Skocz do zawartości

Efekt malowania specjalisty


Kamkam

Recommended Posts

Witam

 

Robiłem generalkę mieszkania w bloku od podstaw. Now okna drzwi wylewki itd itd i co za tym idzie gładzie a także nawet nowe ściany działowe bo stare zburzyłem. Tzn specjalista. Oto efekt malowania po 2 miesiącach i wydaje i mi się że wszytko wychodzi. Czy to się nadaje do poprawy czy trzeba malować od nowa i co może być przyczyną. Farby były z Bolixa bo takie kupil. Dziękuję 

20230212_224210.jpg

20230212_224643.jpg

20230212_224734.jpg

20230212_231324.jpg

IMG-20230212-WA0045.jpeg

IMG-20230212-WA0051.jpeg

IMG-20230212-WA0049.jpeg

IMG-20230212-WA0043.jpeg

20230212_223904.jpg

20230212_224729.jpg

IMG-20230212-WA0053.jpeg

IMG-20230212-WA0047.jpeg

Link do komentarza

Jak specjalista zaręczy, że potrafi to poprawić to niech poprawia, jak masz to sam robić, to tam gdzie mają być poprawki trzeba na nowo po wyrównaniu zagruntować, położyć gładź, wyrównać, znów zagruntować i dopiero malować na gotowo.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Dnia 13.02.2023 o 10:45, vlad1431 napisał:

 jak masz to sam robić, to tam gdzie mają być poprawki trzeba na nowo po wyrównaniu zagruntować, położyć gładź, wyrównać, znów zagruntować i dopiero malować na gotowo. 

 

Myślę, że to nie tak. 

 

Dnia 12.02.2023 o 23:28, Kamkam napisał:

  i co może być przyczyną.  

 

Na 99% jest to efekt niedokładnie umytego wałka. Albo korzystania ze słabo zamkniętej farby. która po prostu wyschła na ściankach albo na powierzchni, a potem ta warstewka została pokruszona i zmieszana z farbą płynną. Plus ewentualny piasek. Miałem podobnie jak malowałem swoje mieszkanie pierwszy raz w życiu. Podstawowe błędy. Jeśli jest takie coś to tylko niedziurawe rajstopy i przecedzamy farbę do czystego pojemnika.

 

Teraz trzeba to wszystko ze ściany delikatnie zeskrobać szpachelką. Same te brudy, nie całą ścianę! Powinno odchodzić bez problemów i nawet bez ponownego malowania ściana powinna wyglądać lepiej. Ale jeśli masz jeszcze tę farbą, to potem wystarczy jednokrotne pomalowanie wyrównanej już ściany, aby miała dobrą prezencję. Bez gruntowania. Jeśli farba inna, to niestety, jak przy malowaniu ponownym. Gruntowanie i malowanie dwukrotne. 

Link do komentarza

Pierwsze zdjęcie to są bąble, albo jakieś syfy, które masz rację Retro że może to być rozbełtana zaschnięta farba. Na drugiej focie poza brakiem idealnej gładzi wszystko ok. Trzecia fota to po prostu niezaszpachlowane dziury i niedoróbka pod tym gzymsikiem. Piąta fota to nierówności, które widać tylko pod odpowiednim kątem i światłem. Szósta fota fałda na maxa, niedoróbka ewidentna i dziury, ósma fota też. Siódma ok. Ostatnia fota też dziury.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Muszę jeszcze wybrać fugi. Czy warto kupować epoksydową do łazienki czy jednak zdecydować się na ceramiczną? A może jeszcze inna? Na balkon to chyba cementowa?
    • Robię listę rzeczy, które muszę spakować na tygodniowy wyjazd pod namiot, aby pobyt był maksymalnie komfortowy. Stacjonować będę na polu namiotowym z dwoma dużymi węzłami sanitarnymi (toalety+prysznice) Nie chciałabym obudzić się na miejscu z brakiem czegoś, czego kupienie będzie problematyczne na miejscu. Jeśli przyjdzie wam do głowy coś, co jest ważne, a przegapiłam, albo może ułatwić pobyt, proszę o info namiot - to najważniejsze, już kupiony Taki:  https://www.decathlon.pl/p/namiot-kempingowy-quechua-arpenaz-4-1-f-b-4-osobowy-1-sypialnia/_/R-p-177332 materac + śpiwory stolik +  krzesła niewielka tekstylna szafa turystyczna na ubrania spray przeciw owadom elektrofumigator turystyczny na komary w namiocie mini-regalik składany z trzema poziomami - postawię obok materaca, będzie można na nim położyć okulary, telefon, książkę lampki LED na baterie do zawieszenia pod sufitem zatyczki do uszu zestaw turystycznych garnków, naczyń i sztućców + kuchenka turystyczna krem z filtrem mokre chusteczki (te dla dzieci są bardzo uniwersalne) odzież na każdą pogodę klapki gumowe duże stojące lusterko ręczniki własnej roboty zestaw solarny do "robienia" prądu + akumulator powerbank Tyle mi przychodzi do głowy .... coś pominęłam? Rady wskazane .... sto lat nie byłam pod namiotem
    • Czy wyjazd pod namiot osoby z entomofobią może się udać? Odpowiedź: musi się udać, gdyż namiot już zakupiony, a termin urlopu zaklepany. Przeszkodą jest tylko lęk przed owadami Wnętrze namiotu przed komarami zabezpieczy mi urządzenie zwane elektrofumigatorem turystycznym. Niewielkie, z wbudowanym wiatraczkiem i paskowym wkładem, nasączonym środkiem odstraszającym komary. Działa na baterie, co jest cennym rozwiązaniem na polu namiotowym z utrudnionym dostępem do prądu w gniazdku. Mam nadzieję, że da radę.   Ale co z owadami, dostającymi się do namiotu po ziemi? Mrówki, kleszcze ... i inne pełzające potwory. Wymyśliłam, że kupię granulat na mrówki i rozsypię w trawie dookoła namiotu, tworząc zaporę przed wszystkim, co pełza. Powstaje pytanie - czy to się sprawdzi, i co najważniejsze - czy to jest bezpieczne? Czy nie zatruję się?   Może ktoś podzieli się sprawdzonymi sposobami na owady na biwaku?  
    • Tyle, że taką perforację (potrzebną przecież), bardzo lubią osy na przykład.  kilka lat temu musiałem czekać na zimę, żeby dostać się do lampy umieszczonej zbyt blisko takich dziurek.
    • Można również zastosować podbitkę z blachy trapezowej TP-7P z perforacją, która może być wykonana na dowolny wymiar. Więcej informacji na naszej stronie internetowej:  https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/podbitka/podbitka-z-blachy-trapezowej-tp-7p-z-perforacja/  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...