Skocz do zawartości

Dom z 1860r drewniak szybki remont osb


Recommended Posts

Witam wszystkich walczę z remontem bardzo starego domu dom jest ocieplony trzeba tylko wykończyć wnętrza temat jest taki że droga będzie przebiegać przez ten domek w miejskim planie zagospodarowania wiec nie chce inwestować dużej kasy w ten remont.
na ściany idzie gk na klej tynk dobrze zagruntowany i się trzyma wiec nie bedzie odpadac problem z sufitem.

Zbiajc wszystkiego nie chce gładzić tych gór i dolin też mi się nie uśmiecha.

Podwieszany sufit z gk drogo i troszkę duże kg.

Pomysl mam taki OSB 6mm na wkręty do belek na to oczywiście grunt głądź i farba.

Wychodzi lekko dla stropu i lekko dla portfela pytanie czy to w ogóle zagra.

Sufit składa się z zaprawy która sklada się głownie z piasku takiej maty słomianej całość jest odeskowana i do tych desek chce łapać tą płyte

alternatywa to oklejenie kasetonami styropianowymi ale nie wiem czy będę w stanie znieść to paskudztwo.

Wielkie dzięki za porady 

 

Link do komentarza

Chodzi o remont do zamieszkania, czy po to, żeby wyceniono dom drożej, przed budową drogi? Ile czasu tam pomieszkasz, zanim zacznie się budowa drogi? Skoro domek drewniany, to klimatycznie było by przybić na sufit boazerię, ale z tych opcji, to kasetony są mniej paskudne. Znajomy mi kiedyś opowiadał o tym, jak jego ojciec remontował drewniany dom dziadkom, to na sufit przykręcił styropian (pewnie są jakieś dyble albo wkręty do takich spraw), na to klej, siatka i zaciągał jakimś klejem z drobnymi ziarnami, że po pomalowaniu wyglądało jak pięknie wytynkowane. Ale ze sztuką budowlaną może to mieć mało wspólnego ...

Link do komentarza
8 godzin temu, Karrol889 napisał:

temat jest taki że droga będzie przebiegać przez ten domek w miejskim planie zagospodarowania wiec nie chce inwestować dużej kasy w ten remont.

 

1 godzinę temu, drzanudz napisał:

Chodzi o remont do zamieszkania, czy po to, żeby wyceniono dom drożej, przed budową drogi? Ile czasu tam pomieszkasz, zanim zacznie się budowa drogi? 

 

 

To że droga jest naniesiona i ujęta w planie zagospodarowania nie oznacza że powstanie.
A jeśli nawet, to może za 5 lat, może za 10, prawdopodobne że za 25.... albo wcale.

Link do komentarza

Temat tej działki jest bardzo ciekawy bo droga tam biegnie od 1930r miała być rozbudowa ul Puławskiej potem 2 plany na obwodnice Warszawy teraz kolejna droga. Do 2030 w budżecie nie będzie pieniędzy na tą inwestycje.
Będę tam miszkał ok 2-3lat potem mam nadzieje przeprowadzka do nowego domku pod Wawą. A domek na wynajem do dnia wykupu pod drogę.
Uznałem ze lepiej to wyremontować i zamieszkać niż płacić za wynajem mieszkania 50k rocznie.

Sama farba odpada na tynku jest sporo pęknieć i nierówności aby to wyrównać samą zaprawą to tona towaru pójdzie 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...