Skocz do zawartości

Pytanie w sprawie modernizacji dachu.


Recommended Posts

Witam, kupuję dom i mam małe pytanie w sprawie dachu. Jest cały do wymiany i chcę zrobić blachodachówkę ale od strony ulicy mam murek wystający ponad dach, nie wiem czy to ogniomur czy ktoś miał 50 lat temu taki pomysł na wykończenie. Chciałbym to zrównać z dachem i wykończyć ładnie aż do końca blachodachówką. Nie wiem skąd wziąć informację czy ten murek mogę bez jakiś formalności typu pozwolenie na budowę zrównać z dachem? Proszę o poradę, pozdrawiam!

 

 

abc1.png

abc2.png

Link do komentarza

Budynek stoi w granicy działki, więc strefa oddziaływania inwestycji wykracza poza nią.

Przy wymianie pokrycia będzie potrzebne zgłoszenie, przy przebudowie pozwolenie na budowę - trzeba pytać w starostwie.

Tu być może potrzebna będzie także zgoda na zajęcie chodnika.

Ten dom jest stary i stoi bardzo blisko ulicy - wizyta w urzędzie i ustalenie, co można z nim zrobić, jest niezbędna przed zakupem.

Zastanawiałbym się też, czy to dobry budynek na dom - widać, że mury (i to prawie wszystkie) były już ściągane, więc się rozchodzą, albo pękają. Okna wychodzą bezpośrednio na ulicę, po której jeżdżą tiry. Na usługi, sklep pewnie tak, ale na dom?

Kupno tego budynku bez wizyty w urzędzie i oceny jego stanu technicznego przez konstruktora, to proszenie się o kłopoty.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...