Skocz do zawartości

Historia edycji

animus

animus

Do doprecyzowania kątów używać kolan o małym  kącie

                                       

Kolanko kanalizacyjne ϕ-160 mm Kąt 15°

kolano-kanalizacyjne-zewnetrzne-dn-160-k

Kolanko kanalizacyjne ϕ-160 mm Kąt 30°

PVC-Kolanko-kanalizacyjne-pomara%C5%84cz

Można po dwa, trzy  jeden za drugim  o kącie 30° albo 15°+30° zależy jak wyjdzie. 

To muszą być łagodne łuki.

 

13 minut temu, andrzej96 napisał:

 Jeszcze jedno, jak zrobiłem inaczej nitkę kanalizacyjną jak było narysowane w warunkach to musze to zgłosić do projektanta? bo to co oni mi narysowali to mija się z celem.

Trzeba będzie, na koniec budowy zinwentaryzować to i inne przyłącza, jeżeli nie są wrysowane.

13 minut temu, andrzej96 napisał:

taki właśnie zastosowałem. Naczytałem się, że trójników nie można dawać wiec stąd moje pytanie. 

Lepsza by była studzienka rewizyjna w miejscu trójnika, ale teraz są urządzenia do przywracania drożności .

animus

animus

Do doprecyzowania kątów używać kolan o małym  kącie

                                       

Kolanko kanalizacyjne ϕ-160 mm Kąt 15°

kolano-kanalizacyjne-zewnetrzne-dn-160-k

Kolanko kanalizacyjne ϕ-160 mm Kąt 30°

PVC-Kolanko-kanalizacyjne-pomara%C5%84cz

Można po dwa, trzy  jeden za drugim  o kącie 30° albo 15°+30° zależy jak wyjdzie. 

To muszą być łagodne luki.

 

8 minut temu, andrzej96 napisał:

 Jeszcze jedno, jak zrobiłem inaczej nitkę kanalizacyjną jak było narysowane w warunkach to musze to zgłosić do projektanta? bo to co oni mi narysowali to mija się z celem.

Trzeba będzie, na koniec budowy zinwentaryzować to i inne przyłącza, jeżeli nie są wrysowane.

10 minut temu, andrzej96 napisał:

taki właśnie zastosowałem. Naczytałem się, że trójników nie można dawać wiec stąd moje pytanie. 

Lepsza by była studzienka rewizyjna w miejscu trójnika, ale teraz są urządzenia do przywracania drożności .

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Trzeba by dowiedzieć się dokładnie co masz tam za pakiet szybowy:   pakiet szybowy jednokomorowy – składający się z dwóch tafli szkła (Float oraz Termofloat), ramki dystansowej oraz gazu szlachetnego argon, wypełniającego komorę pomiędzy szybami pakiet szybowy dwukomorowy – składający się z trzech tafli szkła (1x Float oraz 2x Termofloat), ramek dystansowych oraz gazu szlachetnego argon, wypełniającego dwie komory pomiędzy szybami pakiet szybowy trzykomorowy – składający się z czterech tafli szkła (1x Float oraz 3x Termofloat), ramek dystansowych oraz gazu szlachetnego krypton, wypełniającego trzy komory pomiędzy szybami.
    • On nie rozumie jednego, jak pozornie zaoszczędzi na komforcie dla kur, to straci i w jajach jak ma nioski  i przyroście masy jak kury do tuczu. Tu na przykładzie malutkiego kurnika  widać efekty.  
    • Witam, mam problem z wyciszeniem okien w mieszkaniu. Przez zamknięte okna słychać sąsiadów normalnie rozmawiających na swoim balkonie. Wieczorem, nawet z balkonu oddalonego 40 metrów. Sąsiad rozmawiając na balkonie pode mną potrafi mnie zbudzić (przez zamknięte okna!).   Prośba o podpowiedzi, gdzie jeszcze mogę szukać rozwiązania, co jeszcze sprawdzić, wymienić?   Poniżej kilka informacji, które mogą pomóc w diagnozie: - budynek jest w kształcie litery U   - moja sypialnia ma 2 wysokie okna od wewnątrz, w samym rogu   - w innych pomieszczeniach wydaję się być mniejszy problem, ale nadal, te same okna - 2 piętro z 4 - nowe budownictwo - okna firmy Siegenia - na gwarancji fachowiec poprawił sytuację o 50%   - ponoć była jakaś japa, ale wymienił plastiki, uszczelkę i ustawiał te okna prawie 1,5h - wywietrzniki wypchałem watą węglową, prawie szczelnie - dowiedziałem się już, że mógłbym wypchać wywietrzniki gąbkę otwartokomórkową, ale nigdzie takiej nie znalazłem
    • Są łaźnie "na podczerwień.  Ściany zimne, a ciałko podgrzewa . Cuda  panie. No może jeszcze fizyka ?
    • Otóż to, kwestia tylko co się napromieniowuje a co nie. Przewodnik tak, izolator pewnie w ogóle, czyli załóżmy oczywiście tylko w teorii, mam pokój obity cały styropianem w środku, nie mam w nim żadnych mebli czy innych np metalowych gadżetów, które mogłyby się cieplnie napromieniować. Czyli w praktyce w tej sytuacji takie ogrzewanie w ogóle nie działa. Dlatego najlepszym właśnie przykladem jest kordła, bo jest izolatorem i pod nią jest zimno. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...