Skocz do zawartości

Wybierz EKO-logicznie okna aluminiowo-tworzywowe


Recommended Posts

Wyprodukuj, zużyj i… wykorzystaj ponownie! Zgodnie z zasadą gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ), w produkcji należy wykorzystywać surowce możliwe do przetworzenia. Recykling to jeden z najistotniejszych aspektów na drodze realizacji założeń zrównoważonego rozwoju. Przy tym, wbrew pozorom, recykling to nie tylko zbieranie makulatury i plastikowych butelek. W dzisiejszych czasach i na obecnym poziomie rozwoju technologii, nawet okna PVC są produktem przyjaznym środowisku, z łatwością poddawanym recyklingowi. To szansa na lepsze życie dla przyszłych pokoleń.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/aktualnosci/100553-wybierz-eko-logicznie-okna-aluminiowo-tworzywowe

Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

A jak sprawa wygląda z oknami drewnianymi ? Nie mam ich zamontowanych, ale pytam,  ze względu na to, że sprzeczałam się na ten temat z mężem przyjaciółki, który twierdził, e najlepsze są okna drewniane. Wręcz na mnie naskoczył. Mam okna PVC w domu założone. Teraz będę mieć robiony dach i i myślę jakie okna dachowe wybrać. Z takich popularnych firm, widziałam, że jest Velux. Zresztą z tego co widziałam, to udzielają się tutaj na forum eksperckim.

Link do komentarza
18 minut temu, JoasiaSzmidtke napisał:

A jak sprawa wygląda z oknami drewnianymi ?

Są jeszcze aluminiowe. 

Drewniane bardzo dobre ale wymagające regularnej konserwacji, a to już dla wielu na starcie dyskwalifikacja.

Do bardzo dużych przeszkleń najlepsze będa aluminiowe bo lekkie i sztywne.

https://www.proskala.pl/poradnik/okna-drewniane-plastikowe-czy-aluminiowe-jakie-okna-wybrac

 

28 minut temu, JoasiaSzmidtke napisał:

Z takich popularnych firm, widziałam, że jest Velux

Velux lub Fakro, obie firmy dobre. Kupuj takie które mają okna 3 szybowe, czyli są dwukomorowe.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...