Skocz do zawartości

Ile kosztuje wykonanie dachu z dachówki betonowej?


Recommended Posts

Witam

Ostatnio sąsiad mówił że za wykonanie 300 M2 dachu z dachówki betonowej marki BRASS,  u jego kolegi firma zażyczyla sobie za robociznę 100 zł za M2.

Czy ktoś tu nie kłamie skoro,ceny idą w górę a facet ma jeszcze 8 okien na poddaszu?

 

A może rzeczywiście ceny zleciały?

Link do komentarza

Nie, więźbie zrobili, paroizolację, i teraz już garaż pokryli dachówka bo jest zespolony z domem tylko niższy.

 

Dom widzę po 400 m ode mnie.

Dziwna sprawa bo ja w 2022 płaciłem za blachodachówke 120 zl

Dach jest dwuspadowy, pokryty zielona paroizolacja bez deskowania .

Link do komentarza
21 minut temu, lukas198820 napisał:

 Swoją drogą skoro ten dział jest od takich pytań to ile wy za taką robotę placiliscie?

 

W różnych latach ceny są różne, więc trudno to porównywać. Poza tym najważniejszy jest zakres robót, bo ten przy różnych dachach jest różny. Dlatego o to wcześniej pytałem. Musisz poczekać do poniedziałku, czyli dnia roboczego, to może zajrzą tutaj eksperci, Oni w weekendy na forum rzadko wchodzą. 

 

I jeszcze jedno. Z tego co wiem, to większość forumowiczów ma ma domy z blachodachówki, nie da się tego porównywać.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja bym radził dać podwójnie te 8cm na zakładkę i będzie tak jak trzeba. Mieszkam w domu z lat chyba końcówki 50tych, albo początku 60tych. 1.5 roku temu ociepliliśmy dom grafitem 15cm z lambdą 0.032 i nie dałbym wiary, że może być taka różnica. Najwyższy rachunek za gaz to było 900zł za 5 tygodni. Temperatura na kotle max 42°C, a tak zwykle 34-36°. W tym roku jeszcze ocieplone poddasze, także pewnie jeszcze rachunki spadną. I nigdy nie dałbym cieńszej izolacji niż to co mamy. W dzień w większość zimy kocioł na dzień był wyłączony, bo zwyczajnie było za ciepło. Tyle że cały dom jest z pełnej cegły, tak przynajmniej mi się wydaje i cegła działa jak akumulator ciepła. Natomiast brat ma dom z lat 80tych ocieplony 10cm białego styropianu i w ciągu godziny, kiedy kocioł nie grzeje dom zaczyna się wychładzać. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • ,,Pustka powietrzna" po nazwie wnioskuje, że to szczeliny między pustakami, przez które się przewiercałem, żeby wbić dyble do ocieplenia. Dodam ze ściany są z pustaka gazobeton 1,5. To dobra opcja?   Uroki remontów. Co pan mi radzi? Grubość ścian nośnych to 42 cm  
    • Te 8 cm przy takich temperaturach, jakie ostatnio występują w Polsce to jakoś by przeszło.   Jednak jak temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -15*C, to pomiędzy styropianem a ścianą zacznie lać się woda, czyli takie zjawisko, z którym teraz Pan walczy, może powrócić na całej ścianie. 
    • Przepraszam za pytanie, ale chcę się upewnić. Najpierw wewnątrz usunąć tynk, potem potraktować ścianę środkiem grzybobójczym, po czym wykuć te okno, zamurować ponownie, a potem znowu potraktować środkiem grzybobójczym, a na koniec ozonowanie, osuszanie powietrza?  Pytam dla pewności  Uwzględniając wentylację. Pozbędę się grzyba? Witam. Jeżeli chodzi o izolacje zewnętrzna to mam styropian zakupiony 1,5 roku temu 8cm 0,031 lambda. Czy to będzie wystarczający izolator ciepła? Wiem, że pisał pan o 10 cm, ale już zakupiłem dawno temu.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...