Skocz do zawartości

Warsztat nad korytarzem


Recommended Posts

Dzień dobry,
chciałbym wykorzystać sporą wysokość pomieszczenia 4m aby wydzielić w nim korytarz - (żółty obszar na przekroju) oraz mini warsztat/schowek nad nim (niebieski obszar). Z uwagi na wysokości powierzchnie użytkowe zachodzą na siebie w pionie. Ruszt/konstrukcję chciałem wykonać z drewna, korytarz wyłożyć płytą karton-gips. Zakładam, że urządzenia w warsztacie: ukośnica, frezarka (szary element na przekroju) będą generować drgania. Pytanie czy/ jak można był ograniczyć przenoszenie drań przez konstrukcję na ściany w korytarzu.
Nie mam tutaj doświadczenia, z góry dziękuję za pomoc.

warsztat.png

Link do komentarza
35 minut temu, Ramus napisał:

  Zakładam, że urządzenia w warsztacie: ukośnica, frezarka (szary element na przekroju) będą generować drgania. Pytanie czy/ jak można był ograniczyć przenoszenie drań przez konstrukcję na ściany w korytarzu. 

A ile godzin na dobę to miałoby pracować? Czy to jest mieszkanie? A co z kurzem i odpadami materiału?

Link do komentarza
10 godzin temu, Ramus napisał:

Nie mam tutaj doświadczenia,

 

Po pierwsze te 4m wysokości to wcale nie jest dużo do planowanej przebudowy/zabudowy...

Ta wysokość mogłaby być wystarczająca do wykonania antresoli z łóżkiem do spania, czy ustawienia stoliczka z fotelikami - do picia kawy i  czytania ksiązek... z tabliczką "NIE WSTAWAĆ GWAŁTOWNIE"

Trzeba liczyć 2,5 m - no, minimalnie 2,2m (tak jak drzwi pomiędzy pomieszczeniami) - pod sufitem... do tego ze 20 cm na strop/podłogę warsztatu... zostaje sporo poniżej 2 m... już za mało jak na próbę pracy przy frezarce, czy ukośnicy na jakimś stole/warsztacie przy moim wzroście 1,75m...

 

Co ma być pod tym "sufitem" z płyt g/k? Jak ma wyglądać komunikacja po istniejącej podłodze? gdzie są aktualnie drzwi w tym pomieszczeniu?

Link do komentarza
Dnia 24.11.2023 o 23:50, podczytywacz napisał:

Po pierwsze te 4m wysokości to wcale nie jest dużo do planowanej przebudowy/zabudowy...

Dlatego właśnie podłoga warsztatu jest poniżej sufitu korytarza - jak na widocznym przekroju, bezpośrednio nad korytarzem jest tylko miejsce na mały podest/postawienie maszyny (szary obszar na przekroju)

 

Dnia 24.11.2023 o 23:50, podczytywacz napisał:

Co ma być pod tym "sufitem" z płyt g/k? Jak ma wyglądać komunikacja po istniejącej podłodze? gdzie są aktualnie drzwi w tym pomieszczeniu?

Pod sufitem z g/k jest korytarz długi na 5m z 3 drzwiami na całej długości. Aktualnie korytarz i pomieszczania nie są jeszcze wydzielone, wejście na poziom warsztatu będzie po schodach (biały obszar na przekroju)

14 godzin temu, animus napisał:

Dziękuję za podpowiedź / pomysł, nie wiedziałem o takim ustrojstwie.  

Link do komentarza
11 minut temu, Ramus napisał:

jak na widocznym przekroju

Czyli to nie jest rzut na pomieszczenie (jak to odczytywałem:scratching:). tylko przekrój pionowy...

Szkoda, że to słowo nie znalazło się w opisie sytuacji...

Pomysł może niezły...

 

Ja mam pod pralką takie podkładki i one zdają egzamin...

https://allegro.pl/oferta/podkladki-antywibracyjne-pod-pralke-zmywarke-4-szt-14668588435

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...