Skocz do zawartości

strefa ograniczonej zabudowy


mesjasz

Recommended Posts

Napisano
Witam serdecznie,
mam zamiar kupić działkę budowlaną przez którą przebiega linia ŚN 15 kV, działka jest dosyc duża, wiec da sie tap postawić dom, ale.... Z "PN-E-05100-1 Energetyczne linie napowietrzne. Projektowanie i budowa." wynika, ze zabudowa może być ok 2-3 m od krańcowego przewodu linii energetycznej, jednak
Rada gminy w uchwale dotyczącej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zapisała:

Przy ustalaniu lokalizacji obiektów należy uwzględniać zapisy obowiązujących przepisów, a ponadto zachować strefy ograniczonej zabudowy, które wynoszą:
a) dla linii napowietrznych 110 kV - 30 m
b) dla linii napowietrznych 30 i 15 kV- 16 m
c) dla linii napowietrznych niskiego napięcia - 6 m

Moje pytanie:
Co to jest "strefa ograniczonej zabudowy"

z góry dziękuję za odpowiedź.

Tomek
Napisano
Jeżeli masz wypis o warunkach zabudowy to powinna być do tego dołączona mapka z zaznaczonym terenem pod zabudowę (przynajmniej ja tak mam). Jeżeli masz coś takiego to wszelkie budynki musisz zmieścić tylko wtym wydzielonym miejscu. Jak takiej mapki brak to odpowiedni urzad udzieli informacji. Najlepiej zrobic to przed zakupem działki. Nie trzeba byc właścicielem zeby dowiedziec się co mozna tam wybudować itd.
Napisano
Cytat

Jeżeli masz wypis o warunkach zabudowy to powinna być do tego dołączona mapka z zaznaczonym terenem pod zabudowę (przynajmniej ja tak mam). Jeżeli masz coś takiego to wszelkie budynki musisz zmieścić tylko wtym wydzielonym miejscu. Jak takiej mapki brak to odpowiedni urzad udzieli informacji. Najlepiej zrobic to przed zakupem działki. Nie trzeba byc właścicielem zeby dowiedziec się co mozna tam wybudować itd.


Mam zaswiadczenie z gminy w sprawie przeznaczenia działek w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i tak jest napisane, że działka leży na terenie zabudowy mieszkaniowej....

ale przez działke przebiega linia 15kV, wiec energetyka ma swoje wymagania, ok 5,1m od skrajnego przewodu, ale jeśli spełni sie pewne wymagania i linia jest "obostrzona" - mo dodatkowe izolatory i dodatkowe zaczepienie przewodów, to można budować bliżej, ale dokładnie mogą powiedzieć tylko na podstawie planów budynku (materiał, skosy, okna, tarasy itp.)

Moje pytanie dotyczyło obszaru o ograniczonej zabudowie - co to takiego ?

Tomek
Napisano
Przepisy ogólne nie precyzują pojęcia strefy ograniczonej zabudowy. Trzeba więc zwrócić się do gminy o sprecyzowanie, jakie są to ograniczenia dla konkretnej działki.
Napisano
Cytat

Przepisy ogólne nie precyzują pojęcia strefy ograniczonej zabudowy. Trzeba więc zwrócić się do gminy o sprecyzowanie, jakie są to ograniczenia dla konkretnej działki.



Właśnie dostałem odpowiedź z gminy, okazuje się, że jeśli nie zrobię uzgodnień z zakładem energetycznym, to gmina może wydać pozwolenie na budowę, z zastrzeżeniem, że w pasie 16 (po 8 od środkowego przewodu linii elektrycznej) nie będzie żadnej zabudowy.
Ale co to jest strefa ograniczonej zabudowy niestety nie potrafili mi odpowiedzieć icon_sad.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...