Skocz do zawartości

Co zrobić z prysznicem?


Recommended Posts

Hej, 
Mam problem z ostatnią fuszką, którą zleciłem fachowcowi. Miał zrobić odpływ liniowy pod szybe walk in. i faktycznie zrobil taki, ale bez spadku. Po wykłuciu odpływu okazało się, że nie da się go zniżyć  bo skończyłą się wylewka i zaczęła folia i styropian izolacyjny. Macie jakiś pomysł co z tym teraz zrobic? Da rade położyć brodzik 5cm czy isc w większy bądź wanne? 

Tak w ogole to niezla to jest patodeweloperka skoro wylewka w lazience jest tak biedna, że nie da się zrobić odpływu liniowego.

 

image.thumb.png.a860e4c76b218feba279bcf2d775595e.png

Link do komentarza

Jednak co z wykonaniem spadku w kierunku odpływu? Nawet jeżeli wykorzystamy bardzo niski odpływ to bez ukształtowania spadku w jego kierunku nie będzie to wszystko prawidłowo działać.  Spadek w kierunku odpływu musi być ukształtowany, niezależnie od tego czy zrobimy bardzo niski odpływ w podłodze, czy odpływ w ścianie. Bez jego ukształtowania można zrobić jedynie bardzo niski brodzik.

Link do komentarza

Spadku w kierunku odpływu nie było. To wszystko wygląda tak jak na zdjęciu, które dołączam do odpowiedzi. 
W tym przypadku wg. mnie trzeba byłoby wylać dodatkową ilość wylewki, żeby wykonać spad, ale wtedy spać w kabinie prysznicowej będzie o 2 cm wyższy niż pozostały poziom w łazience 

IMG_9630.jpeg

Link do komentarza
2 godziny temu, lepecki napisał:

Spadku w kierunku odpływu nie było. To wszystko wygląda tak jak na zdjęciu, które dołączam do odpowiedzi. 
W tym przypadku wg. mnie trzeba byłoby wylać dodatkową ilość wylewki, żeby wykonać spad, ale wtedy spać w kabinie prysznicowej będzie o 2 cm wyższy niż pozostały poziom w łazience 

Teraz trzeba  wyrzeźbić spadek w tym odkrytym betonie, wylewce  a dopiero osadzać liniówkę. 

Zrobić nowe izolacje i układać dopiero kafle.

Sprawdź jeszcze czy uzyskasz spadek rury kanalizacyjnej odpływu liniowego, jak nie to trzeba nadlewać skrzynkę i robić uskok w łazience.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...