Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Klejone panele winylowe Herringbone Dryback - nie tylko jednolita podłoga w całym domu


Recommended Posts

"Jodełka" to klasyczny wzór, który kojarzy się z luksusem drewnianej podłogi. Wzór był popularny na wiktoriańskim dworze. Styl angielski do dziś jest synonimem luksusu, a jego nieodłącznym elementem jest właśnie charakterystyczny układ desek, który Anglicy nazywają Herringbone. Do niedawna "jodełka" zarezerwowana była dla podłóg z litego drewna. Na rynku są jednak panele winylowe, które można układać w ten klasyczny wzór stosując montaż na klej. Herringbone Dryback od marki Arbiton, to panele, które zapewniają cichą, ciepłą podłogę, która nie wymaga pielęgnacyjnych zabiegów. Montaż na klej pozwala natomiast na ułożenie wielu wariantów wzorów i uzyskanie unikatowej powierzchni na podłodze lub ścianie, która zachwyciłaby nawet angielskiego króla.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/a/108239-klejone-panele-winylowe-herringbone-dryback-nie-tylko-jednolita-podloga-w-calym-domu

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Kto przegląda   0 użytkowników

  • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • ............... wtedy wchodzę ja  (cały na biało ?) 
  • Pewnie tak, ale na krótki wyjazd i potrzeby okolicznościowe, proponowałem rozwiązanie niskobudżetowe. A że jest konieczny, przekonałem się laaaaata temu, podczas pierwszej zagraniczneh wyprawy z przyczepą. Kabel przedłużacza dwużyłowy i zwykła wtyczka. Kopali go Niemcy, Włosi i kto tam jeszcze i jęczeli nad nim godzinami   No i grill.   Tylko gazowy. Jak rozpaliliśmy tradycyjny na węgiel, to poprzychodzili z gaśnicami i siedzieli obok do końca imprezy           
  • Skoro ja będę pojedynczo to jak z moim spaniem? W tamtym byłam z Coolibeerkami, a tero jak beje?
  • Witam serdecznie. Posiadam mieszkanie ze stropem drewnianym w kamienicy. Konstrukcja: legary drewniane, do nich od dołu deski sufitowe sąsiada, dalej powietrze aż do ślepego pułapu, tam dalej polepa, deski na legary i parkiet. Co wymieniłem: zdjąłem zniszczony parkiet i częściowo zjedzone przez korniki deski. Wszystko potraktowałem środkiem na owady, wzmocniłem legary (szczególnie przy oknach gdzie była pewnie wilgoć i łatwiej wszedł kornik). Dałem trochę wełny mineralnej na ślepy pułap, by przynieść ulgę sąsiadowi z dołu (zostawiając szczelinię do desek, by była wentylacja). Popepę wymieniłem na keramzyt tam gdzie trzeba było ją wybrać. Zastanawiam się jednak czy sypać jej w opór do poziomu (zamiast desek przybiję do legarów OSB 25mm i na to nowe panele), czy zostawić jednak szczelinę wentylacyjną? Przy polepie jej nie było, ale stare deski i parkiet miały naturalne szczeliny, OSB i panele współczesne takich szczelin nie zostawiają. Może więc wskazany byłby taki tunel powietrzny nad keramzytem, a przed OSB? Jaki widzę problem, że wtedy płyta będzie siedzieć na samych legarach i nowych wspornikach, a nie całą powierzchnią na keramzycie (zawsze dodatkowe usztywnienie, chociaż to 25mm OSB więc raczej ciężko zgiąć). I jeśli robić te "kanały" dla wentylacji - jak je zakończyć? Wyprowadzić gdzieś przy ścianie, zostawić szczeline ala dylatacja?
  • Nikt nie powinien być o to oskarżany. NIKT!!! Organizator zlotu charytatywnie poświęca swój czas prywatny na organizację. Za darmo! Mierzy się z tym, a na miejscu przejmuje, czy wszystko będzie ok. To, że ktoś zajrzał na stronę (która notabene nie jest aktualizowana od lat kilku) i nie zgadzała mu się kwota ze strony z tą, którą zapłacił, niczego nie dowodzi. Każdorazowo kwoty ustalane są z ośrodkiem/pensjonatem indywidualnie. I tyle.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...