Skocz do zawartości

Panele winylowe w kuchni


Recommended Posts

Witajcie,

Znalazłem się w dość nieciekawej sytuacji, muszę wyremontować kuchnię w mieszkaniu użytkowanym przez starszą osobę, która nie może opuścić mieszkania na czas remontu. Mieszkanie moje, prace wykonuję ja, lecz remont jest finansowany odgórnie i ma określony budżet którego muszę się trzymać.

Muszę wyremontować podłogę i jedną ze ścian, a co gorsza będę musiał się z tym wyrobić w 3 dni, bo tyle mam czasu między wywózką starych mebli, a przyjazdem nowych. Co do ściany postawię na to co już miałem okazję montować i bezproblemowo służy od lat, czyli panele winylowe, a co do podłogi wstępnie wpadłem na pomysł by użyć tych samych/podobnych paneli jak na ścianę.

Żeby było śmieszniej dopiero dziś zobaczyłem w jakim stanie jest linoleum, przy progu zupełnie się odkleiło, o ile w ogóle klej został użyty przy montażu, a między nim i podłogą znajdują się jakieś płytki o grubości +-1mm z widocznymi szparami między nimi. Przynajmniej z położonym linoleum podłoga jest całkiem równa, bo jedynie w kątach kuchni mniej więcej  milimetr wyższa jest, choć pod linoleum i tym „podkładem” może być znacznie gorzej.

Tak czy inaczej wylewka nie wchodzi w grę, a podłoga musi zostać zrobiona w te 3 dni, więc chciałbym to zrobić najlepiej jak się w tych okolicznościach da.

Odliczając panele na ścianę zostaje koło 600zł na pokrycie niecałych 7m² podłogi, udało mi się znaleźć względne panele grubości 2mm i 4mm w cenie odpowiednio 30-40zł i 60-70zł za m², podkład, klej i narzędzia w razie czego załatwię na własną kieszeń. Póki co widzę kilka rozwiązań:

-oderwać linoleum, wyłożyć podkład i wrzucić na to panele typu click

(nie miałem z nimi styczności, mogą być trudniejsze do ułożenia plus z kosztami może być ciężko) 

-oderwać linoleum, wyszlifować nierówności i przykleić panele na gołą podłogę

(nie znam stanu podłogi pod linoleum, więc dość ryzykowne)

- poprawić nierówności w kątach, podkleić linoleum i przykleić panele na nie

(panele na starym linoleum, co może pójść nie tak? pewnie więcej niż jestem w stanie sobie wyobrazić hehe)

Także tak to wygląda, załączam zdjęcia poglądowe podłogi i czekam z niecierpliwością na wszelkie opinie i pomysły.

PXL_20240410_223614058_Original.jpeg

PXL_20240410_223636560_Original.jpeg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Technicznie to nie da się tylko parasola w odbycie rozłożyć...   Z tą "ozdobą" sławojki to taki  - może - dowcipny pomysł, jeśli założy się, że ta rzeźba przedstawia kobietę siedzącą na desce sedesowej... Pływaczce - tej z założenia twórcy - zapewniłbym miejsce na tym pieńku...   Znajdź jakiś większy kawałek bloczka o podobnej strukturze, jaką ma Twoja rzeźba, wyciosaj z niego jakąś dowolną formę i wypróbuj zaproponowaną przez animusa metodę z rozcieńczoną gładzią i oceń efekt... bo ja osobiście mam wątpliwości w efekt tej metody i nie szedłbym w tę stronę
    • Pod względem formalnym sytuacja nie jest jednoznaczna. Co do zasady budowa wspólnych przyłączy jest dopuszczalna. Jednak w naturalny sposób pojawia się pytanie o uzasadnienie w konkretnym przypadku. O to właśnie trzeba pytać, jeżeli wspólne przyłącze nam nie odpowiada. 
    • Tu znaczenie ma jeszcze charakterystyka zabezpieczenia, nie tylko dopuszczalny prąd. Dlatego zabezpieczenie nawet zaledwie 10 A, lecz o charakterystyce C będzie mniej podatne na zadziałanie przy rozruchu silnika, niż niby to samo 10 A o charakterystyce B.  Dlatego napisałem również o urządzeniach z tzw. funkcją soft start. Ona ogranicza właśnie prąd rozruchowy.  
    • Dzień dobry, Zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji dotyczącej montażu paneli na rąbek stojący zatrzaskowy, rekomenduje się instalację na podkonstrukcji składającej się z łat oraz kontrłat. Zarówno instrukcja, jak i zalecenia Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy wskazują na konieczność stworzenia przestrzeni wentylacyjnej pomiędzy warstwą wstępnego krycia a spodem pokrycia dachowego, aby zapewnić prawidłowe działanie stalowego dachu. Kieszeń wentylacyjną można uzyskać poprzez zastosowanie kontrłat o wymiarach 40x50 mm, co jest typowe dla standardowych konstrukcji dachowych. Należy również pamiętać o otworach wentylacyjnych: wlot o minimalnej powierzchni 200 cm²/mb na okapie oraz wylot w kalenicy, który powinien być cztery razy mniejszy niż wlot. Taki układ umożliwia swobodny przepływ powietrza pod pokryciem dachowym.Instrukcja montażu paneli na rąbek stojący zatrzaskowy zaleca ich montaż na konstrukcji składającej się z łat i kontrłat. Zarówno instrukcja, jak i wytyczne Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, wskazują na konieczność utworzenia przestrzeni wentylacyjnej pomiędzy warstwą wstępnego krycia a dolną stroną stalowego pokrycia dachowego. Przestrzeń tę uzyskuje się dzięki zastosowaniu kontrłat o wymiarach 40x50 mm, co stanowi standard dla typowych konstrukcji dachowych. Należy również zadbać o odpowiednią wentylację: wlot na okapie o powierzchni minimum 200 cm²/mb oraz wylot w kalenicy, czterokrotnie mniejszy niż wlot, co umożliwia prawidłowy przepływ powietrza pod pokryciem dachowym.   Istnieje opcja montażu paneli na deskowaniu ażurowym, pod warunkiem spełnienia wymogów związanych z zastosowaniem kontrłat oraz odpowiedniej warstwy wstępnego krycia. W tym przypadku zalecany jest standardowy rozstaw wkrętów montażowych: co 50 cm w środkowej części połaci i co 25 cm w odległości 1 metra od krawędzi. ______________________________________ Panele dachowe na rąbek, PD-510, Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Na szczycie daszku.   Trzeba wkręcić uchwyt w sławojkę i przymocować blaszkę od podstawy suporeksu.   Uchwyt. https://allegro.pl/oferta/dwugwint-m10x200-a2-uchwyt-do-paneli-fotowoltaiki-11027474749   Namoczyć najpierw w rozcieńczonej gładzi CEKOL-C35, https://allegro.pl/oferta/cekol-c-35-biala-gladz-cementowo-polimerowa-5-kg-14785298049 a potem polewać tą gładzią  ją kilkakrotnie, aż wytworzy się na niej skorupka, warstwa zewnętrzna ochronna przed mrozem i wodą. Będzie nadal taka biała, ale ładniejsza.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...