Skocz do zawartości

Moja wizja salonu - czy ma to sens?


Recommended Posts

Cześć,

Jesteśmy w trakcie zakupu mieszkania. Jeszcze chwilę na nie poczekamy, ale ja już od jakiegoś czasu głowię się jak je urządzić. Mieszkanie na ten moment jest w dobrym stanie, ale kompletnie chcemy je odświeżyć i tworzę sobie w programach projekty jakbym to widział. Czy jesteście w stanie podrzucić jakieś wskazówki, czy to się nie gryzie, czy nie przesadzam itp.? Z góry dziękuje ;) 

Mówimy o salonie z aneksem kuchennym ok 28m2. Poniżej podrzucę plan pokoju. Aneks kuchenny jest w zabudowie i przynajmniej na razie nie mamy zamiaru go ruszać - meble i osprzęt jest w miarę nowy, jedynie o czym myślimy to o wymianie frontów które są w kompletnie nie pasującym dla nas kolorze. Na pewno chcemy zmienić podłogi, pomalować ściany i wrzucić do salonu nowe meble.

1 - Aneks
- Myślimy o ciemniejszej podłodze, gres bądź płytki imitujące panele/drewno.
- Fronty szafek jeszcze nie mamy pomysłu ale może szare z blatem imitującym drewno (jak się uda i będzie to miało sens to może w kolorze mebli w salonie)
- Chciałbym umieścić jakąś małą wyspę lub coś tego typu, żeby odgrodzić kuchnię od reszty, ale boję się że zajmie to za dużo miejsca i kuchnia będzie mało przestronna, więc tutaj jeszcze musimy dokonać obliczeń na żywo

2 - Salon
- Na podłodze panele/deska, imitująca drewno, możliwie szeroka, tego typu - ZDJĘCIE PODŁOGI
- Kawałek ściany w kolorze ciemnyzielony (tego typu - ZIELONY, dulux/magnat), kawałek z fototapetą (LINK - LAS WE MGLE), oraz reszta ścian w kolorze neutralnym, jakiś jasny beżowy - tutaj mam duże wątpliwości co do fototapety, boje się że to właśnie będzie "przedobrzone" i efekt będzie słaby, nie będzie to współgrało z resztą. Na zakończeniach ścianki z fototapetą i kolorem ciemnozielonym lamele w kolorze mebli (dąb artisan bodajże), które będą oddzielały "salon" od jadalni i kuchni.
- Meble już w sumie mamy wybrane, BRW, lamea, długa komoda nad którą będzie wisiał TV i obok witrynka, tutaj poszliśmy po prostu w komfort - musimy część rzeczy tutaj popakować i pasuje nam to wyglądowo chociaż wiemy że nie jest to pierwszy krzyk mody (KOMODAWITRYNKA)
- Przed meblami narożnik w kolorze ciemnozielonym (NAROŻNIK, coś tego typu, kolor w miarę pasujący do koloru ściany)
- Obok stół "jadalniany", który już jest w mieszkaniu, na razie go chcemy zostawić bo jest okej, a po prostu dokupić do niego fotele także w kolorze ciemnym zielonym



Podsyłam poniżej zdjęcia projektu który sam przerobiłem w programie umieszczając podane wyżej meble, lamele i fototapete - jest to bardzo "robocze" 
mieszkanie.thumb.png.683d8fe43dceb22e99d0717b58adda6a.png

 

 

A także przesyłam zrzuty z mieszkania ale już bez umieszczonych mebli, tak by tylko zobrazować ogólny projekt, podłogi itp są kompletnie roboczo wrzucone (niestety darmowe wersje programów nie pozwalają na za wiele ;) )

 

ZRZUT1.thumb.png.081ac84b2a2959c3c832eb7bd9b09eea.pngZRZUT2.thumb.png.f02fca69e66962d21b0c25e2ceb6f01d.pngZRZUT3.thumb.png.344c37509c0fad3ec7861750fbfcffa4.pngZRZUT4.thumb.png.322c39c04c74adcdf18f3d8c2fa6fe71.png

 

 

Za wszystkie podpowiedzi, krytyki, informacje itp itd będę ogromnie wdzięczny :)


 

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Udało mi się złapać zdjęcie na żywo, jeszcze przed remontem który mam nadzieję że ruszy na początku nowego miesiąca ;) Mam dużo przemyśleń nt tej fototapety, chciałbym taki fajny zakątek, żeby to dobrze wyglądało, a boję się że wyjdzie z tego kicz :/


image(3).thumb.png.964a65c73ace37aa28c5905679eec9e3.png
 

Link do komentarza
1 godzinę temu, Arts95 napisał:

Udało mi się złapać zdjęcie na żywo, jeszcze przed remontem który mam nadzieję że ruszy na początku nowego miesiąca ;) Mam dużo przemyśleń nt tej fototapety, chciałbym taki fajny zakątek, żeby to dobrze wyglądało, a boję się że wyjdzie z tego kicz :/

 

O jakim motywie myślisz?

 

Na tej fotografii jest za mało oświetlenia sztucznego.

https://budujemydom.pl/instalacje/instalacje-elektryczne/a/21737-co-uwzgledniac-przy-planowaniu-instalacji-oswietlenia

Link do komentarza
20 godzin temu, podczytywacz napisał:

Jak to pomieszczenie jest ustawione względem kierunków świata?

Jakieś drzewa ograniczają światło?

Raczej żadne drzewa nie ograniczają, mały skwerek osiedlowy z drzewami jest jakieś 50 metrów dalej. Mieszkanie na 3 piętrze, okna i balkon w salonie na południe

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...