Skocz do zawartości

Pomiar wilgotności mieszkania


Recommended Posts

Szukam mieszkania i bardzo zależy mi na tym, aby było suche. Profesjonalny miernik wilgotności ścian jest bardzo drogi, a ja i tak planowałam wynająć jakiegoś fachowca, który sprawdzi stan techniczny mieszkania, na które ostatecznie się zdecyduję. Jednak chciałam już sama podczas oglądania różnych ofert tak w przybliżeniu sprawdzać tę wilgotność, aby niepotrzebnie nie brać pod uwagę mieszkań zawilgoconych. Oglądam tylko lokale po remoncie, więc grzyba tam nie znajdę, zatęchłego zapachu też raczej nie będzie, no i w pustym mieszkaniu też ta wilgotność jest inna. Podsumowując szukam niedrogiego, ale szybkiego (na prezentacji mieszkania nie będzie za wiele czasu) i pewnego higrometru, który pomoże mi określić przybliżoną wilgotność w oglądanym mieszkaniu.
Nie wiem czy to prawda, ale ktoś mi wspomniał o higrometrach do terrarium, że niby powinny być pewniejsze...

A może w ogóle jest jakiś inny sposób na sprawdzenie, czy takie puste mieszkanie po remoncie będzie suche?
Drugie pytanie, jaką w ogóle powinnam brać poprawkę na wynik pomiaru w przypadku, gdy lokal stoi od kilku miesięcy pusty?
I trzecie pytanie - czy w ogóle można brać pod uwagę mieszkania w kamienicach? Czy zdarzają się w nich suche mieszkania, czy raczej jest to wielka rzadkość i nie ma co sobie głowy zawracać?

Link do komentarza
1 godzinę temu, Alicja Szymczak napisał:

wynająć jakiegoś fachowca, który sprawdzi stan techniczny mieszkania

Ten fachowiec powinien wiedzieć co to jest wentylacja, jak i kiedy działa i jest odpowiednio dobra i jak ją sprawdzić...

Wentylacja jest kluczem do utrzymania odpowiedniej wilgotności w domu... oczywiście z wydajnym systemem ogrzewania.

 

2 godziny temu, Alicja Szymczak napisał:

Oglądam tylko lokale po remoncie, więc grzyba tam nie znajdę,

Nie znajdziesz, bo może być on na Twoje wejście ukryty np. pod przepięknie wyglądającymi płytami g/k, czy świeżo położonym tynkiem... a wyjdzie za jakiś czas...

2 godziny temu, Alicja Szymczak napisał:

zatęchłego zapachu też raczej nie będzie

na przykład po ozonowaniu poprzedniego dnia, czy przed Twoją wizytą...

 

2 godziny temu, Alicja Szymczak napisał:

czy w ogóle można brać pod uwagę mieszkania w kamienicach?

W dobrze i fachowo wyremontowanej kamienicy mogą być lepsze warunki do zamieszkania, niż w innych budynkach... tu nie ma jednej reguły...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...