Skocz do zawartości

"Mój prąd" 4.0 zamknięty


Recommended Posts

Nabór wniosków o dofinansowanie w programie "Mój prąd" został zamknięty z powodu wyczerpania pieniędzy - informuje NFOŚiGW. Kolejny program na nowych zasadach zostanie ogłoszony już w niedzielę (19 marca 2023). Ale jeśli ktoś myśli o fotowoltaice, musi pamiętać o jeszcze jednym ważnym terminie.

 

W końcu udało się rozdysponować 350 mln zł budżetu w ramach programu "Mój prąd" 4.0, który finansuje zakup instalacji fotowoltaicznej i magazynów energii. Nabór kończył się 31 marca, ale już teraz NFOŚiGW poinformował, że wyczerpały się pieniądze. Ale rozwój fotowoltaiki ciągle potrzebuje wsparcia. Wkrótce zostaną ogłoszone nowe zasady.

 

W piątek na stronie programu "Mój prąd" pojawiła się informacja o tym, że nabór w czwartej edycji został zakończony, a pieniądze się wyczerpały (niezależnie od tego komunikatu Wyborcza.biz skierowała już kilka dni temu pytanie o przyszłość "Mojego prądu", ale nie otrzymała odpowiedzi). 

 

Dobra wiadomość, która płynie z informacji na stronie "Mojego prądu", jest taka, że nowe zasady programu zostaną ogłoszone już w niedzielę, 19 marca.

Jeszcze w lutym NFOŚiGW mógł mieć, według naszych szacunków, do rozdysponowania 90 mln zł. Nie było to dużo i pieniądze szybko się rozeszły. Ministerstwo Klimatu będzie musiało podjąć decyzję o dosypaniu środków. Być może przy tej okazji zmieni kryteria: kwotę maksymalnej dotacji i wielkość pomocy. Ale czy tak się stanie, okaże się już w niedzielę.

W Polsce mamy 12,4 GW mocy w fotowoltaice. To zasługa przede wszystkim 1,2 mln prosumentów, czyli osób, które zainstalowały panele fotowoltaiczne i produkują prąd na własne potrzeby, a nadwyżki oddają do sieci (według Tauronu średnio aż 80 proc. energii jest oddawane do sieci).

 

https://wyborcza.biz/biznes/7,179190,29569936,moj-prad-4-0-zamkniety-co-dalej-z-pieniedzymi-na-fotowoltaike.html?_ga=2.133218510.1183066197.1677625035-748647055.1654729687#S.TD-K.C-B.3-L.2.duzy

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...