Skocz do zawartości

Czy można przenicować podłogę z desek sosnowych


Dobromirka

Recommended Posts

Witam fachowców :)

Potrzebuję odnowić starą mocno zniszczoną podłogę z desek sosnowych w kuchni.

Deski są na tyle zniszczone, że nie opłaca się ich cyklinować, a na wymianę podłogi brakuje pieniążków.

I tak wymyśliłam sobie, że odwrócę podłogę, czyli przełożę deski spodem do góry.

Przy okazji oczyszczę pióra i dobiję deski do siebie.

Może puszczę na grubościówce zamiast cyklinować?

Nigdy tego nie robiłam, tylko widziałam jak robią to fachowcy (dobijanie desek)

Co myślą o tym fachowcy?

Czy to możliwe ?

Link do komentarza

Teoretycznie jest to możliwe, aleeeeeeee...

 

Grubościówkę masz w warsztacie i sama dasz rady obrobić te deski? :scratching:Czy musisz zlecić ich obróbkę, no i transport w obie strony? No i zapłacić, oczywiście...

 

Zanim zaczniesz rozbiórkę, miej na podorędziu przygotowaną kasę na zakup nowych desek, ich doszlifowanie i lakierowanie...

 

Potem zrób odkrywkę, aby zajrzeć pod podłogę...

 

Stare deski, po "przenocowaniu" również będą musiały być cyklinowane, o ile ich stan w ogóle będzie na tyle dobry, że będą nadawały się do ponownego użycia... To zależy od tego, jak układane były deski, co jest pod nimi, jaki jest stan legarów...

 

A samo cyklinowanie to jest nie tylko czyszczenie powierzchni desek po ich ułożeniu, ale również wyrównanie poziomu i różnic grubości desek... Najstaranniej wykonane deski, po najstaranniejszym ułożeniu zawsze wymagają dopieszczenia przez doszlifowanie...

 

Link do komentarza

Kuchnia jest wąska, a długa. Długość desek (szerokość kuchni) to 128cm.

Deski leżą na legarach, myślę, że są raczej w dobrym stanie. Nie ma tu wilgoci ani robactwa. Ogrzewanie z elektrociepłowni.

Grubościówkę chcę dopiero kupić. Deski są szerokości ok.14cm.

Taka najtańsza grubościówka powinna dać radę.

Mam też szlifierkę taśmową Vander VSD 703, przypuszczam, że da radę. Szczególnie jak wcześniej wyrównam ewentualne zadziory szlifierką rotacyjną.

Deski chcę mocować na śruby, takie jak do regipsów, z nawierceniem miejsca na główkę, a potem zalepię kitem i wyrównam, żeby było ładnie.

Myślałam żeby zamiast lakieru dać jakąś żywicę, żeby podłoga się tak nie niszczyła.

Co myślą o tym fachowcy ?

Alternatywą jest, zalaniem betonem keramzytu między legarami i położenie kafelek.

Co łatwiejsze i bardziej opłacalne ?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...