Skocz do zawartości

Historia edycji

Mateo

Mateo

Dziękuje za Wasze odpowiedzi, postaram się jeszcze raz dokładniej wyjaśnić o co chodzi bo widzę, że dalej są różne interpretacje mojego pytania.

Ocieplam poddasze na którym obecnie widzę krokwie i pełne odeskowanie dachu, na odeskowaniu od zewnętrznej strony pewnie jest papa lub coś innego (ta strona mnie nie interesuje)

Według "dobrej praktyki" powinienem wykonać następujące prace:

 

1. Wykonać sznurowanie +-3cm od deskowania, żeby zachować szczelinę wentylacyjną

2. Ułożyć wełnę między krokwiami (grubość wełny 10cm, wysokość krokwi 14cm)

3. Kolejne sznurowanie, żeby przytrzymać wełnę

4. Montaż płyt PIR

5. Montaż płyt G-K (stelaż w międzyczasie, uchwyty przed położeniem wełny) - ten punkt nie ma w sumie znaczenia

 

W całym tym procesie chce zrezygnować z punktu 1. bo uważam, że jak mam wełnę o niższej grubości niż wysokość krokwi to szczelina powstanie naturalnie,  wełna oprze się na tym co ma pod sobą czyli na sznurkach i płycie PIR, a u góry (między deskowaniem a wełną) zostanie 4cm. Czy moje założenia są poprawne czy powinienem zabezpieczyć szczelinę wentylacyjną?

 

 

 

Mateo

Mateo

Dziękuje za Wasze odpowiedzi, postaram się jeszcze raz dokładniej wyjaśnić o co chodzi bo widzę, że dalej są różne interpretacje mojego pytania.

Ocieplam poddasze na którym obecnie widzę krokwie i pełne odeskowanie dachu, na odeskowaniu od zewnętrznej strony pewnie jest papa lub coś innego (ta strona mnie nie interesuje)

Według "dobrej praktyki" powinienem wykonać następujące prace:

 

1. Wykonać sznurowanie +-3cm od deskowania, żeby zachować szczelinę wentylacyjną

2. Ułożyć wełnę między krokwiami (grubość wełny 10cm, wysokość krokwi 14cm)

3. Kolejne sznurowanie, żeby przytrzymać wełnę

4. Montaż płyt PIR

5. Montaż płyt G-K (stelaż w międzyczasie, uchwyty przed położeniem wełny) - ten punkt nie ma w sumie znaczenia

 

W całym tym procesie chce zrezygnować z punktu 1. bo uważam, że jak mam wełnę o niższej grubości niż wysokość krokwi to szczelina powstanie naturalnie,  wełna oprze się na tym co ma pod sobą czyli na sznurkach i płycie PIR, a u góry (między deskowaniem a wełną) zostanie 4cm. Czy moje założenia są poprawne czy powinienem zabezpieczyć szczelnie wentylacyjną?

 

 

 

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...