że oba pomieszczenia są obok siebie jednak przedzielone pionem. Czy da się w ogóle przenieść wc do łazienki w takim przypadku? Mógłby graniczyć bezpośrednio z pionem tyle że od drugiej strony, tak by, powiedzmy, zrezygnować z tego pomieszczenia w którym teraz się znajduje- ogólnie wygląda to tak: łazienka(po prawej)-pion-wc(po lewej), a chciałbym by wc znajdowało się razem z resztą łazienki, po tej prawej stronie jedynie. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Tak, ale tam tylko jest mowa o pełnym deskowaniu, ew. o łatach i kontrłatach. A u mnie będzie deskowanie ale z przerwą co 5 cm, i chciałbym wiedzieć, czy producent dopuszcza taki montaż, bezpośrednio na deskach. 
    • rzeczywiście podwójne gniazda to niezłe rozwiązania - bo bywa że starcza dwa, ewentualnie łatwo dodać rozdzielacz.. Więcej nie zaszkodzi tam -  gdzie jesteśmy pewni, że będzie więcej urządzeń na stałe w tym miejscu. wbrew pozorom - jednak więcej gniazd, gdy sa poziomo - zajmuje troche miejsca na scianie.   Przy drzwiach też dobre miejsce pod włącznikiem światła (można zintegrować z wyłącznikiem) - bo tam nic nigdy nie będzie stało. Ale to takie miejsce na doraźne włączenie czegoś.'  W ogole to jest kłopot z gniazdkami, bo przeciez umeblowanie sie zmienia. U siebie dałem nadmiar (po poprzednim niedoborze) - leci też rurka peszla wkoło pomieszczeń poziomo w ścianie - i wtedy łatwo dodać w razie czego.   Dobre miejsce to obok okna, czy pod, obok grzejnika (przeważnie nawet wnęka nie jest wypełniona cała żeberkami)  - tam też nigdy mebli nie będzie.    wyłączniki światła dałem u siebie na wys. 140 cm - jakoś tak w domu chcieli, momo, że ładniej wygląda nizej. Gniazdka na wysokości 60cm - łatwiej wetknąć, łatwiej wyciągnąć wtyczkę i przytrzymać w razie czego drugą ręką obudowę gniazdka wtedy.  penie fajniej jest widokowo, gdy są niżej, gdy przewody nie zwisają - ale na kolanach ani mi się nie chciało zakładać gniazd, ani je obsługiwać. I sprawda się    Occzywiście inna sytuacja jest z łazienką i kuchnią - tam są inne wymagania i obostrzenia.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...